Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

FİLİZ SEVEN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
OSGB Bana tam zamanlı 2000 tl fiyat teklif etti .Diplomanı bırak biz hallederiz gibi .olmazsa senin gibi başkalarından piyasada çok var gibi laflar.Bu konuşmalardan sonra İGU yu OSGB Üzerinden Yapmamaya karar verdim.
Arkadaşlar bende OSGB'de çalışıyorum ve hiç bir çalışana özellikle A sınıfına 2000 ve civarı rakam teklif edilmiyor.Malesef bazı firmalar emeğinizi görmezden geliyor.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar bende OSGB'de çalışıyorum ve hiç bir çalışana özellikle A sınıfına 2000 ve civarı rakam teklif edilmiyor.Malesef bazı firmalar emeğinizi görmezden geliyor.

Filiz hanım sizin çalıştığınız OSGB de A sınıfı uzmanlara nekadar ücret veriliyor örnek olması için verebilir misiniz?

faruk alkan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Filiz hanım sizin çalıştığınız OSGB de A sınıfı uzmanlara nekadar ücret veriliyor örnek olması için verebilir misiniz?
Merhaba
Ben söyleyeyim isterseniz
Osgb ler de Piyasadaki aylıklar 3.000 -4500 arası tecrübesiz uzmanlar içindir
Spesifik bir iş kolu değilse ve uzman tecrübeliyse rakam 6000e kadar çıkıyor
Tabiki spesifik iş kollarında yüksek deneyim söz konusuysa rakam artıyor

Barış Şenoğul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
100 kişi çok tehlikeli firma için uzman+hekim+diğer sağlık personeli fiyatı aylık 4.200 TL iyi fiyat bence.
100 kişi x 12 dk= 1200 dk=20 saat. 4200 TL/20 saat=210 TL/saat. Bunun 100 TL' si uzman, 80 TL' si hekim ve kalanı da sağlık personeli olabilir. Az diyen arkadaşlar neye göre az diyorlar anlayamadım.

semilalp

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
forum geneline bakıldığında genelde uzman arkadaşlar kendi aralarında da sınıflandırmaya gitmiş tecrübeli uzman tecrübesiz uzman,sonuç itibari ile denetimde devlet senin tecrübene bakmıyor belgene bakıyor,kusurun olupta mahkemeye düştüğünde hakim sen tecrübesizmişsin senin cezanı hafifletelim diye bir mantık yok o yüzden birbirimizi yermek yerine bunu bir özümsememiz lazım.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
100 kişi çok tehlikeli firma için uzman+hekim+diğer sağlık personeli fiyatı aylık 4.200 TL iyi fiyat bence.
100 kişi x 12 dk= 1200 dk=20 saat. 4200 TL/20 saat=210 TL/saat. Bunun 100 TL' si uzman, 80 TL' si hekim ve kalanı da sağlık personeli olabilir. Az diyen arkadaşlar neye göre az diyorlar anlayamadım.

Teklifi veren OSGB olunca hesap sizin yaptığınız gibi olmaz ...

210 TL/Saat bunun yarısını OSGB alsa ..........

105 TL/Saat dağılımı

( İş Güvenliği Uzmanı + İşyeri Hekimi + Sağlık Personeli ) arasında olur ...

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çok tehlikeli sınıf

( İş güvenliği uzmanı + İşyeri hekimi + Sağlık görevlisi + OSGB ) ......................... 42 TL / Saat

Çok güzel teklif bravo çalıştığınız OSGB ye ....

42 TL/Saat yayınlandıktan sonra düzeltemezdim yanlış oldu farkındayım ama yine de çok az ...:)

100 çalışan x 42 TL

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
forum geneline bakıldığında genelde uzman arkadaşlar kendi aralarında da sınıflandırmaya gitmiş tecrübeli uzman tecrübesiz uzman,sonuç itibari ile denetimde devlet senin tecrübene bakmıyor belgene bakıyor,kusurun olupta mahkemeye düştüğünde hakim sen tecrübesizmişsin senin cezanı hafifletelim diye bir mantık yok o yüzden birbirimizi yermek yerine bunu bir özümsememiz lazım.

Şu şekilde bakmak gerekir ...

Her meslekte tecrübeye göre ücret belirlenir. Mezun olduğunuzda aldığınız maaş ile 20 yıl sonra aldığınız maaş aynı değidir.

Ayrıca iş güvenliği uzmanının tecrübesi sayesinde iş kazalarının önüne geçmekte daha başarılı olunacağını düşünen ve tazminatlardan kurtulacağını düşünen işveren veya OSGB daha tecrübeli olan uzmanı çekmek için ücreti artırır ...

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)

105 TL/Saat dağılımı

ATURAN arkadaşımıza katılıyorum

Barış Şenoğul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

105 TL/Saat dağılımı

Yarısını veya ne kadarını OSGB' nin aldığının ne önemi var. Ben OSGB' de çalışan uzman maaşının miktarından bahsetmiyorum. Bir OSGB' nin işverene verdiği teklif olarak değerlendiriyorum ki fiyat normal. Çok daha düşük teklifleri gördüm.

İşte olay burada kopuyor zaten. Uzmanlar OSGB' lerde ucuza çalışıyorlar ve OSGB' ler de düşük fiyatlar çekebiliyorlar. Uzman OSGB' de hak ettiği maaşa çalışsa, OSGB' lerin bu işten kazancı %15-25 seviyelerinde kalsa, o zaman işveren, ayrı ayrı anlaşma yapmak yerine, işverenler az daha yüksek ücrete OSGB tercih edeyim gözüyle bakabilirler. İşveren OSGB' den çok pahalı hizmet alacaksa zaten tercih etmez. Bu yüzden fiyat normal.

İşverenler neden OSGB tercih ederler? Ayrı ayrı İSG Katip ile uğraşmak istemezler, bir şirketten faturalı hizmet almak daha cazip gelebilir. O uzman olmazsa başka uzman talep edebilirler, bunun rahatlığını tercih edebilirler. Sorumluluğu iki kişi ile değil de bir şirket ile paylaştığı düşüncesi daha cazip gelebilir. Bu yüzden çok yadırgamamak lazım OSGB tercihlerini. Fakat, OSGB' lerin ücret politikasını, çalışma prensiplerini, diploma kiralama tercihlerini vs. tartışabiliriz. Tartışılması gereken budur bence.

OSGB anlaşmalı çalışan çok uzman var. OSGB' den aylık maaş almıyor, bulduğu müşteri üzerinden OSGB' ye pay ödüyor. Yani anlaşmayı uzman+hekim olarak yapıyor, hekimin ücretini OSGB alıyor, uzmanın ücreti üzerinden OSGB pay alıyor. Uzmanın sigortasını OSGB yatırıyor, bulduğu firmaya OSGB fatura kesiyor, uzmanı OSGB kısmi süreli sigortalı göstererek maaşını ödüyor.
OSGB' ler her şekilde kazanıyor yani.
İlk olarak bireysel uzmanlık, ardından OSGB anlaşmalı komisyon usulü, en son olarak da OSGB' den maaşlı çalışmak şeklinde mantık sıralaması yapabilirim. Ama, eğer ki işi layıkıyla yapan, ülkede iş güvenliği kültürünün yerleşmesi ana hedefleri arasında yer alan, kaliteli uzmanlarla çalışmayı isteyen, bir anda voleyi vurmak yerine uzun vadede kalıcı olmayı hedefleyen, gerçek kurumsallık yolunda ilerleyen bir OSGB' ye denk gelinirse de maaşlı çalışmak değerlendirilebilir düşüncesindeyim.

arslansems

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Firmamız tehlikeli sınıfta 7 kişi osgb ücreti 150TL+Kdv. (uzman+hekim+sağlık personeli) 4. Ayı tamamlıyoruz.
Firmamıza hiç gelmediler, faturayı da mali müşavire veriyorlar. Tahmin ediyorum anlaştıkları çoğu firmaya da gitmiyorlar. Oldukça karlı bir iş sıfır maliyet.

JKAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
<iş
Firmamız tehlikeli sınıfta 7 kişi osgb ücreti 150TL+Kdv. (uzman+hekim+sağlık personeli) 4. Ayı tamamlıyoruz.
Firmamıza hiç gelmediler, faturayı da mali müşavire veriyorlar. Tahmin ediyorum anlaştıkları çoğu firmaya da gitmiyorlar. Oldukça karlı bir iş sıfır maliyet.
İşyerinizde Allah korusun kaza olduğu zaman jandarma yada polis geldiğinde de mali müşaviri göndermezler inşallah

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yarısını veya ne kadarını OSGB' nin aldığının ne önemi var. Ben OSGB' de çalışan uzman maaşının miktarından bahsetmiyorum. Bir OSGB' nin işverene verdiği teklif olarak değerlendiriyorum ki fiyat normal. Çok daha düşük teklifleri gördüm.

İşte olay burada kopuyor zaten. Uzmanlar OSGB' lerde ucuza çalışıyorlar ve OSGB' ler de düşük fiyatlar çekebiliyorlar. Uzman OSGB' de hak ettiği maaşa çalışsa, OSGB' lerin bu işten kazancı %15-25 seviyelerinde kalsa, o zaman işveren, ayrı ayrı anlaşma yapmak yerine, işverenler az daha yüksek ücrete OSGB tercih edeyim gözüyle bakabilirler. İşveren OSGB' den çok pahalı hizmet alacaksa zaten tercih etmez. Bu yüzden fiyat normal.

İşverenler neden OSGB tercih ederler? Ayrı ayrı İSG Katip ile uğraşmak istemezler, bir şirketten faturalı hizmet almak daha cazip gelebilir. O uzman olmazsa başka uzman talep edebilirler, bunun rahatlığını tercih edebilirler. Sorumluluğu iki kişi ile değil de bir şirket ile paylaştığı düşüncesi daha cazip gelebilir. Bu yüzden çok yadırgamamak lazım OSGB tercihlerini. Fakat, OSGB' lerin ücret politikasını, çalışma prensiplerini, diploma kiralama tercihlerini vs. tartışabiliriz. Tartışılması gereken budur bence.

OSGB anlaşmalı çalışan çok uzman var. OSGB' den aylık maaş almıyor, bulduğu müşteri üzerinden OSGB' ye pay ödüyor. Yani anlaşmayı uzman+hekim olarak yapıyor, hekimin ücretini OSGB alıyor, uzmanın ücreti üzerinden OSGB pay alıyor. Uzmanın sigortasını OSGB yatırıyor, bulduğu firmaya OSGB fatura kesiyor, uzmanı OSGB kısmi süreli sigortalı göstererek maaşını ödüyor.
OSGB' ler her şekilde kazanıyor yani.
İlk olarak bireysel uzmanlık, ardından OSGB anlaşmalı komisyon usulü, en son olarak da OSGB' den maaşlı çalışmak şeklinde mantık sıralaması yapabilirim. Ama, eğer ki işi layıkıyla yapan, ülkede iş güvenliği kültürünün yerleşmesi ana hedefleri arasında yer alan, kaliteli uzmanlarla çalışmayı isteyen, bir anda voleyi vurmak yerine uzun vadede kalıcı olmayı hedefleyen, gerçek kurumsallık yolunda ilerleyen bir OSGB' ye denk gelinirse de maaşlı çalışmak değerlendirilebilir düşüncesindeyim.

Yukarıda bulunan yazınızdan alıntıdır ...

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İşte sorunda bu bence.
İşlerini yapmadan paralarını almaları.
Sayın arslan bu konuyu bizlerle paylaşmanız güzel peki hiç şikayet etme gereği duymuyor musunuz yada şikayet ettiniz mi?
Yoksa ucuz hizmet alıyoruz , yasal zorunluluğumuz yerine gelsin yeterli mi diyorsunuz ki o zaman da çoğu işletmeler gibi bu düzene prim vermiş olursunuz.
Yanlış anlamayın eleştirim kişisel değil sadece sisteme...

Saygılarımla

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sizde iş güvenliği uzmanısınız. En azından profilinizde öyle yazıyor. Neden siz ilgilenmiyorsunuz peki işyerinizin iş güvenliği ile?

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yukarıda bulunan yazınızdan alıntıdır ...

Bu paranın 100,00 TL sini uzmanın alacağını pek sanmıyorum Sayın ATURAN.
4200,00 TL teklifi veren OSGB pekin onların kazançları nerede ? Emin olun uzman saatte 40 tl yi bile zor görür ki siz iş yeri hekimini uzmandan az vermişsiniz . İşyeri hekimleri emin olun uzmandan az almayı düşünmezler.

Barış Şenoğul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu paranın 100,00 TL sini uzmanın alacağını pek sanmıyorum Sayın ATURAN.
4200,00 TL teklifi veren OSGB pekin onların kazançları nerede ? Emin olun uzman saatte 40 tl yi bile zor görür ki siz iş yeri hekimini uzmandan az vermişsiniz . İşyeri hekimleri emin olun uzmandan az almayı düşünmezler.

Fatih Bey, ATURAN Bey benim yazıma istinaden yazmıştı bu mesajı. Bu yüzden ben cevaplayayım:
Dediğim gibi, OSGB payı %15-25 seviyelerinde kalsa, 100 TL uzman saatinin 75 TL' si uzmana, 25 TL' si OSGB' ye kalır ki normal bir ücrettir. Bu durumda, OSGB' nin teklifi bence normaldir. Ama uzman aylık 3000 TL' ye anlaşmışsa OSGB ile, sorun burada ortaya çıkıyor, söylemeye çalıştığım bu. Ben 3' lü(gerçekte 2' li) paketin 210 TL saat ücretini normal buluyorum. OSGB' de çalışan uzmana 60 TL bile kalsa normaldir bence.
Şu anda kuaförler saati 40-50 TL' lerden uzman ile anlaşıyorlar. Odaları yönlendiriyor anlaşmalı OSGB' lere.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Fatih Bey, ATURAN Bey benim yazıma istinaden yazmıştı bu mesajı. Bu yüzden ben cevaplayayım:
Dediğim gibi, OSGB payı %15-25 seviyelerinde kalsa, 100 TL uzman saatinin 75 TL' si uzmana, 25 TL' si OSGB' ye kalır ki normal bir ücrettir. Bu durumda, OSGB' nin teklifi bence normaldir. Ama uzman aylık 3000 TL' ye anlaşmışsa OSGB ile, sorun burada ortaya çıkıyor, söylemeye çalıştığım bu. Ben 3' lü(gerçekte 2' li) paketin 210 TL saat ücretini normal buluyorum. OSGB' de çalışan uzmana 60 TL bile kalsa normaldir bence.
Şu anda kuaförler saati 40-50 TL' lerden uzman ile anlaşıyorlar. Odaları yönlendiriyor anlaşmalı OSGB' lere.
Barış bey
İstanbul da kuaförlerde osgb üzerinden çalışan bir arkadaşım osgb nin kuaförden saatlik 40 tl aldığını söylemişti.
Uzmana vereceği parayı düşünün artık.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim 100 tl nin 75 tl sini uzmana verecek olan osgb yi bana gösterebilir misiniz.
100 tl ücretin 25 ini uzmana verip 75 ini kendileri alan bir sürü osgb var ve bunların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır.
OSGB de çalışıp ben saatini 60 tl ve üzeri alıyorum diyen uzman varsa eğer ki bence çok nadirdir buraya yazarsa sevinirim.
Benim belirtmek isteğim ve olması gerekende uzmanın 100 tl den aşağı ücret almaması gerektiğidir. Umarım sistem düzelir.

O

ozgurisguvenlik

Guest
Osgb ler tüccardır. Kendinizi onlara teslim etmeyin. Bireysel çalışın ve kazanın. Bakkal cakkal Osgb açmış sizleri sömürüyorlar. Bir web sayfası yapın, olanlara üye olun çokça firma bulabilirsiniz. Mühendisleri bu kadar beceriksiz duruma düşürmeyin lütfen.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.