Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. dasdansakine

dasdansakine TÜİSAG Üyesi

2. tknnce

tknnce TÜİSAG Üyesi

İlaç listesi eklerde var ancak bir takım ilaçlar piyasada yok üretimden kalkti

3. drsos32

drsos32 TÜİSAG Üyesi

sayın eren ahmet bey...elinizde bu kurulum aşamasındaki dökümanlarınız varsa sözleşme örnekleri ve fiyatlandırmalar falan..*****Kesildi**** adresine gönderebilirseniz sevinirim saygılar....

Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  4. drsos32

drsos32 TÜİSAG Üyesi

sizlere bir sorum daha olacak...şimdi ilk aşamada 40 m2 lik bir doktor odası yaptık...sonrasında bi doktor daha aldık bu odayı böldürsek 2 ye mesala..tekrarmı bakanlığa bildirip yetkilendirilecez nasıl yapıoruz şimdiden teşekkürler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

binada yaptığınız değişikliklerin bildirilmesi zorunlu diye biliyorum.

6. öfaruk

öfaruk TÜİSAG Üyesi

Ben kurmayi dusunuyorum halen ortak bulmadiysan degerlendirebiliriz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ferhat dudu

ferhat dudu TÜİSAG Üyesi

adana da iş yeri hekımı varmı çalışmak isteyen

8. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

plan tadilatları mutlaka bakanlık onayına girmek zorunda bu yönetmelikte yazıyor
    size tavsiyem kurulumda oda metrekarelerini mutlaka hazırlayın zaten ileride ikinci üçüncü doktor ve mühendisler için hazırlanmak zorunda olduğunuz için , gerek ikinci onaya gerekse de tekrar tadilat sıkıntısı ile karşılaşılmaz
    boş kalan tüm metrekarelere ikinci hekim ve mühendisler için hazırlayıp boş tutabilir ancak 1/50 ölçekli planda göstererek müfettişlerin ziyaretinde onaylarını sağlayın tekrar söylüyorum bu önemli

sözleşme veya örnek evraklara gelince bu sizin şirketiniz ile alakalı durumlar olduğu için özel bir evrak yok bakanlık bunla ilgili isteklerini yayınlamıştı ekte inceleyebilirsiniz

her yazımda belirtim iskan çok önemli mal sahipleri var desede belediyelerden mutlaka teyit ederek belgeyi isteyin
    oda metrekarelerinizi 1-2 metrekare büyük tutun mühendis odası 10 isteniyor 12 hazırlayın ( lazermetreler ile ölçü alıyorlar ) yangın raporuna dikkat bazı yerlerde itfaiye yangın merdiveni istiyor bazısıda istemeden rapor veriyormuş diye duydum

Ekli Dosyalar:

selçukyılmaz ve fyaman bu yazıya teşekkür etti.
  9. öfaruk

öfaruk TÜİSAG Üyesi

llurcu, post: 45136, member: 20635"]Aslında OSGB acmak zor iş değil. Ben İşyeri hekimi olarak bunu yapmaya talibim. Maddi boyutu da sorun degil bir yere kadar ama iş bağlamak kolay değil.. Ben Çağlayan Şişli de acmak istiyorum. Eşim de doktor ve sertifikası var. Bu iş için iş bağalayacak dürüst bir ortak olursa düşünmeden bu işe girmeyi düşünüyorum.
    ****Kesildi****[/quote]
    Halen ortak ariyosaniz gorusebiliriz
    Alen ortak

Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  10. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

her hekim ve uzman için ayrı oda olmasımı gerekli

serdoqan38 bu yazıya teşekkür etti.
  11. mucar

mucar TÜİSAG Üyesi

yoo. hayır. OSGB' ye bağlı olmasına gerek yok. Ben mesela kısmi süreli çalışıyorum. Firmalar ssk primi yatırıyo. Bence bağımsız olarak birçok firmayla çalışmak daha karlı...

12. mentorr

mentorr TÜİSAG Üyesi

bireysel bir iş güvenliği uzmanı olarak firmalara risk analizi teklifi verdikten ve bu işlemi gerçekleştirdikten sonraki safhada firmaya karşı yükümlülüklerim neler olacak acaba ?

13. RIDVAN ERDEM

RIDVAN ERDEM TÜİSAG Üyesi

kusura bakmayın hüseyin bey ama sormak zorundayım. Malatya'da oturuyorum, farklı bir il de çalışmak maddi olarak tatmin edici olmalı. C sınıfı iş güvenlği uzmanlığı belgem ile çalışmak istiyorum. Asıl mesleğim Maden Müh. 2 farklı firmada mühendislik yaptım, iş güvenliği alanında çok fazla tecrüben yok. ne kadar maaş vermeyi düşünüyorsunuz. hayırlı günler dilerim.

14. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

her mühendis ve hekim için ayrı oda şartı yok ancak ;
    yönetmeliğe tekrar bakarsanız göreceksiniz ki metrekareler ile ilgili madde ;

OSGB ler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütülmesine ve personel sayısına yetecek asgari büyüklükte şeklinde başlıyor

fyaman bu yazıya teşekkür etti.
  15. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

16. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

m.ucar bey bağımsız olarak nasıl çalışıyorsunuz
    yasaya göre firmalar ya isgb kurmak zorunda osgblerden hizmet almak zorunda
    çalıştığınız firmalarda isgb birimi varmı peki

17. fyaman

fyaman TÜİSAG Üyesi

eren bey merhaba
    örnek veriyorum ben 4 doktor 4 uzman çalıştıran ve 40 firmaya bakan bir OSGB olsam
    bakanlığın istediği hekim uzman ve saglık personeli odalarından birer tane hazırlamış olsam
    bakanlıktan gelenler neye göre yeterli yada değil diyecekler

18. mucar

mucar TÜİSAG Üyesi

yönetmelik der ki: ya kendi çalışanları arasından ya da OSGB lerden hizmet satın alma yoluyla isg hizmetlerini yürütür der. Ben de kendimi ssk lı yaptırıp kısmi süreli hizmet veriyorum. Tabiki firmalar benim yanımda ayrı olarak İşyeri Hekimi de alacak. İSGB birimleri tam zamanlı çalışırsan gerekir bilginize... Kısmi çalışma da yok...

19. eren-ahmet

eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

böyle bir uygulama daha önce duymadım açıkçasıda forumlarda da rastlamadım ancak hangi yönetmelikte yazdığını hatırlamamakla birlikte ikinci üçüncü iş yeri hekimleri için yeni birer oda açılması ve bu odalara da tüm malzemeler olmasada genel kullanım malzemelerinin ve yine hepsi olmasada bazı ilaçların konulması gerekliliğini sanırım hatırlıyorum
    mantıklısıda o değilmi dediğiniz gibi 4 mühendis 4 doktora birer oda bence az mutlaka tümüne olmasada ikişer üçer oda olmalı diye düşünüyorum

bilgisi olan ve ya böyle bir denetim geçirmiş arkadaşlar varsa ve cevaplarlarsa iyi olur

fyaman bu yazıya teşekkür etti.
  20. Ekdem

Ekdem TÜİSAG Üyesi

Merhaba,Alo 170 ve Yönetmelikte cevabını bulamadığım 2 sorum var,bilenlerden yardım rica ediyorum.1-OSGB için tuttuğumuz yer zemin kat ve bodrum katı da var.Tuvalet ve lavabolar aşağı katta,uygun mu?2-Burayı bölmek için 2 m.yüksekliğinde bölmeler yapmak istiyoruz,tavana yetişmeyecek yani.Bu olur mu?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica