Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. 63m

63m TÜİSAG Üyesi

FUALME, a_uymaz, BURCUMMM ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. İlker Akpinar 2

İlker Akpinar 2 TÜİSAG Üyesi

Böyle
    soru olurmu iyi çalışan çok çalışmayan az kazanır

3. İlker Akpinar 2

böyle soru olurmu az çalışan az çok çalışan çok kazanır

nbz bu yazıya teşekkür etti.
  4. İlker Akpinar 2

Sadece maaş olarak düşünmeyin SGK vergisi stopajı ileride kıdem tazminatı vs. var işyeri hekiminin ve İş güvenliği uzmanının

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

nbz ve tknnce bu yazıya teşekkür etti.
  5. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

Burada bir kavga ortamı yartmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Çünkü ister iş güvenlik uzmanı olsun isterse OSGB sahibi olsun, isterse işveren olsun ; kimse sözleşmesini silah zoruyla yaptırmıyor karşılıklı fiyatlarda anlaşma sağlanırsa sözleşmeler imzalanıyor. Ayrıca İş güvenlik uzmanları için evrak üzerinde ve uygulamada işinizi tam olarak yaparsanız hukuki olrak kendinizi kurtarırsınız. Her işte olduğu gibi işveren,OSGB veya iş güvenlik uzmanı ve diğer işlerin tamamı yani ticari hayat riskler içerir hem maddi hemde hukuki riskler her alanda mevcuttur. Riskleri azaltmak için kanun ve yönetmeliklere hakim olmak gerekiyor. Zira iş güvenlik uzmanlarının en önemli görevi riskleri azaltamaktır ve önce kendisinden başlayarak.

mariana, tknnce ve ediko bu yazıya teşekkür etti.
  6. ercan kocaada

ercan kocaada TÜİSAG Üyesi

8500 tl OSGB kurulum aşamasında 1 defaya mahsus olmak üzere bakanlığa ödeniyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. okyanusum

okyanusum TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Ben de kamuda işimi bırakıp OSGB firmasında başlayacak olan deneyimsiz C Sınıfı İş Güv.Uzmanıyım. Şartları genel olarak bilmediğimden ötürü sizlere danışmak istiyorum:

1) Maaş olarak ilk 3 ay 1700 sonrası için 2000 .tl anlaştık normal midir?
    2) Çalışma günleri hafta içi hergün+cumartesi tam gün yani haftada 8.30-18.00 mesaiyi temel alırsak 51 saat oluyor bu etik midir? Cumartesi yarım gün daha mantıklı olmuyor mu? (Çalışma süresini aşıyor fazla mesai ücreti yok)
    3) Yemek gidilen firmalardan karşılanacak dendi. En azından yemek kartı verilmesi daha doğru değil mi? Ve yol gideri vs...
    4) Ben OSGB ile işten çıkma yada çıkarılma durumunda haklarımı korumak adına nasıl bir iş sözleşmesi yaptırmalı ve ek maddeler koymalıyım? ( belirli/belirsiz/maaşı yemek yol maddelerini içeren?)

Arkadaşlar pazartesi başlayacağım için acil yardımlarınıza ihtiyacım var yanlış adım atmak istemiyorum..

8. Beka Kavgaoglu

Beka Kavgaoglu TÜİSAG Üyesi

Sevgili okyanusum,
    Fiyatı kırmışsın. Nelere imza atacağını bilmiyorsun. İlk ciddi kazanda alacağın ceza ve tazminatın ne olduğunu biliyormusun. O yüzden tekrar duşun bu mesleği yapıp yapmamayı. Kendi hakkın olan 45 saat hakkını iş verene Engin vermiştin.
    Sözleşme yaparken 1 senelik olsun . Maaşını daha yüksek belirle. Dışarıda emek yediğinde sana sorun olmasın. Parayı firmandan al.
    Baa kalırsa sen bu firmaya hiç calışma. Şartları senin koyman gerekiyordu aslında.

a_uymaz, nurcihan, Leylaleyla ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. tknnce

tknnce TÜİSAG Üyesi

2000.- tl net maaşın işverene maliyeti 2970.- tl. ulaşım, yemek, çalışma sahasına gidip gelme vs hariç

nbz bu yazıya teşekkür etti.
  10. serkanbey

serkanbey TÜİSAG Üyesi

iş veren gerekli parayı veremiyorsa OSGB kurmasın gitsin başka bir ticaret yapsın

Ünal ŞEKER, atlantis1986, savasci ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. tknnce

tknnce TÜİSAG Üyesi

anlamsız tartışmaya gerek yok. işçi başına fiyatlamanın ne seviyede olduğunu biliyorsanız eger siz ferdi çalışırsınız

12. okyanusum

okyanusum TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Beka Kavgaoğlu,

Peki sözleşmemin 1 yıllık olması herhangi bir çıkma durumunda bana sorun teşkil etmez mi? ( 1 yıl dolmadan ayrılma gerçekleşirse)
    Bir de parayı firmandan al derken, zaten OSGB hesaplara yatırmıyor mu maaşlarımızı?
    Dipnot: Şartları koyarken beraber fikir birliği yaptık gibi aslında. Onların şartlarına ben evet demedim.

13. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Size ilerleyen zamanlarda karşılaşacağınız durumlar hakkında bilgi vereyim, belki faydası olur. OSGB sahibinin sizden isteyecekleri :
    Onaylı deftere fazla bir şey yazma, hatta tespit ettiğin uygunsuzluğu firma giderdikten sonra deftere yaz:)
    İşverenler çok meşguldür fazla zorlama, tutanakları herhangi birine imzalat.
    Eğitim sürelerini çok uzun tutma,
    Kurul toplantılarını sadece evrak üzerinde göster,
    İşverenden çok şey isteme,
    Firmalarında çok durmana gerek, OSGB ye gelip dışarıdaki firmalar için risk analizi hazırla :)

Önce bunları konuşmalısınız. Tüm bu konuşmalardan sonra maaşı konuşmaya gerek kalmadan orayı terk etmek isteyebilirsiniz:) Ayrıca 1700 lira maaş bence bu iş için az.
    Umarım istediğiniz gibi bir iş bulabilirsiniz....

alice, a_uymaz, Burcum ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Bence hiç başlamayın.Bu şartlar hoş değil ,bence nahoş.Ne demek ;yemek ,gidilen firmadan yenecek.Hizmet vereceğiniz yerin, yemek saatini mi denk getireceksiniz.Saçmalığın daniskası.Bu OSGB lerin(çoğu da OSGB falan değil,danışman firma) C sınıfı uzman arkadaşlarımızı sömürmesi hoş değil.Bir risk ve sorumluluk veriliyor.Ücret az,şartlar hoş değil...Arkadaşların,şu deneyimsiz ve tecrübesiz cümlesine de katılmıyorum.Neymiş bu deneyim anlamadım gitti,sanki teknik bir mühendislik disiplini ile mi çalışılcak,üretim yada hesap kitapla mı uğraşılacak. İmalat ve ürün mü oluşturulacak,ölçüp biçip proje mi hazılanacak...Arkadaşlar isg farklı bir alan ve kültürdür.OSGB ye girip haftada 1 defa iş yerleine gidip fotoğraf çekip ,raporlama yapıp,işverene mail ya da dosya ile bildirmek içinde deneyim ve tecrübe mi gerekiyor!!! Size tavsiyem nette bir çok firmanın(günde en az 150 ilan çıkıyor, isg uzmanı aranıyor şeklinde)ilanlarına başvurun.Kimse sizin deneyimsiz olduğunuzu anlamaz ,çünki neler yapılacağını onlarda bilmiyorlar.Bir süre orada sadece dolaşın,gözlemleyın,zaten süreç size bir şeyler yaptıracak ve dökümanlar hazırlayacaksınız...En azından sabit bir iş yeriniz olur(OSGB gibi ordan buraya dolaşmak gerekmez)...Yinede karar sizin .Ben boş otururum evde,OSGB nin 3000 bile verse işini yapmam...Size sundukları şartlarda,bu fiyata,bu risk alınmaz...

alice, seyfullah, FUALME ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. SEG

SEG TÜİSAG Üyesi

kısmı süreli çalıştığınızda sgknızı firma ödüyor ve vergiden de düşemiyor.
    o yüzden osgblere kaçıyorlar.
    sarbest çalışan arkadaşlara önerim şirket kurmalarıdır.
    ama tabi herkesin kendi tercihi

a_uymaz bu yazıya teşekkür etti.
  16. osgbuzman

osgbuzman TÜİSAG Üyesi

Şuanda OSGB Yetki Belgesi Harcı 9440 TL'dir.

Yetki Belgesi Ücreti: 8000 TL + KDV%18 = 9440 TL

17. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

YUKARIDA YAZILANLAR ÇERÇEVESİNDE EKSİK OLAN BZI ŞEYLER DE VAR İŞGÜVENLİĞİ UZMANI OSGB FİRMASIND ÇALIŞTIĞI ZAMAN SIKINTI OLDUĞUNDA SORUMLULUK HEM OSGB NİN HEMDE İGÜVENLİĞİ UZMANININ YANİ YARI YARIYA HATTA %55 OSGB %45 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANININ DESEK DAHA DOĞRU TEK YOLA ÇIKARSAN %100 SENİN FARK DA BU

18. Sedat Bilgen

Sedat Bilgen TÜİSAG Üyesi

KOBİ'ler genellikle OSGB'ler ile çalışmayı tercih ediyor. Bu nedenle güvenilir bir işyeri hekimiyle birlikte bir OSGB kurun. Piyasayı, parayı bastırıp OSGB kuran çakallara bırakmayın.

a_uymaz bu yazıya teşekkür etti.
  19. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Ayşe Hanım, bunu nerden biliosunuz birebir başınıza bir olay mı geldi????

20. serkanbey

serkanbey TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica