Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. talat

talat TÜİSAG Üyesi

kazım bey önerileriniz için teşekkür ederim.. ben turizm hekimliği yaptım ve bu dönemde otelin işyeri hekimliği görevinide devam ettirdim.. iş tecrübem fazla yok. yinede sonuçta birinin yanında çalışarak ta bazen tecrübe sahibi olunamıyabiliniyor..

2. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

konu ile ilgili bir soru da ben sormak istiyorum çevre mühendisiyim ve halk sağlığı müdürlüğünde görev yapıyorum. ayrıca sağlık memuru (toplum sağlığı teknisyeni) olarak da 9 yıl çalıştım liseden sağlık meslek lisesi mezunuyum. uzman olduğum zaman OSGB'de hem iş güvenliği uzmanı hem de diğer sağlık teknisyeni olarak görev yapmam mümkün mü? bilgi verirseniz sevinirim

3. fatih_018

fatih_018 TÜİSAG Üyesi

mümkün. Çalıştığın işyerinden izin alma kaydıyla olabilir...

Mehmet Emin DİNCEL bu yazıya teşekkür etti.
  4. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

657'ye tabii olarak halk sağlığı müdürlüğünde çevre mühendisi olarak çalışıyorum Fatih Bey. kurum olarak İSGB kurulması planlandı. ek iş olarak böyle bir iş yapma şansımız var mı diye bir şansımı deneyeyim dedim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sizin iki niteliğiniz var ancak burada istenen iki ayrı kişi, ya uzman olarak ya da d.s.p. olarak görev yapabilirsiniz.

OSGB kurulması için; işyeri hekimi, sertifikalı uzman ve d.s.p. gerekli. bu kişiler tam zamanlı istihdam edlimeli

Mehmet Emin DİNCEL bu yazıya teşekkür etti.
  6. Nermin

Nermin TÜİSAG Üyesi

arkadaşım size denilse yeterli diye ,gerçektende öylemi yapacaksınız sizce hangisi doğru olur :-((

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kaizenx

kaizenx TÜİSAG Üyesi

Biz iki tane yaptık :))

8. enyonn

enyonn TÜİSAG Üyesi

Merhabalar bende Giresunda açmayı düsünüyorum OSGB ve giresunda şuan OSGB bulunmamakta...

9. Nermin

Nermin TÜİSAG Üyesi

doğru yoldasınız devam :)

10. DRHK

DRHK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben işyeri hekimiyim. Arkadaşlarımızla istanbulda OSGB açmayı planlıyoruz. Bu konuda son derece tecrübeli hekimleriz. İstanbul da bizimle çalışacak c veya b sertifikalı iş güvenliği uzmanı arkadaş var mıdır acaba? şimdiden teşekkürler..

Muammer SUBAŞI ve SADETTİN DALGIÇ bu yazıya teşekkür etti.
  11. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

ARkadaşlar Hangi şehirlerde bakanlık belgeli OSGB vardır? Bunun kesin bilgisini nereden alabiliriz? Saygılar.

12. Tokat

Tokat TÜİSAG Üyesi

vagaturk bu yazıya teşekkür etti.
  13. Abdullah Güldoğan

Teşekkür ederim Tokat. Arkadaşlar OSGB kurmak için ekip olabilmemiz lazım. Kayseri civarında bu iş için fikirleri olanlarla görüşmek isterim.

14. Kemal Furkan ÖZDEMİR

Kemal Furkan ÖZDEMİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iyi günler...OSGB kurmak için 3 yıl iş güvenliği üzerine çalışma zorunluluğu varmı yoksa yeni belge almış biride açabilirmi yardımcı olursanız sevinirim ... iyi günler.

Ersin bu yazıya teşekkür etti.
  15. Abdullah Güldoğan

OSGB için ya ortaklardan birinin A sınıfı İSG uzmanı yada İş yeri hekimi olmak zorunda.

16. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

3 yıllık tecrübe zorunluluğu bilirkişi olabilmek için var

17. Musa Kıransoy

Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

Öyle bir şart bulunmamaktadır. Bilgilerinizi kontrol ediniz

18. DRHK

DRHK TÜİSAG Üyesi

bir işyeri hekimi ve bir işgüvenliği uzmanı gerekiyor. iş güvenliği uzmanın sertika sınıfı çok önemli değil..fakat OSGB sertifika sınıfına uygun işyerleri ile çalışabilir..

19. SELMİN

SELMİN TÜİSAG Üyesi

OSGB KURULUMU SIRASINDA SORUMLU MÜDÜR OLMAM İSTENİYOR, BELGESİNİ YENİ ALMIŞ ÇOK DENEYİMİ OLMAYAN BİR İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIYIM C SINIFI, SORUMLU MÜDÜR OLMAK YASAL OLARAK CİDDİ BİR RİSK TAŞIR MI ?
    SAYGILARIMLA

20. gunesosgb

gunesosgb TÜİSAG Üyesi

kabul edilmiyor. ben kapatmak zorunda kaldım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica