Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gülnisa

gülnisa TÜİSAG Üyesi

Ben C den bahsetmiyorum bile...Ben A sınıfıyım ve A sınıfının durumu bile içler acısı...C'ler hiç başlamasınlar bu durumda...

2. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim piyasadan araştırdığım ve gördüğüm OSGB ler ortalığı karıştırarak fiyat düşürmeye çalışıyor. uzmanların uyanık olup düşük fiyatlarlar evet dememeleri gerekli .

3. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

OSGB leri gitmeyin arkadaşlar.hekimlerle birlik olun.bu sizin elinizde

4. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

OSGB leri gitmeyin arkadaşlar.hekimlerle birlik olun.bu sizin elinizde
    fiyatı OSGB belirlerken senin deneyimine bakıyor arkadaşım.ama piyasa da işverenler pek öyle değil.işin görülmesine bakıyor.sen eğer uzman olarak deneyimliysen OSGB sana daha yüksek verebilir diye düşünüyorum.yok sen deneyimli olduğun halde böyle diyorsa selam bile vermeden cık git.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

OSGB sahiplerine seslenelim.biz uzman olarak hekimden fazla almalıyız.bir kere bunu oturtmak lazım.hekimle şartlarımız aynı değilki.Forumda biryerlerde bir arkadaşımızın söylediğine takıldım.lüks harcamalarımız için çalışıyoruz diyor.uzmanlar zaten işşiz diyor.mantığa bak.kızıyorum böylelerine.uzman arkadaşlar bu günler geçecek sabredin

tonay bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

gülten hanım iş deneyiminizi sorabilirmiyim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

burda konuşuluyor genelde böyle ama piyasa farklı.bu osgblerde çalışanlar kimler acaba merak ediyor insan.

8. peki uzman arkadaşlar şantiyede isg hizmetleri + iş yeri hekimi olursa verilecek fiyat teklifiniz ne olur?

9. Ceyhun Dündar

Ceyhun Dündar TÜİSAG Üyesi

Valla ben hekimim cogu yerde kafa kafaya veya cok az fark aliyorum isg uzmnlariyla.

çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ceyhun Dündar

İsci sayisina gore degisir ama santiye cok tehlikeli ve sorumlulugu yuksek o yuzden fiyat fazla olur. Ben hekim olarak saati 150-200 den ssagi o riski almam,tabi santiye buyurse fiyat baremini bi miktar indiririm.

Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Çok basit. Bir örnek vereyim. Ben aralık ayında çalışan sayısı 50 nin üzerinde olduğu için geçen yıldan beri İG uzmanı ve İH hekimi ile çalışan bir firmaya yeni yıl ( 2014 ) için teklif vermeye gittim. Bana mevcut uzmanın yaptıklarını içerdiğini söyledikleri bir dosya gösterdiler. Dosyaya baktım. iki tane kurul toplantısına katılanların yoklaması dışında hiç bir şey yoktu.risk analizi bile yapılmamıştı. Yani fatura kesip parayı alıyorlar. Ama hiç bir şey yapmıyorlar. O zaman yetki belgesini kullandığı uzmanın yetkinliğinin kalitesininhiçönemi olmuyor. Elinde 1000 - 1500 tl'lik bir uzman varsa 1000 tl çok bile. O paranın da 800 tl'sini hekime veriyordur.

12. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, eğer A sınıfı uzmansanız, yaklaşık en az 10 yıllık iş hayatınız var demektir. Bu sürede hiç çevre edinemediniz mi ? Bırakın OSGB leri tanıdığınız 15-30 çalışanlı 10 işyerine baksanız. 20 günde izin yapar en az 3500 - 4500 tl para alısınız.

tonay ve uzman bu yazıya teşekkür etti.
  13. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Sebep çok basit. Şu an toplam 89000 İG uzmanı var. İH sayısı ise 21000 civarında. Yani İH sayısının 4.5 katı uzman var. Bu nedenle İH lerin daha iyi ücretle daha kolay iş bulmaları normal. Mantık çok basit. ARZ ve Talep meselesi. Talepden fazla uzman varsa tabi ki fiyat düşer. Gelecek sınavlardan sonra daha da düşecek. Burada işin çözümü farklılık yaratmadan geçiyor. Kendimle ilgili örnek verecek olursam; 25 yıldan fazla otomotiv sektöründe çalıştım. Şimdi de ağırlıklı otomobil bayi ve servisleriyle çalışıyorum. Firmaa benimle anlaştığında, sadece İG hizmeti almıyor. Otomotiv ile ilgili her türlü konuda danışmanlık hizmeti de oluyor. Kendileri de bunun farkında. Bu nedenle, hem istediğim saat ücretini alıyorum, hem de hangi OSGB gelirse gelsin , ne fiyat verirse versin fark etmiyor. İsterse bedava hizmet teklif etsin. Bu sistemde ve bu uzman sayılarında başka türlü iş yapamazsınız. En azından yeni bir düzenleme yapılmadıkça.

14. Ceyhun Dündar

Merhabalar bi doktor olarak bu forumlarda bizlere karsi olan onyargiyi coEmiyorum.
    Sonucta internette doktor ilanlarini arayinca 5000 tl verioruz diyen kendi kafasina gore OSGB acmis uzmanlar da var yani saati 25 tl ye doktor calistirmak isteyen.
    Bu is ticaret herkes fiyatini belirler siz ister kabul edersiniz isterseniz etmezsiniZ. Bu isin doktoru isg uZmani olmaz duzgun adamla yamuk adami olur.

tonay bu yazıya teşekkür etti.
  15. sunny

sunny TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gerçekten anlayamıyorum... bu kadar eğitimli insanlar neden bu kadar düşmanca muhabbetler var. iş yeri hekimi- ısg uzmanı rakipler mi ki? İşte insanlar böylehep şu 6 sayfa forumda birlik olamayan, bu sisteme karşı nasıl BİRLİKTE karşı duracaklar. 7 yıldır Kimya mühendisiyim, yen c sınıfı oldum, şubatta da B olacağım umarım. Ama OSGB yerine kendim firmalarla anlaşacağım, zaten İSG eğitimlerini, raporlarını, risk değerlendirmeyi, saha kontrolünü kalite altında hep ben yaptım, şimdide alasını yapacağım.... KENDİNİZE GÜVENİN...Ama burda birbirimize destek olacağımıza, nedir bu dalaşma anlayamıyorum... Lütfen mantıklı olalım. HEPİMİZ AYNI TARAFTAYIZ.... LÜTFENNN....

tonay, uzmancan ve Ceyhun Dündar bu yazıya teşekkür etti.
  16. efsun

efsun TÜİSAG Üyesi

Doğru doktor bey. İşverenlere düşük fiyat, çalışacak elemana düşük fiyat vs. Kimse yapılacak hizmeti, alınacak hizmeti düşünmüyor maalesef. Bir bilene sormalı.

17. BaranS

BaranS TÜİSAG Üyesi

Sevgili İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli Meslektaşlarım,

Bu forumu aylardır okuyor ve kendimce küçük katkılar yapıyorum. Çalıştığım yerlerde İSG kültürünü oluşturmak birincil hedefimdir hep.

Ama her şeyde olduğu gibi bizim alanımızda da bilgi ve ahlak çok önemli. Bilgi ve Ahlak olmadan kültürden bahsetmek imkansız.

Hekim arkadaşlarım iyi bilirler: Şu anda var mı bilmiyorum ama eskiden mahalle arası polikliniklerde doktorlar ek gelir olsun diye gece nöbet tutardı. Gelen hastadan, yapılan tahlilden, çekilen rontgenden aldıkları fix ücrete ek komisyon alırlardı. Hatta serum taktırmayan, tahlil istemeyen doktora pek iyi gözle bakılmazdı poliklinik sahiplerince.

Meslekte 25 yılını devirmiş bir abiniz olarak mevcut durumu, hiç bir şeyin değişmediğini görünce yüreğim burkuluyor, isyan edesim geliyor.

İSG Kültüründen bahseden yok. Odak noktasında "PARA" var. Ahlak ise paspas.

Ama hala umudumu kaybetmedim. Bir şeyleri değiştirmek mümkün.

Biraz sabır gerekiyor, yılmamak gerekiyor, öğrenmek ve öğretmek gerekiyor.

Bütün bunları yazmamdaki ana neden son zamanlardaki tespitlerim ve kısa vadeli öngörülerim:

ÇOK YAKINDA İSG HİZMETLERİNİ PROMOSYON OLARAK VERECEK OSGBLER DE GÖRECEKSİNİZ!

HİÇ ŞAŞIRMAYIN!

erol g, irfan çepni, gökhan Timur ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu rakkamı veren OSGB gün gelecek kapanacak.. emin olabilirsiniz..
    ben böyle bir iş yeri için ayda 4 gün, 3000 tl den aşağı çalışmam..
    o iş verende aklını yemiş olmalı, zira OSGB ye verdim diye riskten kurtulduğunu sanıyor. çok yazık..

19. &Topçu&

&Topçu& TÜİSAG Üyesi

bu işi matematiğe dökerseniz yanılırsınız...89000 uzmanın % kaçı bu sektörde çalışıyor?!?!?siz sanıyormusunuz bu belgesi olanın olmazsa olmazı bu iş...osgbler komik rakamlar teklif ediyorlar suanda katılıyorum ama sırf sizin mantıkla baktığı için...bu 89000 uzmanın çoğunluğu mühendis ve bir mühendis çalıştığı yerde çay demlese 1500 tl alır.bu adam niye sorumluluk alıp kendini riske atsın...rakam 89000 değil yanılıyorsunuz,bu işi bu komik rakamlara yapacak rakam önemli...bu rakamıda zaman gösterecek..bekleyelim görelim bakalım..

20. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

örenk vereyim hemen çalıştığım firmada 3 tane c var 2 tane b var ve hepsi mühendis hiçbirinin katipte sözleşmesi yok hepsi fabrikadada faklı işler yapıyor (kalite müh, işletme şefi vb)

&Topçu& bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica