Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. osgbuzman

osgbuzman TÜİSAG Üyesi

Yer ayarlanıyor. Yerin fiziki şartları oda metrekareleri il etapta önemli.Yer ile ilgili başvuruda bakanlığa göndermeniz gereken birtakım evraklar gerekli. Bu evrakların tam ve eksiksiz olması birbirleri ile adresin uyumlu olması gerekmekte. Asgari bulunması gereken personel evrakları ve sözleşmeleri ile birlikte bakanlığa gönderiyorsunuz. Evraklar inceleniyor ve denetime geliyorlar. Denetimde yangın çıkışına, oda metrekarelerine özellikle dikkat ediliyor.

levent7979 bu yazıya teşekkür etti.
  2. hüseyinkaradeniz

hüseyinkaradeniz TÜİSAG Üyesi

Merhaba ,

Faaliyette olan bir osgbnin yanına başka bir OSGB kurulabilir mi? Herhangi bir engel var mıdır? Yönetmelikleri araştırdım yazmıyordu.

Hüseyin KARADENİZ
    Kimyager / İş Güvenliği Uzmanı

3. isg_87

isg_87 TÜİSAG Üyesi

Peki bu evraklar sözleşmeler işyeri ile ilgili herşeyi gönderdiğimizde bize geri dönüşleri ne kadar zamanda oluyor ??

4. güldeniz23

güldeniz23 TÜİSAG Üyesi

merhabalar;
    OSGB olma yolundayız bizlerde.
    Büromuzu tuttuk başvurumuzu yaptık.fakat burada harç ücretini yatırmadık hangi arada yatırılması gerekiyordu?bilen arkadaşlara sormak istiyorum.Bakanlıktan denetlemeye geleceğiz diyip evraklarımızı aldılar.Fakat harç ücreti konusunda bilgilendirilmedik.Bu süreç ne kadar sürüyordur?Başından geçen arkadaşar paylaşırlarsa seviniriz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. güldeniz23

güldeniz23 TÜİSAG Üyesi

merhabalar,ilaçlarla ilgili olarak ATT YÖNETMEN liğine atıfta bulunulmuş.
    EK-2
    İSOPTİN AMP 3 ADET
    HEPARİNE amp 3adet
    kortikosteroid amp 3adet
    antispazmodik amp 5 adet
    antianksiyetik amp 3 adet
    methergin amp 3adet
    batıcon 500 cc
    %5 Dekstroz 500 cc 2adet
    %0,9 NACL 500 cc 2adet
    %20 mannıtol 500cc 2adet
    analjezik ampul 5adet
    adrenalin 1 mg amp 5 adet
    atropın sulfat 0.5mg amp 5adet
    sodyum bikarbonat amp 5adet
    calcıum amp 2adet
    dopamin amp 2adet
    lidokain amp 2adet
    antihistamink amp 5adet
    aminophilin amp 2adet
    diazem amp 2adet
    nidilat kapsul 1kutu
    diüretik amp 5adet

Onur ATALAY ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
  6. süleyman ormancı

süleyman ormancı TÜİSAG Üyesi

Bakanlıktan denetlemeye geldiklerinde olumlu sonuçlanırsa denetim, bakanlığa gidiyosunuz hesap no veriliyor ve parayı yatırıyosunuz. 2 gün önce denetlendim pazartesi ben de para yatıracağım, oradan biliyorum. Hayırlı olsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

gizem osgb bu yazıya teşekkür etti.
  7. ceren123

ceren123 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar belgeleri tamamladıktan sonra bakanlık denetime kaç gün içinde geliyor acaba?

8. güldeniz23

güldeniz23 TÜİSAG Üyesi

9. süleyman ormancı

süleyman ormancı TÜİSAG Üyesi

İlgili yönetmelikteki şartları sağlamanız gerekiyor. Oda metrekareleri ek1 ilaçlar özellikle yönlendirme levhaları ve oda isimlikleri önemli. Lütfen onları sorgulayın. Onay almış bir OSGB ziysreti faydalı olacak.

10. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

İyi günler çalıştığım şirket bir iş yeri ile sözleşme yapmak üzere fakat bu süreçte sözleşmeyi benim hazırlamamı istediler. Bu zamana kadar bir protokol sözleşme gibi bir şeyler hazırlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var elinde örnek sözleşme veya bir sözleşme de neler bulunmalı hangi yasal maddeler veya bir sorun çıktıgın da hangi mahkemeye başvuru gibi bilgileri olan varsa yardımcı olabilir mi. Teşekkür ederim

11. isg_87

isg_87 TÜİSAG Üyesi

Sizin ki eğitim kurumu mu ? yoksa sağlık güvenlik hizmeti verilen yer mi ?

12. Avukat

Avukat TÜİSAG Üyesi

bunları düzenleyerek ayarlayabilirsin.

Ekli Dosyalar:

Mete Aktaş bu yazıya teşekkür etti.
  13. güldeniz23

güldeniz23 TÜİSAG Üyesi

teşekkürler Süleyman bey,
    Bakanlığa müraacatın üzerinden kaç gün sonra geliyorlar ,çalışma bakanlığı yetkilileri?

14. Hassan

Hassan TÜİSAG Üyesi

Bunlar var olan şeyler benim kastettiğim protokol sözleşmeler yani daha detaylı olanları

15. hüseyinkaradeniz

hüseyinkaradeniz TÜİSAG Üyesi

Hassan arkadaşım bizim kullandığımız format bu umarım işine yarar iyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

Mete Aktaş bu yazıya teşekkür etti.
  16. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben sınavı kazandım ama belge gelmedi daha çalışmaya başlayamammı yani Belge sınıfı Tarih ve No: yazıyo sözleşmede belgem olmadığı için orası bosmu kalacak yani ben bu sözleşmeyi belge gelmeden dolduramıycam nolcak

17. kaizenx

kaizenx TÜİSAG Üyesi

ortalam 40 gün ama eger bulundugunuz ilde bakanlık müfettişlerinin denetimi varsa veya bir tanıdıgınız daha da cabuk olabilir

18. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

19. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

ya sen anlaştıktan sonra bir uzman yarı fiyatına işi yaparsa

20. fimrek

fimrek TÜİSAG Üyesi

OSGB kurmak için ortaklardan birinin işyeri hekimi veya a sınıfı uzman olması gerekliliği ile ilgili birşey var mı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica