Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. emreatesoglu

    emreatesoglu TÜİSAG Üyesi



    Siz uzman mısınız,hekim mi? Biz hekim arıyoruz..



     
  2. Selim KOMAN

    Selim KOMAN TÜİSAG Üyesi





    Yazdıklarınızın çoğuna katılmakla birlikte, herkesin kendi mesleğiyle ilgili zorlukları ortaya koymasındaki örneklerinizde 3. madde biraz megaloman ve küçük düşürücü olmuş. 2 yıl fazla okuyan elbette 4 yıl okuyandan fazla birşey olacaktır demek ne demek??? Eğer bu hitabınız yüzünden özür dilemezseniz okuduğunuz o 2 yıl fazlalığın sadece sizde kendini beğenmişliğe sebep olduğunu düşüneceğim. 4 yıl okumak ya da 6 yıl okumak kişilerin tercihi değil, sistemin gerekliliğidir. 2 yıl fazla okuyanın fazla bir şey olduğu da tamamen sizin görüşünüzdür. ne benden ne de 4 yıl okuyarak herhangi bir başka mesleğe mensup kişilerden bir fazlalığınız yoktur. Herkesin mesleğinin zorlukları vardır. seninki daha zor benimki daha kolay mantığı tamamen saçmadır. Lütfen yazarken düşüncelerinizi tartarak yazıya dökün.

    Saygılarımla...



     
    azorlu80, volkankim ve zehra. bu yazıya teşekkür etti.
  3. mekabe

    mekabe TÜİSAG Üyesi

    Selim bey, uyarınız üzerine 4 yıl-6 yıl sözcüklerimi bir keç kez okudum. Biraz sert olduğu konusunda haklısınız ama alınganlık gösterilecek bir cümle olduğunu düşünmüyorum. Amacım polemik yapmak değil ayrıca. Alınmanıza şaşırdım, hatta üzüldüm. O sözcükler bir arkadaşın yazdıklarına cevaptı sadece. Eğitimin önemini, değerini vurgulayan, eğitime dikkat çeken, iki yıl daha fazla okununca bazı üvanların değişebileceğine gerçek hayattan örnekler vererek kanıtlayan sözcüklerdi. Evet, biraz sert.
    Ama bu mantık doğruysa sizin; "küçük düşürücü, kendini beğenmiş, fazlalığınız yok, megaloman" ifadelerinizi ne olarak niteleyeceğiz şimdi? Bu sözcükleri ben sizin için söylemedim, siz benim için söylediniz? Eğer iddia ettiğiniz gibi biri olsaydım alınmam, kırılmam, darılmam, gücenmem gerekirdi sanırım değil mi? Ama öyle olmadı... O yaşları çoktan geride bıraktık artık. Megalo olsam, hiç size cevap yazar mıydım, yazmaya değer bulur muydum?
    Uzun, ciddi ve ağır yazınızda katıldığım iki cümle var: "Herkesin mesleğinin zorlukları vardır. Seninki daha zor benimki daha kolay mantığı tamamen saçmadır." Buna ekleyeceğim tek şey; İş Güveniği Uzmanlarıyla İş Yeri Hekimlerinin bir "ekip"olduğu, aynı gemide bulundukları ve gereksiz çatışmalarla enerjilerini boş yere harcamamaları gerekiğidir. Saygılarımla,

     
  4. Selim KOMAN

    Selim KOMAN TÜİSAG Üyesi

    Balıkesirde OSGB açmayı planlıyorum. Fakat iş yeri Hekimi bulmak gerçekten çok zor şu aşamada. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba?



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. İbrahim

    İbrahim TÜİSAG Üyesi

    ben de bolu' da OSGB açmayı düşünüyorum. işyeri hekimi arıyorum. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

     
  6. hasankorkmaz

    hasankorkmaz TÜİSAG Üyesi

    gaziantep te OSGB acmayı planlıyorum , tecrubelı uzman arkadaslar arıyoru(cok yakın zamanda basvuru yapılacaktır.)



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. serdoqan38

    serdoqan38 TÜİSAG Üyesi

    selamlar arkadaslar bende kayseride bi OSGB kurmayi planliyorum 11. ay da ama is sagligi hekimi ariyorum . dusunen varsa cewwap yazarsa sevinirim

     
  8. serdoqan38

    serdoqan38 TÜİSAG Üyesi

    selamlar arkadaslar bende kayseride bi OSGB kurmayi planliyorum 11. ay da ama is sagligi hekimi ariyorum . dusunen varsa cewwap yazarsa sevinirim

     
  9. g.cetin

    g.cetin TÜİSAG Üyesi

    arkadaşlar bir soru sormak istiyorum şimdi c sınıfi bi isg uzman ile tam süreli sözleşme imzalanıp OSGB kurulduğunda tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerine hizmet verebiliyormuyuz.

     
  10. eren-ahmet

    eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

    itfaiyeden alınan yangın yeterlilik belgesi yanlış hatırlamıyorsan 450 tl
    iç dizayn için yönetmeliğe bakmalısınız önemli olan istenilen metrekarelerde bölmek bunun dışında bina ve eklentileri yönetmeliğine atıf yapılıyor ancak daha yerleri ve duvar şekillerini incelediklerini duymadık
    1/50 ölçekli plan için mimar yada içmimar imzası olmalı zaten yetkili kişi imzasından yönetmelik bahsediyor
    alet ve cihazlar çalışıyor olduktan sonra ikinci el olabilir diye düşünüyorum
    en uygun bölme yöntemi alçıpan ile ancak bölmelerin tavana kadar olmasına dikkat edin

     
  11. ufukferi

    ufukferi TÜİSAG Üyesi

    Kat malikleri onayına gerek yokmuş, eğer dükkan olarak gözüküyor ise yapı kullanma izin belgesi varsa dedi.İSGGM

     
  12. Mrb. Arkadaşlar.

    120 m2 yola sıfır bir işyeri, yola bakan kısım yaklaşık 40 cm yüksekliğinde tuğla örülü üzerinde demir çerçeveli camekan, diğer duvarlarda ise pencereler normal pencere değil tavana yakın havalandırma pencereleri mevcut. duvarları kırıp yeni pencere açmak gerekir i? tavan yüksekliği 4 m. burası OSGB için uygunmudur. gerekli bölmeler prosedüre göre yapılacak.

     
  13. kadir serkan

    kadir serkan TÜİSAG Üyesi

    Arkadaşlar OSGB'de işe başlarken 1 sene taahhüt imzalamak sizce ne kadar doğru?

     
  14. sema_44

    sema_44 TÜİSAG Üyesi

    mustafademir2002 ; OSGB kuran ve osgbde çalışan yöneticilik yapan arkadaşlarla görüşmek bilgi almak istiyorum.bizde yakın zamanda OSGB kurmak için çalışmalara başladık.bilgili arkadaşların acilen dönmesini rica ederim

     
  15. eren-ahmet

    eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

    zemin kat veya giriş dükkan konusunda iskanı baz alıyorlar iskanda bodrum kat yazıyorsa kesinlikle red alıyor bunun dışında iskanda zemin veya üstü olarak belirtiliyor ise yerden alçaklığı veya yüksekliği önemli değil
    pencereler ile ilgili ise bina ve eklentileri yönetmeliğine atıf yapılıyor
    yeterli aydınlanma ve havalandırma yapılırsa sorun çıkacağını zannetmiyorum
    ancak yinede bina ve eklentileri yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim

     
    Emre YİĞİTARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  16. sema_44

    sema_44 TÜİSAG Üyesi

    OSGB açan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum neler gerekli.... maddi olarak giderde çok önemli... bunları paylaşacak arkadaşlarımın benimle irtibata geçerse çook sevinirimm :)

     
  17. ORHAN YARDIMCI

    ORHAN YARDIMCI TÜİSAG Üyesi

    29.12.2012 Tarih 28512 saylı resmi gazetede İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetler Yönetmeliğini incelerseniz bütün sorularınıza cevap alırsınız. Hayırlı işler.

     
    sema_44 bu yazıya teşekkür etti.
  18. sema_44

    sema_44 TÜİSAG Üyesi

    öncelikle saolun... 29.12.2012 Tarih 28512 saylı resmi gazetede İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetler Yönetmeliğini okudum .. ama kuran arkadaşlardan bilgi almak önceliğide...tüm aşamalarını merak ediyorum..kurma aşamasında maliyet nedir? siz OSGB açtınız mı? tabi maliyet her ile göre değişir ama en azındn kaba taslak sizin hazırladığınız maliyet analizi varsa paylaşırsanız sevinirim

     
  19. denizim

    denizim TÜİSAG Üyesi

    OSGB kurarken işyeri hekimi dışında c sınıfı belgeli birisi oluyormu yoksa A sınıfı belgeli birisi mi olmalı

     
  20. Onur ATALAY

    Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

    C sınıfı yeterlidir.

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica