Osgb Fiyat Teklifi Örnekleri

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında misg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım bir mısırcı kadar alamıyorsak...

Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  2. murat gür

murat gür TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar çok kısa sürede memleketimizde iş sağlığı ve güvenliği anlayışının geldiği noktayı daha net görebilmemiz açısından ekteki dosyayı okumanızı öneririm.

Ekli Dosyalar:

glryvz ve hepaistos bu yazıya teşekkür etti.
  3. rtay

rtay TÜİSAG Üyesi

Ücretler eğitim ve/veya kültür seviyesi ile orantılı olsaydı en yüksek ücreti profesörler alırdı. Oysa birçoğunun maaşı kurumsal bir firmada çalışan nitelikli bir mühendisten daha iyi değil. Durumumuzu uzmanlık alanımız içinde tartışmak en doğrusu. Ayrıca örnek gösterdiğin o mısırcının o seviyeye gelmek için ne kadar çaba sarf ettiğini de bilemeyiz.

4. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanı olarak aldığınız sorumluluk ve karşılaşacağınız hapis ve tazminatlar ile kıyaslamıyorsunuzdur umarım...:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Betül Yılmaz

Betül Yılmaz TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle...

6. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Yer:İstanbul
    sektör:inşaat
    fiyat veren OSGB

bir arkdaşım bu sınavda A oldu...bir OSGB ile görüşmüş.verdikleri para 5 bin tl ama 24 tane inşaatın sorumluluğunu vereceklermiş.

bana fikrimi sordu?

bakın arkadaşlar bu kadar sorumluluğa girecekseniniz 2 kere düşünün bu para bu sorumluluğa değmez..24 tane yer ne demek..dedimki en az 15 bin iste...ayıptır günahtır.OSGB sahipleri biraz daha insaf diyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Serdar Sezer bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

aynen.. değeri 15 bindir.. OSGB de 20 bin toplasın bu inşaattan.. 5 bin tl katiyen kabul edilebilir bir rakkam değil.. kabul eden arkadaşlar için çok üzgünüm.. üstelik en tehlikeli sınıf...

Hakan ERDOĞAN ve Serdar Sezer bu yazıya teşekkür etti.
  8. Serdar Sezer

Serdar Sezer TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum.15-20 bin tl altında çalışılamaz.Ancak ülke şartları insanları öyle bir yere getirdi ki kabul eden arkadaşında kendi için geçerli sebepleri vardır mutlaka.Sonuç olarak riski yüklenecek arkadaşımız ancak parayı asıl kazanan OSGB olacak.

Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  9. o.esme

o.esme TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bunun bir standardı yok mu

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Var olmaz mı, bir arkadaşım dediki;
    "A SINIFI İSG UZMANIYIM 2005 DEN BERİ BU İŞLERDE AYLIK 10000 TL ALTINA DÜŞMEYİN ŞANTİYE BAŞINADA UZMAN OLARAK 5 KİŞDE ÇALIŞAN ANA ŞANTİYE ŞİRKETİNİN1000- 1500-2000 TL ALIRSINIZ BUNDAN AŞAĞI DÜŞMEYİN YENİ A SINIFLARINA DUYRULUR"

ben bu lafın öncesinde şu an inşaatlarda çalışan C sınıfı uzmana sordum, 5-10 kişi 1500 den aşağı olmaz dedi.
    geçen hafta bir inşaata 1500 dedim. ogün bu gündür bir daha aramadılar... bunlar 100 tl ye bile birilerini bulacaklar gibi geliyor bana. bekleyip göreceğiz bakalım.. ama lütfen A ve B sınıfı arkadaşlar, bu rakamların altına inmesin..

11. Alev Gültekin

Alev Gültekin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar acaba bu saat ücreti ile fiyat hesaplamayı formülüze edecek varmı.
    Atıyorum şu örnekten yola çıkarsak;
    25 çalışanlı tehlikeli sınıftaki bir işyerinde part time ücret ne kadar olmalı.
    saat ücretini mesela 50 tl dersek.

12. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

500-1000 arası piyasa buna benzer

13. h&s

h&s TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu tamamen arz-talep meselesi başka bir şey değil bence. Şuanda doğuda bir ilde çalışıyorum 2750 liraya B sınıfı çalıştıran OSGB biliyorum. Batıda da aynı B sınıfı 6000 e çalışıyor.

14. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Neyin satışına karşılık promosyon olarak verilecek ?
    Tam zamanlı çalışacaksa, ne deseniz azdır. Ama sadece 20-30 saat kadar çalışacaksa olabilir.

15. BaranS

BaranS TÜİSAG Üyesi

Hastane ve Tıp merkezleri neden OSGB kurup yok pahasına hizmet veriyorlar zannediyorsunuz?

İşverene "çalışanın hasta olursa bize gönder biz her türlü tetkikini yapar reçetesini yazarız, çalışanın mağdur olmaz, para da almayız" diyorlar. Nasıl olsa SGK ödüyor.
    İSG bahane Hastane şahane!

Aslında bu mantıkta bir problem yok gibi görünse de İSG heba ediliyor.
    Profilimden yazdığım yazılara bir göz atarsanız ne demek istediğim aşikar.

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Gelecekte OSGB lerin tükeneceği be hastanelerin OSGB kurup piyasaya hakim olacaklarını düşünüyorum. Bunu hastanelerde düiünüyor olcak ki emsey hospital, acıbadem gibi büyükler şimdiden OSGB kurdular bile..

17. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

bir web sitesindeki tüm iş güvenliği uzmanlığı pozisyonlarına cv'mi gönderirken ücret beklentisi kısmına tek fiyat olarak 10.ooo tl girdim ..

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  18. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Siz yine de doktor olarak bize nazaran şanslısınız.Yani bu işi yapmak zorunda değilsiniz.Ama İş Güvenliği Uzmanlarının birçoğu iş bulamadığı için bu işi kendilerine iş bulacak can simidi gibi görmekteler ve belgeyi alır almaz iş arama gafletinde bulunmuş durumdalar.İş Güvenliği uzmanlığı kursuna katılanların birçoğuna baktığınızda bu acı tablo ortaya çıkıyor.Siz İş Güvenliği Uzmanı olarak iş aramasanız iş sizi arasa daha iyi olmaz mı?Sanki insanlar fiyat kırınca birşey kazanacağını sanıyorAma Allah korusun bir iş kazası olsa kendimizi satsak o tazminatı ödememizin imkanı ve ihtimali yoktur.Öncelikle bu işi yapan kişinin kendini sigortalatması gerekmektedir.Ülkemizde kimse emeğinin karşılığını zaten alamıyor.Ancak kişinin kendisini bu kadar ucuza harcatması da aç gözlülükten yada işsizlikten kaynaklanan bir durum arz etmektedir.Böyle para kazanacağını zannedenler zamanla hata yaptıklarının farkına varacaklar ama iş işten geçmiş olacaktır.

19. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

biraz düşük gibi sanki 800+kdv olabilir
    ölücülük yapıp uzmanları bedavadan biraz ucuza çalıştırıyolar akılsız adamlarda o fiyata çalışınca maliyet düşüyor
    hocam normal değilmi sizce herkes bizim mesleğe çöktü OSGB ler doldu ben uzman olduğumda hergün iş teklifleri alıyodum yüksek meblağlara ama öldü artık bu iş
    yeni başlayanlarda yakalar biyerlerden ama bu sene içinde yeni uzman olacaklar yada 2015 te bunu düşünenler bi daha düşünsün derim.artık yavaş yavaş bizim sektördede tecrübe aramaya başladılar(osgbler bile)

Last edited by a moderator: 28 Şubat 2014
  20. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

Mesleğe başlayanlar kendilerini kurtardılar. Başlayamayanlar için biraz zor gibi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica