Osgb Fiyat Listesi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

saçmalığın daniskası olur bunu önlemek gerekiyor

ATİLLA23 bu yazıya teşekkür etti.
  2. fundasakal

fundasakal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kafama takılan iki soru var
    1)diyelimki bir OSGB ye bağlı olmadan bireysel çalışıyoruz bizim sigortamızı kim yatırıyor. birden çok şirketle de çalışıyo olabiliriz( 217 saat/ay i aşmamak şartıyla)
    2)birde çalışacağımız yerde risk analizi için ayrı para ,orda geçirdiğimiz süre için(işçi başına en az 5 dakika) ayrı paramı talep edecez.
    bilgisi olan cevaplayabilirmi?

dido_line bu yazıya teşekkür etti.
  3. İSGezgi

İSGezgi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba ben 18 mayıs sınavına girmiş bir ısg uzman adayıyım. bugün bir OSGB ile konuştum bana kısmi süreli iş teklifi yaptı. belli firmaları gezip risk değerlendirmesi yapmamı ve eğitim vermemi istedi ve prim üzerinden maaş vericegini söyledi en azından belli bir süre. sizce bu prim yüzde kaç olmalı? ve bu kadar fazla risk değerlendirmesi altına imza atmam benim aldıgım riskleri ne oranda etkiler sizce kabul etmeli miyim?

4. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

Sonuna kadar katılıyorum çantacılar bastı Kayseri'yi 100-200 tl ye bakayım abi diyor şimdi bakan baksın o fiyatlarda bakanlık denetlemelere çıkınca göreceğim ben onları.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. svd

svd TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yazılanları okuyorum ve bazı arkadaşlarımın çok düşük ücretlerle bu işi yaptığını görüyorum.
    ben bir kozmetik firmasında çalışıyorum ve firmanın 27 çalışanı var tehlikeli sınıfta. şimdi benden kendi firmamın aynı zamanda iş güvenliği uzmanı da olmamı istiyor. Ben iş yerimden en az 1000 tl para istiyorum. ama OSGB ler bunun için 500 tl gibi komik ücretler de teklif edebiliyorlar. Ama biz sağlam durursak iş yerlerinden hakkımız olan ücretleri alabiilirz diye düşünüyorum. Amaç para kazanmak değil, vicdanımız rahat uyuyabilmemiz bence. Çünkü sorumluluk aldığımızı unutmayalım.

m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
  6. zehra.

zehra. TÜİSAG Üyesi

bende dun bi is gorusmesi gerceklestirdim. proje danismanligi yapan bi sirket ayni zamanda OSGB gibi kendisine bagli firmalara ve esnafa risk analizi ve egitim vermek istiyo. bana aylik 300 tl ve karin %50 sini teklif etti. sizce bu teklif nasil? ben 1000 tl ve karin %50 sini talep ettim. e haliyle anlasamadik.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Togay

Togay TÜİSAG Üyesi

Merhabalar benim sıkıntım fiyatları neye göre belirliyoruz. Örneğin bir işlerinde çalışan sayı 2 tehlike sınıfı 2 bu firmaya ne fiyat vereceğiz bilen varmı

8. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

belge olmadan nasıl yapılıyoki bu? sizin risk analizi yapma yetkiniz varmı?

9. Cem BAYDAR

Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

Risk analizini yapabilirsiniz. Ancak uzmanlığınızı aldıktan sonra bile isg-katipte işyerinde onaylı uzman değilseniz hiç bir yere imza atmayın. Ayrıca bireysel olarak yani herhangi bir yere kayıtlı değilseniz çalışanların İSG eğitim usulleri hakkındaki yönetmeliğin Madde:15/2 ye göre eğitimi sertifikalandıramıyorsunuz.

10. osgbde kısmi zamanlı çalışma için ne kadar istemeliyim. 37 saatlik kısım

11. ömer hasgüçmen

ömer hasgüçmen TÜİSAG Üyesi

Risk ana
    lizini işveren de yapabilir. Yani herkezin yetkisi var buna

12. ömer hasgüçmen

ömer hasgüçmen TÜİSAG Üyesi

bence 1
    bence 1000den aşağı isteme

13. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

Samsun da bir firma iş güvenliği uzmanına 2000-2500 TL aralığında para ödüyor. Ben birkaç firma ile görüştüm, bireysel uzmanla çalışma yerine OSGB' lerle çalışmayı tercih ediyorlar. Bu işin suyu zaten çıkmaya başlamış. OSGB ler tam bir taşeron anlayışı ile uzman çalıştırıyorlar. Azı senin çoğu benim, ama sorumlulukta senin.

14. nergal1903

nergal1903 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ek gelir olarak sertifikayi osgbye vermeyi dusunuyorum. Ne kadara vermek mantikl?

15. spartakus1453

spartakus1453 TÜİSAG Üyesi

YA ARKADAŞIM EMİN DEĞİLSEN NİYE SALLAYIP MİLLETİN GÖZÜNÜ KORKUTUYORSUN. yOKSA SENİN OSGB EN VARDA BÖYLE KONUŞUYORSUN .. eMİN OLMADAN KONUŞMA SUS.. O DEDİĞİN BAŞTAN ÖEDENEN SADECE BİR KERELİĞİNE..

sevgay bu yazıya teşekkür etti.
  16. S.Güler

S.Güler TÜİSAG Üyesi

Nasıl ek gelir olarak? Siz çalışmadan OSGB ye belgenizi werip kullandırıcaksınız belgenizi yani öyle mi?

17. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

NaSil oluyor

18. aydan tokalıoğlu

aydan tokalıoğlu TÜİSAG Üyesi

Nasil olacak peki. Izin adiniza imza atilacak is duzgun yapilacak mi belli degil. Sorumluluk aliyoruz ucretler dusuk diyoruz siz kendinizi atese atiyosunuz. Aman dikkat edin ek gelir icin bu sertifika kimseye emanet edilmez. Sakin boyle birsey yapmayin. Halen hapiste olan is guvenligi uzmanlarimizi unutmayin.

S.Güler bu yazıya teşekkür etti.
  19. S.Güler

S.Güler TÜİSAG Üyesi

Keşke uzmanların amacı belgeyi ticarete çevirip para kazanmak yerine iş kazalarını önleyebilmek olsa... Yazık!

Aysel., Alpertunga ve aydan tokalıoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. nergal1903

nergal1903 TÜİSAG Üyesi

Aslında benim çekingem de bu bir yandan da,gerçi veren arkadaşlar var tanıyorum ama yine de güvenmek gerçekten zor

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica