Osgb Olarak Iş Güvenliği Uzmanını Ve Işyeri Hekimini Bakanlığa Bildirmediğinizde Ne Olur ?

• Konbuyu başlatan mert aslan
  • Başlangıç tarihi
M

mert aslan

Guest
Mrhb arkadaşlar osgb olarak anlaştığınız firmaların iş güvenliği uzmanını ve işyeri hekimini bakanlığa bildirmediğiniz vakit osgb olarak ne gibi sorumluluklarınız olur? birde sorumlu müdürün ne gibi yükümlülükleri vardır? osgbde çalışan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim..

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Mert Bey,
Sizin bahsettiğiniz danışmanlık oluyor.Yeni yasada bu hizmeti ya bnyende uzman bulunduracaksın ya da osgb den alacaksın diyor.sözleşmeleri de bakanlığa bildireceksin.yaptırım olarak uzmana ve hekime ceza puanı verilir diye biliyorum.İSGB ve OSGB' ler hakkında yönetmelikte aradığınızı bulabilirsiniz sanırım.ayrıca bakanlığa bildirilmediğinde denetim için gelen müfettiş uzman yok diye uygunsuzluk yazabilir.bakanlığa sormuştum bu konuyu.sözleşmelerin bize bildirilmemesi gibi bir durum olamaz diye cevap aldık.
Saygılarımla...

Dilercan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB ler az tehlikeli sınıf işyerlerinde isgkatip ten sözleşme yapmıyorlar mı?Eitim vereceğim günü, ben bireysel çalışan C sınıfı İGUolarak kendimi SGK lı olarak hem işyerinde çalışmış olarak gösteriyor,hem eğitime katılım belgesi veriyor hem de aynı günü kişi başı 1 saat olarak sözleşme yapıyorum.OSGB ler sadece eğitim ve katılım belgesi veriyor bir de elden sözleşme yapıyorlar.ÇSGB ye haber nasıl veriyorlar,isgkatip olmadan? Yardımlarınızı rica ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.