Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

A sınıfı uzman istemiyor.

2. berkozcelik

berkozcelik TÜİSAG Üyesi

İleride bir firma hem iş güvenliği uzmanı hemde iş hekimine ayrı ayrı maaş vermek yerine bir OSGB ile çalışmayı tercih edicektir,bence biran önce kurulmalı..

osmancanalbayrak bu yazıya teşekkür etti.
  3. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

bence biraz daha beklenmeli yasa ertelenir falan.

4. Elif BEĞEN

Elif BEĞEN TÜİSAG Üyesi

herkese iyi haftasonları
    OSGB lerde iş güvenliği hizmeti verilebilecek max. işletme sayısı diye bir şey var mıdır? (yani her OSGB max. .... kadar işletmeye hizmet verir)
    ya da OSGB lerde çalışan uzmana max verilecek işletme sayısı belli midir? OSGB de çalışmaya başlayan bir uzmanın sertifikası bakanlık tarafından tam zamanlı olarak mı işleme alınır? bir de, duyanlar ve görüşmeye gidenler vardır mutlaka, OSGB lerde ödenen maaş aralıkları nedir? cevaplarsanız sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. chemistanbul

chemistanbul Banned

OSGB nin portföyü sınırsızdır.uzman miktarına göre iş alabilir. uzmanda çalışma saaatlerine göre firmaya hizmet verebilir.yani3 gün gidilen firma bulursa 2 firma olur.yarın gün gidilecek firma bulursa 12 firmaya gidebilir.maaş aralıkları 1250 - 2000 tl arasında değişir.ama OSGB ler iliklerine kadar almaya çalışırlar uzmandan.yani en az para en çok iş istenir.

Elif BEĞEN bu yazıya teşekkür etti.
  6. chemistanbul

chemistanbul Banned

OSGB başvurusundan sonra ne kadar sürede denetlemeye geliyorlar.yaşayan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.birde metrekareleri ellerinde ölçüyorlarmı yoksa göz kararı ok mi diyorlar. son soru.,hangi ilaçlar lazım.ben bulamadım.kanunda bahsedilen ilaçlar neler.
    teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

ankara için 10 gün içinde geldiklerini söylediler.ölçüp ölçmedikleri hakkında bir bilgim yok ama mimari plan hazırlattığınız için kağıt üzerinde her şey belli oluyor zaten aksi bir duruma girmek gereksiz risk olur.

8. chemistanbul

chemistanbul Banned

teşekkürler onur. ilaçlar nedir bilgin varmı . çok aradım bulamadım

9. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

ilacı bende ilk defa senden duydum. sadece asgari malzeme listesini biliyorum ben onun dışında sağlıkla ilgili bir malzemeye hiç rastlamadım.

10. chemistanbul

chemistanbul Banned

ş) 15/2/2008 tarihli ve 26788 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelikte bulundurulması zorunlu tutulan temel acil ilâçlar, aşılar ve antiserumlar.

OSGB kurmada gerekli malzemeler ve asgari şartlar da geçen madde de ilaç geçiyor

11. ANIL ERDEM

ANIL ERDEM TÜİSAG Üyesi

samsun veya ankara'da böyle bir şirket kurmayı planlıyorum. bu şehirlerde açmayı planlayan başka arkadaşlar var mı?

12. Cem BAYDAR

Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

İş Hekiminin iş yerinde hastaya müdahale hakkı yoktur. yasal olarak ağrı kesici dahi veremez. hatta hastanın reçeteli bir ilacı bile olsa enjeksiyon
    yapamaz. bu bağlamda bulundurulması zorunlu bir ilaç da olacağını sanmam. Ama ilk yardım müdahalesi olarak yara ve yanık kremi... gibi malzemeler sadece OSGB değil her yerde bulunması lazım gelen şeyler.
    sana bir tüyo: eğitim aldığın yerin ilk yardım kutusuna bak orada bulunması gereken tıbbi malzemenin dökümanı vardır.

Engineer ankara ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
  13. Cem BAYDAR

Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

ilgili yönetmeliğin 2. maddesinin b Bendine dikkat.

Kapsam
    MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, ayakta teşhis ve tedavi hizmeti sunulan özel sağlık
    kuruluşları ile bu kuruluşların işletenlerini kapsar.
    (2) Ancak,
    a) 19/4/1937 tarihli ve 3153 sayÕOÕ Radiyoloji, Radiyom ve Elektrikle Tedavi ve Di÷er
    Fizyoterapi Müesseseleri HakkÕnda Kanun kapsamÕnda müstakil olarak açÕlan kuruluúlar,
    19/3/1927 tarihli ve 992 sayÕOÕ Seriri Taharriyat ve Tahlilat YapÕlan ve Masli Teamüller
    AranÕlan Umuma Mahsus Bakteriyoloji ve Kimya LaboratuvarlarÕ Kanunu kapsamÕnda
    müstakil olarak açÕlan kuruluúlar ve diyaliz merkezleri gibi ayakta teúhis ve tedavi hizmeti
    sunmakla beraber konusunda özel düzenleme bulunan sa÷OÕk kuruluúlarÕ,
    b) İstihdam ettikleri personele veya bakımından sorumlu oldukları kişilere yönelik
    ayakta teşhis ve tedavi hizmeti sunmak üzere kurulan kurum hekimliği, işyeri hekimliği,
    mediko-sosyal ve benzeri nitelikteki birimler,
    bu Yönetmelik kapsamında değildir.

chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
  14. karahell

karahell TÜİSAG Üyesi

A sınıfı uzmanı şartı aranmıyor arkadaşlar.

15. muharrem

muharrem TÜİSAG Üyesi

30 yıl çalıştıktan sonra emekli olan bir makina mühendisiyim şu anda bir işte çalışmıyorum sadece LPG istasyonlarında sorumlu müdürlük yapıyorum dr arkadaşlar OSGB kuralım diyorlar böyle olunca LPG sorumlu müdürlüklerim iptal olurmu

16. karahell

karahell TÜİSAG Üyesi

Eğer OSGB de tam zamanlı sözleşme ile görev yapacaksanız başka kurumda çalışamayacağınıza göre....

17. Uzmankolik

Uzmankolik TÜİSAG Üyesi

bende arkadaslarımla kurmayı düşünüyorum OSGB ve ayrıca henüz düşünme asamasında bi projem var bunu mühendis arkadaslarka paylaştım olumlu baktılar maddi imkansızlıklar yüzünden ve iletişim olarak gitmedim hiç biryere

18. osgbuzman

osgbuzman TÜİSAG Üyesi

OSGB başvurunuzu C sınıfı uzmanla yapabilir, kurulacak şirketin de ortağı görünebilirsiniz. Bu durumda sorumlu müdürlük göreviniz devam eder.

19. osgbuzman

osgbuzman TÜİSAG Üyesi

1 ayı bulabiliyor denetime gelmeleri

chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
  20. isg_87

isg_87 TÜİSAG Üyesi

peki OSGB kurlumu için yer ayarlıyoruz. Bakanlıgı istediği şartları yerine getirip mi bakanlığa başvurmamız gerekiyor ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica