Soru Osgb Kurulum Aşamasında Neler Yapılmalı, Gerekli Sözleşmeler Belgeler Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında ikeremk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Tokat

Tokat TÜİSAG Üyesi

Ersin Beyinde söylediği gibi 70 saatlik girişimcilik uygulama eğitimine katılmanız gerekiyor. Eğitim sonunda bir basarı sınavı uygulanmıyor. Eğitim şartı aranıyor sadece devamsızlık yapmadan katılımda bulunmanız gerekiyor. Projenizide önceden bir deneyiminiz varsa kendinizde yazabilirsiniz ancak hesap kısmı biraz kafa karıştırıcıdır. Kosgeb girişimcilik projesi yazan danışman firmalarda var. Onlardan da yardım alabilirsiniz. Ama biraz fazla maliyetli oluyor. Bireysel olarak yazanlar da var. Bir tanıdığım iş fikri olan arkadaşlarımın projelerini yazdı. Hepsi geçti çok şükür. Projenizi yazdırmayı düşünürseniz yardımcı olabilir kendisi.

Uzmankolik bu yazıya teşekkür etti.
  2. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

yok c sınıfı olmanız yeterli iş yeri hekimi ve sağlık peronelide tam zamanlı olması gerekiyor

3. ömer köksoy

ömer köksoy TÜİSAG Üyesi

mustafa bey bu hibe konusnda bilgilendirimisin biraz tam olarak nedir bu kosgebin açtığı kurslarmı yoksa

4. etec1978

etec1978 TÜİSAG Üyesi

herkes iş yeri hekimine yükleniyor , bulunmaz hint kumaşın ada benzeten var, keşke çalışsaydını da tıp fakültesini okusaydınızda siz olsaydınız iş yeri hekimi, keşkeeee. ama olmadı. şimdi hekimin aldığı parayı havadan sayanlar otursun bir saat fizyoanatoımi çalışsında ondan sonra yorum yapsın. bu iş sertifika almaya benzemiyor, evveliyatı var. ve tam tün 8000 tl den aşağı çalışan iş heri hekimlerini bulup kafalarını kırmak gerek,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mekabe ve oceandoctor bu yazıya teşekkür etti.
  5. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

bütün mesele az olmaları ondan fiyatları yüksek ve değerliler. yoksa aldıkları dersler falan hikaye her mesleğin göre okurken zorlukları var.

beyoglu33 bu yazıya teşekkür etti.
  6. etec1978

etec1978 TÜİSAG Üyesi

evet haklısın ,,,,, çok haklısın altın ve elmas az bulunur çok pahalıdır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mekabe ve drsait bu yazıya teşekkür etti.
  7. skwinter

skwinter TÜİSAG Üyesi

arkadaslar, c sınıfı uzman bagımsız olarak OSGB kurmadan, vergi mukellefi olarak yada part time olarak işyerlerinde, birden fazla işyerine iş guvenliği uzmanı olarak calısabilirmi.

8. DR.ŞAHİN

DR.ŞAHİN TÜİSAG Üyesi

hatay

9. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

hüseyin bey ben istanbul için sıcak bakıyorum ankaradayım ama şartlar uygunsa konuşabiliriz

10. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

bende c sınıfı iş sağlığı güv sertifikamı almak üzereyim Özel bir şirkette yöneticilik yapıyorum çevrem oladukça geniş bir OSGB kurmak istiyorum Fakat işyeri hekimi tanıdığım yok

11. mikrop

mikrop TÜİSAG Üyesi

Devlet mantar gibi Mühendislik açacağına keşke biraz fazla tıp fakültesi açsaydıda bizde okusaydık helkim bey..Hani sağlık önce geliyor malum..Bu ülkenin ençok doktora ihtiyacı hastanelerde kuruklara bakarsan anlarsın..Oyüzden çoğalsın doktorlar da göreyim hekimleri..

12. ahmetderin

ahmetderin TÜİSAG Üyesi

ben çalısırım ahmet derin ****Kesildi**** c sınıfı

Last edited by a moderator: 2 Şubat 2014
  13. Erol

Erol TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Yeni açacağımız OSGB 'de nasıl bir yol izleyeceğimizi, nasıl bir sistem kurmamız gerektiğini, çalışmaların kimler tarafından yürütüleceğini v.b. konularda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

14. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

wow.... çok geniş bir konu.. başlangıcı 6331 sayılı kanun bitişi A Sınıfı güvenlik uzmanlığı...:D

bu sitede istediğiniz cevabı bulabilirsiniz. Zaten 6331 i incelerseniz o sizi yönlenidercektir. OSGB nin yeri fiziksel şartları yükümlülükleri anlaşmaların nasıl olacaği vb... sürekli internetten kaynak bulup okumalı ve bu işe kilitlenmelisiniz.
    Ayrıca bu konunun en önemli noktası bakanlıktan onay almak. Bu kısmı çok zor

15. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

günümüzde hibe programı sadece kosgebde değil birçok kuruluşta bulunmaktadır. İşe sadece kosgeb olarak baktığımızda bazı danışmanlık firmaları bunu sağlayamıyor. İşlerimin yoğunluğu bugünlerde pek ilgilenme şansım yok. Çalışmalarınızda başarılar.

16. genc_cevreci

genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

evet bu sitede aradığınız herşey mevcut tabi biraz emek gösterene...

17. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

C sınıfı uzmanı olan veya olmak üzere olan adayların laylay şirket kuruyoruz gibi bir modu var. OSGB kurmak başlı başına bir iş maliyeti 35 bini buluyor. Yanlız iş burda başlıyor kurdunuz ve işletmeye başladınız ya sonra? aylık gider 8 ila 12 bin arasında değişiyor. Sonra iş almak göründüğü gibi kolay değil alsanız bile A sınıflarının kucağına düşüyorsunuz (onlarında maliyetleri yüksek) çünkü şu an 50 ve üzeri tehlikeli yerlere bakabiliyorsunuz.Ayrıca pasta çok küçük şu an bakılabilen yerler sınırlı ve osgblerin çoğu anca kendilerini döndürüp geleceğe yatırım yapıyorlar.Benim tavsiyem illa bu iş yapılacaksa temmuz ayı beklenilmeli o zaman bu iş biraz cazip hala gelecek. Ayrıca şunuda belirteyim herkese hisse dağıtma modeline de girmeyin olmayan bir şeyi vermek kolaydır. Olduktan sonra geri alamazsınız. En fazla 2 kişi yapın iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi ortaklığıda en ideali olan. Ayrıca ortaklık dediğiniz şey evlilikten daha zordur. İnternetten ordan burdan bulduğunuz kişilerle ortaklıklara girmenin çok riskli olduğunu unutmamakta fayda var.

bernat, isig_kocaeli, cananbaris ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. ceren123

ceren123 TÜİSAG Üyesi

merhabalar
    OSGB kurulacak yapı anıtlar kuruluna bağlı eski bir yapıysa, yapı kullanım izninin olmamasında dolayı sorun yaşanır mı?

19. halhallı

halhallı TÜİSAG Üyesi

Volkan bey paylaşımlarınız için teşekkür ederim,ancak hekimler ve tabip odası hakkındaki sözlerinizin çok kırıcı ve haksız olduğunu düşünüyorum.Hekimler dünyanın birçok yerinde yüksük ücretlerle çalışırlar bunun birçok nedeni var ama en önemlisi aldıkları risktir. Günde 60 hasta bakan bir doktorun aldığı riskin büyüklüğünü herkes takdir edecektir.Bunun karşılığı da hasta başına 3-5 tl den fazla değildir.Burda asıl sorun mühendis arkadaşlarımızın aldıkları eğitim ve riskin karşılığını alamamalarıdır.Doktorun yada başka meslek gurubunun aldığı parayla kendinizi yoracağınıza hak mücadelesisine girin derim,eğer böyle bir mücadelenin içindeyseniz burası tam da bunu paylaşmanın yeri, yok değilseniz lütfen susun,çünkü tarzınız çok çirkin.

mekabe, isig_kocaeli, oceandoctor ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. erol kanat

erol kanat TÜİSAG Üyesi

OSGB için yatırılan para miktarı ne akdar bilen var mı arkdaşlar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica