Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

JKAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Jale hanim,
Bence bayan haklı. Ölüm olabilecek yerleri alamiyorlar çünkü kendilerine Güvenenemiyorlar. Tabiki bu işleri alan da çıkacak. Ya kendine güvendiği için. Ya da aldığı riski bilmediginden.
Ayrıca hiç bir doktoru ameliyatta ölen hastada ölümcül bir hata yapmadikca içeri atmiyorlar.
Mümin bey,aslında haklısınız ama ben sadece iş güvenliği hizmetini amaçlayan bir uzmanın böyle bir mantıkla hareket etmesini anlayamıyorum, ölümlü iş kazası az tehlikeli bir yerde de her an meydana gelebilir , hiç bir işyerinde burada ölümlü kaza meydana gelmez o halde burada çalışayım olmazki, asıl önemli olan bizim ölümlü kaza meydana gelmesi muhtemel yerlerde de bu işi layıkıyla yerine getirip ülkemizdeki mevcut iş gücü kaybını engellemek olmalı diye düşünüyorum işte o zaman yaptığın işin hakkını vermiş olursun.... Bu arada adım Jülide.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mümin DEMİRBAŞ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Jülide hanım,

Memnun oldum. İsminizi yanlış tahmin etmişim. Kusura bakmayın.

İş güvenliği uzmanlığını idealist bir yaklaşımla benimsediğiniz açık. Tebrik ediyorum. İnşallah tüm uzmanlar olarak işimizi hakkıyla yapabiliriz. Kimseninde burnu kanamaz.

Saygılar

JKAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tebrikk ederim. Bemde öyle yapıcam. Ama 170 in sanane demesinden çekiniyorum. Siz şikayetten sonra takip ettiniz mi noldu ne bitti diye?
Şikayet dilekçemin birinin bakanlıkta incelemede olduğunu öğrendim, diğer örtbas edilmiş maalesef ....

AKIN ÇOBN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Mümin bey,aslında haklısınız ama ben sadece iş güvenliği hizmetini amaçlayan bir uzmanın böyle bir mantıkla hareket etmesini anlayamıyorum, ölümlü iş kazası az tehlikeli bir yerde de her an meydana gelebilir , hiç bir işyerinde burada ölümlü kaza meydana gelmez o halde burada çalışayım olmazki, asıl önemli olan bizim ölümlü kaza meydana gelmesi muhtemel yerlerde de bu işi layıkıyla yerine getirip ülkemizdeki mevcut iş gücü kaybını engellemek olmalı diye düşünüyorum işte o zaman yaptığın işin hakkını vermiş olursun.... Bu arada adım Jülide.
Jülide hanım sizin fikirlerinize ve sizin gibi düşünenlere yürekten katılıyorum.. Şu sitede ve formlarda, işini düzgün yapmaktan bahseden o kadar az ki, varsa yoksa para.. Elbetteki yüksek meblağlarda kazanalım ama insan hayatının ölçüsü para olmamalı...

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Şikayet dilekçemin birinin bakanlıkta incelemede olduğunu öğrendim, diğer örtbas edilmiş maalesef ....
bu çok acı.. bir yere varamayacağız demek ki..
bu durumda illaki birini başına birşey mi gelmeli? bir çocuk öksüz yada yetim mi kalmalı? bize proaktif olmayı öğrettiler, kendileri reaktif oluyorlar.. cok acı.. :ağlama:

izmir35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
osgb ler firmalardan önce denetlenmeli bence en kısa zamanda...

blntkpz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
osgb ler firmalardan önce denetlenmeli bence en kısa zamanda...
OSGB leri denetliyorlar zaten. Şu anda çalıştığım OSGB'yi denetlemeye geldiler. Konuşmalarında OSGB leri ve Eğitim Kurumlarını Denetliyoruz dediler Yer: ISPARTA

tirink

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
11 katlı inşaat projesi işi sürekli olarak 13 kişi çalışıyor. (İstanbul/Ümraniye)
Uzman+Doktor+Sağlık Personeli=450 TL(KDV Dahil)

Birde bireysel çalışan uzmanları kötülerler.
Sizin sırtınızda yük, bizden hizmet alın fatura keselim gider gösterirsiniz.
Şimdiye kadar duymadım bizim uzmanımız daha tecrübeli gibi bir şey.
Varsa yoksa uzmana kaç para veriyorsunuz biz daha ucuza yaparız.
Allah sonumuzu hayır etsin. (AMİN)

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
11 katlı inşaat projesi işi sürekli olarak 13 kişi çalışıyor. (İstanbul/Ümraniye)
Uzman+Doktor+Sağlık Personeli=450 TL(KDV Dahil)
Birde bireysel çalışan uzmanları kötülerler.
Sizin sırtınızda yük, bizden hizmet alın fatura keselim gider gösterirsiniz.
Şimdiye kadar duymadım bizim uzmanımız daha tecrübeli gibi bir şey.
Varsa yoksa uzmana kaç para veriyorsunuz biz daha ucuza yaparız.
Allah sonumuzu hayır etsin. (AMİN)
Çok çok az verilmiş size katılıyorum

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
OSGB leri denetliyorlar zaten. Şu anda çalıştığım OSGB'yi denetlemeye geldiler. Konuşmalarında OSGB leri ve Eğitim Kurumlarını Denetliyoruz dediler Yer: ISPARTA
Muhakkak OSGB lerin neler yaptıklarına bakılmalı.Çünkü 2 gün önce işyeri olarak 2 ayrı yere gittim kontrol için, durum berbat.Yani o belgelerle teftiş edilseler eksiklikler yüzünden en az 5.000 TL ceza yerler. Ucuz uzmanlık yapıyorlar hem de çok çok fazla. Toplanma yeri bahçe diyor ama dükkanın bahçesi yok, ekipler ve çalışan temsilcisi belli değil vb. bir sürü şey çok komik derece tuhaf hadiseler var arkadaşlar.

tatanka

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
2000-3000 liraya çalışan A sınıfı uzmanlara sesleniyorum(varsa tabi,ben olduğunu hiç sanmıyorum,Asparagas)! O parayla Hapishanede sigara paranızı,atlet,don bilumum malzeme giderlerinizi karşılayabilirsiniz umarım!
maalesef var hocam saygılarımla

Atika

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

Yazıyı bir daha okumanızı öneriyorum.:) Tabii 100 milyon uzman olamaz.

Sinan Ergül

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Boşuna sızlanmayın arkadaşlar. Ne bi meslek odamız var, ne de bu gidişle taban fiyat belirleyecek yaptırımımız.
Ben bu yazılanları okuduğumda, saat ücreti olarak 90 tl veren ve kabul etmediğim onlarca işyerine hayıflanır oldum.
Keşke anlaşsaymışım hepsiyle.!!! Millet resmen mesleği çöp etmek için uğraşıyo, biz ise elimizin tersiyle sözleşme itiyoz bi kenara. Neyse bundan sonra etikmiş, yok mesleki itibarmış fln fln gazel okumasın kimse.!!! Bende o sözüm ona uzmanlar gibi işin ticaretine bakıcam bak burdan söylüyom.Sürümden kazanıcam bak yine söylüyom. Kimse de çıkıp karşıma yanlış demesin, yalandan site üzerinden de etik metik lafları üzerine edebiyat yapmayalım arkadaşlar. herkes bildiğini okuyo madem , bundan sonra bende öyle yapıcam. hadi rastgele şimdiden...!!!!!

nigarcinar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sevgili iş güvenliği uzmanları,Bursa'da A uzmandan geçilmiyor.OSGB ler; A uzman CV'si bombardımanı altında,"daha ucuza nasıl A uzman çalıştırırım" diye sevinç içindeler .Son sınavlardan önce, çalıştırdıkları A sınıfı uzmanları ya işten çıkarıyor ya da maaşlarını düşürüyorlar.İşletmelerin masalarında onlarca OSGB teklifleri var.Sürekli fiyat düşürüyorlar.Burada 3-4 OSGB var.Bunların el atmadığı firma yok.Çıldırmış gibiler.Firmalar artık bıkmış,iş güvenliği muhabbetinden.Zaten İş güvenliği deyince kapıdaki güvenliği geçemiyorsun.Bakanlık sıkı bir denetim yapabilirse,tabela OSGB'ler,çürük elmalar piyasadan kaybolur.Bu arada A uzmanlarının da çalışma bekletileri ne olur?"Ben A oldum da ne oldum?"demeyin yönetmelikleri okumaya,gündemi takip etmeye devam edin.Umarım birgün her uygar ülkede olması gerektiği gibi, İş Sağlığı ve Güvenliği olgusu ülkemize yerleşir.Herkes emeğinin karşılığını alır,hakça paylaşılır.İş güvenliği sevginizi ve umudunuzu kaybetmeyin Değerli Uzmanlarımız.

tirink

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ankara da tam zamanlı OSGB'de A Sınıfı uzman maaşı 1.500 tl'ye kadar düşmüş arkadaşlar.
OSGB'yi arayarak aylık 1500 liraya tam zamanlı belgeyi vermeyi teklif etmişler.
Hey allahım kimlerin eline kaldı bu iş.!!!

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ankara da tam zamanlı OSGB'de A Sınıfı uzman maaşı 1.500 tl'ye kadar düşmüş arkadaşlar.
Allah akıl versin
bu çürük elmalar umarım bu sektörden ayıklanır giderler

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
o arkadaş eğer bunu okuyorsa benimle iletişime geçsin

aylık 1300 dolar maaş
3 öğün yemek
kalacak yer
çalışma yeri Rusya

üstüne her ay bende cebimden ona 100 dolar harçlık vereyim.gel birader sıfır risk benim işçim ol.

A olmuş ama kafa basmıyor.çok ağır ifadeler kullanırımda neyse...****KESİLDİ*****..vah benim ülkeme...

arkadaş o belgeyi o sıfatı haketmiyorsun..insanların emeklerini çalarak mesleğin onurunu ayaklar altına alıyorsun.merak ediyorum *****KESİLDİ**** mesleğin nedir?10 yıl çalışmıssın gelip bu paraya mı tamah ediyorsun ******KESİLDİ*****.

aç kalacağımı bilsem o paraya A belgemi harcatmam..****KESİLDİ****

Ş.ERIŞIK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mesleği bu kadar ayaklar altına almamak lazımdır.Yaptığımız işin bir onuru olmalı.

Ömüruk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
borsa gibi mübarek indi - çıktı , ücreti bizim belirlememiz lazımken bizim yerimize beilirleyenlere boyun eğiyoruz çok vahim bi durum... bunun tek sebebi var başımızda lider olmaması bu kalabalığı bir arada tutan gündemi belirleyen bir lidere ihtiyacımız var. diğer türlü osgb öyle dedi, arkadaşım böyle çalışıyor , şundan aşağı çalışmam , vs... laf kalabalığı ve ayrıca mesleğin saygınlığını düşürmekten başka hiç bir işe yaramıyor bu kadar ücret konuşulması.... dernek başkanlarına sesleniyorum odalaşmaya çalışıyorsunuz , oda olanakadar meslek saygınlığını yitirmiş olacak madem elinizi taşın altına koymak , lider -öncü olmak istiyorsunuz mesleği öldürmeden yapın bunu....
Hayır hiç gerek yok dernek başkanına falan söylemeye. Gidip OSGB de görev almayacaksın kendin mücadele edeceksin. Bu piyasa şahsi olarak bizim yönlendirmemiz gereken bir piyasa. OSGB'de görevli olan bir kişi iş alınmış olan firmaya gittiğinde tüm evrakların üzerindeki imza, sorumluluk sen ben gibi uzmanların üzerinde. Bu sebeple OSGB bünyesine girmeye hiç gerek yok. Onlar kendi hesabına çalışan bulamadıkları zaman mecburen hakkı hakka teslim etmk zorunda kalacaklar
o arkadaş eğer bunu okuyorsa benimle iletişime geçsin

aylık 1300 dolar maaş
3 öğün yemek
kalacak yer
çalışma yeri Rusya

üstüne her ay bende cebimden ona 100 dolar harçlık vereyim.gel birader sıfır risk benim işçim ol.

A olmuş ama kafa basmıyor.çok ağır ifadeler kullanırımda neyse...****KESİLDİ*****..vah benim ülkeme...

arkadaş o belgeyi o sıfatı haketmiyorsun..insanların emeklerini çalarak mesleğin onurunu ayaklar altına alıyorsun.merak ediyorum *****KESİLDİ**** mesleğin nedir?10 yıl çalışmıssın gelip bu paraya mı tamah ediyorsun ******KESİLDİ*****.

aç kalacağımı bilsem o paraya A belgemi harcatmam..****KESİLDİ****
belge harcanmaz bu şekilde kendi şahsiyetlerini ayaklar altına alıyorlar. Etik kurallarından haberleri yok

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.