Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben istanbulda OSGB bürosu kurmaya hazırlanıyorum ofisi tuttum 10m2 muayene odası doktor odası ısg uzmanı odası ve bekleme salonundan dolayı 200m2 biryer tuttum malzemelerini aldım ama sadece muayene odasında olması gereken malzeme listesi hakkında bilgi almak istiyordum ilaç listesi ile birlikte bilen varsa ve bu bilgiyi paylaşırsa sevinirim , işyeri hekiminin tam ve yarım gün ücretleri ne kadar ,hemşire ücretleri nekadar ve son sorumda iş aldığımızda fiyatlar ne durumda bir işyerine maliyeti ne kadar?
    yeni kuran aradaşlar varsa iş piyasası hakkında bilgi paylaşımında bulunurlar mı

2. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

hayır sorun olmaz
    zaten eğer dikkatli incelenirse yönetmelikte yazıyor fiziki muayene onay sonrası gerekli harç bedeli ve hekim mühendis ve sağlık personelinin ssk bildirgeleri şeklinde
    uzmanlık belgesi yenilenip yenilenmediğini kontrol sözleşme ise o uzmanın başvurulan şirkette çalışıp çalışmayacağını ıslak imzasıyla beyanı için isteniyor
    fiziki muayene onayına kadar işyerinden ayrılmanıza gerek yok

3. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

ş) 15/2/2008 tarihli ve 26788 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelikte bulundurulması zorunlu tutulan temel acil ilâçlar, aşılar ve antiserumlar.

merhabalar,ilaçlarla ilgili olarak ATT YÖNETMEN liğine atıfta bulunulmuş.
    EK-2
    İSOPTİN AMP 3 ADET
    HEPARİNE amp 3adet
    kortikosteroid amp 3adet
    antispazmodik amp 5 adet
    antianksiyetik amp 3 adet
    methergin amp 3adet
    batıcon 500 cc
    %5 Dekstroz 500 cc 2adet
    %0,9 NACL 500 cc 2adet
    %20 mannıtol 500cc 2adet
    analjezik ampul 5adet
    adrenalin 1 mg amp 5 adet
    atropın sulfat 0.5mg amp 5adet
    sodyum bikarbonat amp 5adet
    calcıum amp 2adet
    dopamin amp 2adet
    lidokain amp 2adet
    antihistamink amp 5adet
    aminophilin amp 2adet
    diazem amp 2adet
    nidilat kapsul 1kutu
    diüretik amp 5adet

diğer malzeme listesi de ekte

hekim maaşları değişken emekli hekimler aktif hekimlere göre daha az alabiliyor 6000-8000 arasında değişen rakamlar mevcut
    hemşireler içinde 2000-2500 aralığı gözüküyor

OSGB nin geliri ve belirleyeceğiniz fiyat politikası tamamen ticari bir grafik
    hizmet verilecek yerin kurumsallığına göre fiyat listeleri ,
    sizin fazla firma bağlıyarak işletme giderinizi düşürme ile doğru orantılıda karlılığınız değişiyor

yer tutarken hedefleriniz ile doğru orantılı olmasına dikkat edilmeli yani;

ikinci bir hekim sözleşmesinde ikinci bir muayene odası ve aletleri
    yine fazla sayıda çalıştırılacak mühendisler içinde mühendis oda sayısı artacaktır zaten yönetmeliğe bakılırsa metrekareler ile ilgili 3. madde hizmetlerim yürütülmesine ve personel sayısına yetecek asgari büyüklükte şeklinde başlıyor

Ekli Dosyalar:

PROAKTİF ve ÖZTÜRK AYŞE bu yazıya teşekkür etti.
  4. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

BANA TAMGÜN DOKTOR VE HEMŞİRE SÖZLEŞMESİ LAZIM NASIL ULAŞABİLİRİM ELİNDE OLAN VARSA ACİL GÖNDEREBİLİR Mİ

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mustafaendüstri

Mustafaendüstri TÜİSAG Üyesi

Çok sağolsun...

6. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim anladığım kadarıyla
    her firma ya igs kuracak yada OSGB lerden destek alcak
    soru 1) iş güvenliği uzmanı olarak bağımsız olarak birkaç yerde iş bulabilecekmiyiz? çünkü her firma isg kuramayacak
    soru 2 ) OSGB kurmaya kalkışsak 1 doktor bir sağlıkçı bulsak para kazanabilecekmiyiz ? (ben çalıştığım firma için fiyat teklifi aldım bir çok firmadan piyasa 500 -400tl uzman 600-700tl ) bu şartlarda 1 hekim 1 uzman max 7-8 bin para kazanabilir oda müşteri bulabilirse zaten başlangıçta min 40.ooo tl harcamış oluyorsun kira verği vs yüzü astarını geçer

bence bir kaç kişi birleşerek ortaklaşa OSGB kurmak en mantıklı herkes kendi işyerlerinden sorumlu ve giderler ortak çalışılabilir
    hatta çalışmak isteyen arkadaşlar benimle irtibata gecebilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

fiyat aldığınız işletmenin tehlike sınıfı nedir( yada faliyet alanınız)
    ve kaç kişilik bir firmasınız öğrenebilirmiyim..

8. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

AZ TEHLİKELİ-20 KİŞİ ÇALIŞIYOR BUNUN FİYATINI NASIL HESAPLARIM

9. kubilaygoc

kubilaygoc TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şunu söyleyeyim şu aşamada OSGB kurmak yalnızca masraf,7.ayda açılacak şekilde ayarlayın yoksa elinizde en azından 80000 olmadan zorlamayın derim

10. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli sınıfta uzman ; işçi başına ayda 10 dakika
    hekim ; 4 dakika ( bu daha taslak ancak yüksek ihtimal hekim dakkaları taslaktakı gibi azaltılmış çıkacak çünkü hekim sıkıntısı bakanlık tarafından da dillendirilmişti bundan dolayı yeni taslakta çalışma dakikaları azaltıldı)

bu demek oluyorki mühendis ayda 3,3 saat
    hekim ise 1,3 saat civarı gelecek

daha önce yazmıştım işyerinin kurumsallığı , aylık ciroları OSGB nin de işleyişi ile doğru orantılı ve tabi son zamanlarda rekabet fiyatlamayı değiştirmek ile birlikte mühendis için satti 50-60 tl hekim için ise 90-120 tl arası değişiyor
    bu arada piyasadaki OSGB fiyatlamalarında saat azaldıkça fiyat yükseliyor saat arttıkça düşüyor grafik böyle

daha önce size benzer bir firmaya OSGB lerin fiyatlamalarını gördüm

hekim+mühendis 600 ile 1200 tl arasında değişen rakamlar verilmişti

11. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

40 işçi için tehlikeli sınıf kozmetik

Ekli Dosyalar:

ibrahim yiğit nyc ve ÖZTÜRK AYŞE bu yazıya teşekkür etti.
  12. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

bu işk teklifti diğerini bulamadım bu fiyatları 400- 500 e kadar çekmiştiler

13. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

400-500TL YE HEM İŞYERİ HEKİMİ HEMDE İŞGÜVENLİĞİ UZMANI OLMAZKİ
    BENDE GÖRDÜM BU FİYATLARDAN AMA ONLAR SADECE ELİNDE ÇANTA İLE DOLAŞAN PAZARALAMACI GİBİ İŞGÜVENLİĞİ UZMANLARI İDİ YENİ MEZUN İŞ TECRÜBESİ OLMAYAN KİŞİLER BU ŞEKİLDE 200-300 L VEREREK 8-9 FİRMA ALSAK YOLUMUZU BULURUZ DİYEN ZATLAR ASIL YÖNETMELİK HAZİRANDA UYGULANACAK SİZİN OSGB FİRMANIZ MI VAR

14. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

evet belirtiğim gibi fiyatlar yukarıda bahsettiğim aralıkta değişiyor
    ancak siz bu şartlara sahip bir işletmede yukarıda yazdığınız gibi 7-8 işletmeye değil

belki çok zor olabilir ama yönetmeliklere göre

mühendis olarak 21 işletme
    hekim olarak ise 50 ye yakın işletmeye bakma hakkınız var

yani böyle bir tabloda geliriniz çok daha fazla olur

levent7979 bu yazıya teşekkür etti.
  15. ÖZTÜRK AYŞE

ÖZTÜRK AYŞE TÜİSAG Üyesi

600-1200TL ARASI MAKUL DERİM KİŞİ SAYISI AZ AMA 30--400TLYE BU İŞ OLMAZ

16. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Hekim ile uzman arasında ters orantı vardır. Hekim az çalısır sorumluluk azdır yüksek maas alır, Uzman; cok calısır cok sorumluluk alır, az maaş alır

Şua ve Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
  17. serdar_sevgili

serdar_sevgili TÜİSAG Üyesi

hemşire yerine sağlık teknisyenlerine yönelmenizi tavsiye ederim. sonuçta "diğer sağlık personeli" diye geçiyor yönetmelikte ve sağlık teknisyenlerinin hemşirelere nazaran daha düşük maaş bekletileri oluyor.

18. akpinar

akpinar TÜİSAG Üyesi

hep ters yazmışsın 500-400 tl yüzü astarını geçer :D soruna gelince herkesin fiyatı farklı bende OSGB kurma aşamasındayım kime ne tutturursan fiyat o olur adam vardır derki yaa beni bu işten kurtar kaç paraysa verririm adam vardır bütün OSGB leri arar en düşüğüne yaptırır bence bütün OSGB ler ekmek yer bu işten ama zamanla çoğaldıkça fiyatlar düşecek hesapsızca fiyat düşürenler kapanır güzel fiyat verenler devam eder gibi ama inşallah herkes para kazanır

isig_kocaeli ve fyaman bu yazıya teşekkür etti.
  19. akpinar

akpinar TÜİSAG Üyesi

bence yanlıs düşünüyosun OSGB kuranların çoğunun müşteri portföyü hazırdır zaten balıklama dalıyosa yanlış yapar o kişi sende kurunca adama diyeceksin abi zaten temmuza az kaldı çalışmaya başlasak anca biter sen nasılsa yaptıracaksın bunu temmuzda gelirse ceza yeme gel yaptır yakma kendini diye söyleyince adam zaten kabul eder geçen hürriyette bi haber çıkmış bu cezalarla ilgili ertesi gün benim çalıştığım OSGB ye gelen gelene telefonlar susmuyo millet korkunca para kazanılır temmuza ertelemeye gerek yok öyle 80000 e falanda gerek yok 20-30 la kuran tanıdıklarım var bi kaç ay risk analizi yaparsın maaşlar çıkar

20. akpinar

akpinar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar OSGB kurulumunda bulunması gerekenler arasında temel acil ilaçlar aşılar antiserumlar diyo bu malzemelerin tam listesini bulamadım gönderen olursa sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica