Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

manisa salihlide OSGB açmak isteyen iş yeri hekimi veya yol arkadaşı olabileceğim igu varmı tel: ****Kesildi****

Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  2. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

yer neresi .****Kesildi****

3. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

İlk kurulum masrafı ortalama 30-50 TL arası (mobilya kalitesi, kira...fark ettiriyor) hesaplamıştım ben.
    İçinde ne var:
    Dekorasyon (kiralanan ofisin uygun halde bölünmesi işleri): 10.000 TL
    Kira: 1.000 TL
    Sertifika ücreti: 9.500 TL
    Doktor: 9.000 TL (SGK dahil)
    Uzman: 3.500 TL (SGK dahil)
    Sağlık Personeli: 2.500 TL (SGK dahil)
    Araç: 1.000 TL
    Yakıt: 1.000 TL
    Mobilya ve zaruri malzemeler (mobilya, sağlık zorunlu malzemeleri): 5.000 TL
    Toplam: 42.500TL
    Aylık sabit gider ise yaklaşık 20.000 TL (maaşlar, araç ve ofis giderleri)
    Mobil araç işine gelirsek:
    İnternette herşeyi hazır bir tane satılıktı: 70.000 TL
    Ayrı alıcam ben dersen
    Odyometre: 3.500 TL
    Seyyar Röntgen: 15.000 TL
    SFT: 3.000 TL
    Refraktometre: 150 TL
    Araç+iç düzenlemesi: 50.000 TL (minimum9
    rakamların tümü yaklaşıktır.
    Şimdi benim sorum şu, OSGB açmak adına KOSGEB gibi kuruluşlar kredi desteği sağlamazlar mı acaba? Ben kadın girişimci olarak bu tarz bir destek almak istesem ne önerirsiniz? Ne yapmam gerekir sizce?

Bu arada Denizli'de OSGB ile ilgilenen var mı acaba?

ebru isg bu yazıya teşekkür etti.
  4. akif.dogan

akif.dogan TÜİSAG Üyesi

Girişimcilik eğitimi almış iseniz proje ile destek alabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alix

alix TÜİSAG Üyesi

Kosgep e ugrayın bir çay için girişimcilik ruhunu aynında aşılarlar. Yeterli tecrübe ve donanıma sahipseniz İş ve sermayesi geniş olan birini arkanıza almanızı öneririm.

6. sevgay

sevgay TÜİSAG Üyesi

Girişimcilik kursu iyi güzel hoş ama rica minnet açıyorlar bazı şehirlerde..Denizlide nerdeyse 1 yıldır açılacak bekliyoruz, umudumuzda kalmadı pek...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. akcansa17

akcansa17 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Çanakkalede OSGB açmayı düşünüyoruz. İşyeri hekimi sağlık personeli herşey hazır gibi ancak A sınıfı iş Güvenliği belgesi olan arkadaş arıyoruz. Gerek ortaklık gerekse maaş olarak olabilir. düşünen olursa telefonum ****Kesildi**** arayın görüşelim.

8. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

kısmi süreli çalışırken kaç günlük sigorta yapıyor işveren size? yönetmelikteki sürelere bakınca kafam karıştı, bir örnekle anlatırsanız çok sevinirim, ben de bu şekilde çalışacağım

9. scuma

scuma TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yönetmelikte sadece OSGB ya da çalışan personel diyor , peki OSGB kurmadan var olan bir şirket üzerinden danışmanlık hizmeti verebiliyor muyuz ya da şöyle sorayım OSGB dışındaa bu işin bir oluru yok mu

10. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

Tek başına isg uzmanı olarakta görev yapılır. bir doktor veya toplum sağlığı merkezi ile anlaşacaksın birlikte işyerlerine OSGB kurmadan hizmet edebilirsiniz.
    Ben aralıkta A olacağım inşallah arkadaşlar görüşürüz.

scuma bu yazıya teşekkür etti.
  11. Didehan Altınküplü

Didehan Altınküplü TÜİSAG Üyesi

Herkeze Merhaba,

Di Mühendislik bünyesinde çalışacak tecrübeli İSG uzmanları ve İşyeri hekimi aranmaktadır. İlgilenenlerin ****Kesildi*** adresine özgeçmişlerini yollamalarını rica ederim.

12. Seda Aslan

Seda Aslan TÜİSAG Üyesi

peki bu işlemleri daha önceden yaptıysanız sorabilir miyim size.

Sorumlu müdürünün kabul şerhli görevlendirme yazısı

İşyeri hekimi ile yapılmış sözleşme

İş güvenliği uzmanı ile yapılmış sözleşme

bunların örnekleri sizde var mıdır acaba ??

13. Seda Aslan

Seda Aslan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar genel olarak bilgisi olan var mı bu bu işlemleri daha önceden yaptıysanız sorabilir miyim size.

Sorumlu müdürünün kabul şerhli görevlendirme yazısı

İşyeri hekimi ile yapılmış sözleşme

İş güvenliği uzmanı ile yapılmış sözleşme

bunların örnekleri sizde var mıdır acaba ??

14. aylntrsk

aylntrsk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar OSGB de çalışacak tam zamanlı diğer sağlık personeli için sadece hemşire veya sağlık memuru vs olması yeter mi yoksa uzman ve hekim gibi bakanlıktan eğitim ve belge alması şart mı ??? acil yardım

15. ufukeren

ufukeren TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba ben iş güvenliği uzmanlıyım bir ortağımla OSGB kurmayı panlıyoruz yazıları okudum ama özelden bana adım adım OSGB kurmasını anlata bilirler mi aslında yazılanlardan kafamda şekillendirdim. örn :1/50 planı ben çizebilirim ama illa mimarmı olacak
    vaktinizide çok çalmak istemem ama ayrıntılı şekilde şuraya git buraya git şeklinde dükkan metrakareleride dahil anlatırsanız çok ama çok mutlu olurum

16. mehmetokan

mehmetokan TÜİSAG Üyesi

hocam yardımcı olabilirmisinniz bende düşünüyorum bi yol gösterseniz

17. seda demir87

seda demir87 TÜİSAG Üyesi

bakanlıktan yetkı belgesı ıcın geldıklerınde ıstedıklerı şartları bilen var mı nelere dıkkat edıyorlar OSGB için yardımcı olursanz sevınırım...

18. hakan büyükçetin

hakan büyükçetin TÜİSAG Üyesi

merhabalar şu an hali hazırda sirinevler de faliyet gösteren danışmanlık firmamız var.müşterilerimizin iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bize çok fazla talepleri var.sizin endişelerinizin tam tersine iş bulmaktaki sıkıntıdan çok işin maliyetleri ve çıkan yasalardaki tutarsızlıklardan çekiniyoruz.ama yinede OSGB kurmak cazip geliyor bu konuda hala ciddi ilgileniyorsanız sizinle görüşmekten mutluluk duyarız.

19. inci_

inci_ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, Konya'da OSGB kurmak için tam zamanlı işyeri hekimi aramaktayız, ortaklıkta düşünülebilir. İlgilenen arkadaşlar ***Kesildi*** den ulaşabilir.

20. Mehmet Anıl Çiçek

Mehmet Anıl Çiçek TÜİSAG Üyesi

Ankarada uzman iki arkadaş OSGB açma düşüncesindeyiz. işyeri hekimi ortak arıyoruz. Kar ortağı olacak tam zamanlı hekim arkadaşlar iletişime geçerse seviniriz.
    ***Kesildi*** Anıl

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica