Soru : Osgb Nasıl Çalışır?

Engin Topaloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar.
C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım ve OSGB deneyimim yok.
OSGB açma niyetindeyiz. Bakanlığın istediği şartları yerine getirdikten sonra OSGB yi açtık diyelim. Nasıl bir çalışma sistemi izleyeceğiz?İş güvenliği uzmanı ya da işyeri hekimi yeni bir yere gittiğinde nasıl bir yol izleyecek? Yani bir OSGB nin çalışma şekli nasıldır? Neye göre uzmanı ya da hekimi o işyerine göndereceğiz. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan destek bekliyorum. Müşteri portföyümüz var şu anda.
şimdiden teşekkürler.

T

Tolgature

Guest
arkadasim sen osgb actim, aciyorum, yetki belgesini aldim diyene kadar 2014 u bulursun; ati alan uskudari gecer. Bence paran cebinde kalsın, hic bulasma.

Engin Topaloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
zaten niyetimiz 2014 ocak

Davutt

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence hic bulaşma...

Engin Topaloğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Galiba bu konuda bilgi vermek isteyen yok.

T

Tolgature

Guest
Arkadasim gerekli sartlari saglayip osgb yetki belgesini aldin diyelim. Oncelikle hizmet verecegin firmanin tehlike sinifa gore uzman, hekim ve saglik personelini e-katip uzerinden calisan personel sayisina gore gereken surelerde atiyorsun. Tabi bunu da hizmet verecegin firmanin yetkilisi ayni sekilde e-katip uzerinden onayliyor ve atama gerceklesmis oluyor. Osgb acacaksan en dikkat etmen gereken nokta fiyat politikan!! Piyasaya yeni girecegin icin ucretlerini minimum da tutman gerekli, firmalar butun teklifleri aldiktan sonra hizmet almak istedikleri osgb ye donup fiyati indirmesini isterler ki muhtemel olasilikla bu osgb sen olmayacaksin. Bilgin olsun ben bana donen firmalarin hepsine sizin gibi yeni firmalar is almasin diye fiyatimi maliyetin altina bile dusuruyorum. Cunku simdiye kadar yaptigim anlasmalar beni kurtariyor... Osgb acacaksan asil dusunmen gereken nokta bu gerisi teferruat.

serkan bilgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadasim gerekli sartlari saglayip osgb yetki belgesini aldin diyelim. Oncelikle hizmet verecegin firmanin tehlike sinifa gore uzman, hekim ve saglik personelini e-katip uzerinden calisan personel sayisina gore gereken surelerde atiyorsun. Tabi bunu da hizmet verecegin firmanin yetkilisi ayni sekilde e-katip uzerinden onayliyor ve atama gerceklesmis oluyor. Osgb acacaksan en dikkat etmen gereken nokta fiyat politikan!! Piyasaya yeni girecegin icin ucretlerini minimum da tutman gerekli, firmalar butun teklifleri aldiktan sonra hizmet almak istedikleri osgb ye donup fiyati indirmesini isterler ki muhtemel olasilikla bu osgb sen olmayacaksin. Bilgin olsun ben bana donen firmalarin hepsine sizin gibi yeni firmalar is almasin diye fiyatimi maliyetin altina bile dusuruyorum. Cunku simdiye kadar yaptigim anlasmalar beni kurtariyor... Osgb acacaksan asil dusunmen gereken nokta bu gerisi teferruat.

"sizin gibi yeni firmalar is almasin diye fiyatimi maliyetin altina bile dusuruyorum" cümleniz hoş olmamış tolga bey. Tamam rekabet ortamı var kabul, ancak zararına iş yaparak bu devranın dönmesini sağlayacaksanız vah yeni OSGB'lerin haline.

s.aksu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tabi bu arada olan uzmanlara oluyor. Osgb savaşları arasında kalan uzmanlara asgari ücretler teklif ediliyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.