Osgb Sahipleri Bu Yazımı Okuyun Lütfen

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında aliutku tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Haksımıyız?

1. Hakkımız yeniyor

95,2%
  2. Hakkımız yenmiyor

4,8%
  1. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

20131008_134018.jpg

nigarcinar, Neşe Yazıcı, Levent ACAR ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. AVŞARBEYİ

AVŞARBEYİ TÜİSAG Üyesi

"3 5 sağlık muayenesi" yapan adamlara "10 binleri" veren bir kaç işyeri ya da OSGB adını verirseniz çok memnun olurum.

3. Ahmet B. DÖNMEZ

Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

hocam öncelikle çok çok özür dilerim, ancak gördüm mesajınızı, epeydir yoğunluktan girememiştim foruma. Söylediğinize gelince, Denizli'yi apayrı bir yere koyun lütfen, ahlak kavramının bittiği yerdeyiz çünkü. Bu arada 70 TL güzel rakam, ben 30 TL bile duydum. Buradaki mantık nedir hemen söyleyeyim; bu fiyatları veren OSGB hangisi biliyoruz zaten, ilçelere kadar bu tip ölü fiyatlar vermişler, sebep ise çok basit "zayıf OSGB'lerin batmasını sağlamak". Çünkü Temmuz'da yürürlüğe girmesi beklenen 50 kişi altı işyeri konusu sebebi ile pekçok yeni OSGB açılmıştı ve siz de takdir edersiniz ki böyle birşey açmak en iyi ihtimalle 20 bin TL'den başlar. Eğer bu kanun Ocak değil de diğer Temmuz'a ertelenseydi, bu fiyatları veren OSGB(ler) kesinlikle planlarında başarılı olup yenileri batırırdı fakat erteleme Ocak ayına olduğu için yeniler biraz biraz direnebildi ama bunun da tek koşulu çok ucuza tabiri caizse "Çin malı" uygulamalar ile çalışmak oldu. Batan olmadı mı, tabiki oldu. Bakın ben denemesini de yaptım bu işin, bir odaya çok çok düşük fiyata paket hizmet teklifi verdim (ne zamanım vardı ne de elemanım ama alamayacağımı bildiğim için yine de verdim teklifi) ama fakat sözkonusu OSGB benden daha yüksek fiyata işi aldı... peki bu nasıl oluyor sizce? o da basit, 1- cemaat etkisi 2- rüşvet. gerekirse ispatlayabilirim de. Daha müslüman olunca rüşvetin günahı azalıyor sanırım :) Neyse, bu sebeplerle risk analizi işlerinde rayiç maalesef epeyce düştü ve sebeplerde bunlardır. Artık kaliteye bakan neredeyse yok gibi, iş görülsün de, o yeter...

İşin OSGB tarafı da biraz çetrefilli. Düşünün OSGB olarak teklif vereceksiniz. İşi 10 TL'ye aldığınızda ne oluyor biliyor musunuz? elinize yaklaşık net 1 ila 2 TL kalıyor. O da şöyle 10 TL'den KDV, stopaj, sigorta, yol, kırtasiye, vs. vs. düşüyorsunuz geriye 5 TL gibi birşey kalıyor, oradan da 3 ila 4 TL çalışana verince geriye kalan miktar malum...

Ha diğer illerde işleyiş nasıl bilemem, ama bizlerin alması gereken (hak ettiğimizi düşündüğümüz) meblağ için yapılması gerekli olan şey tabanın belli olması, aksi halde düşük ücretlere mahkum haldeyiz.

arzu_91 ve mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  4. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Bu ifadeye aynen katılıyorum: "...kaliteye bakan neredeyse yok, iş görülsün..." işin özeti budur!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mahircem

mahircem TÜİSAG Üyesi

Azaltılan sürelerle birlikte arkadaşın bahsettiği 17 firma şimdi oldu 34 firma. Neyse konuşmayacağım.

uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
  6. tacder

tacder TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tacder

tacder TÜİSAG Üyesi

İNSANLARIN KAFASINA TAŞ DÜŞSE CEMAATTEN BİLECEK.BİRAZ İNSAF YA

NİYAZİ KÖSEN bu yazıya teşekkür etti.
  8. icould1907

icould1907 TÜİSAG Üyesi

Muhasebeciyi kafaya alıp, mükelleflerine iş yapacak aklınca :) biz bu yolları tek başımıza geçtik be hemşerim, bedava bende muhasebecinin ofisine risk analizi :) izmir mali müşavirler odası herkese mail yollar OSGB bilgileri olur 100 TL yaptırın buna der. OSGB gider adamlardan listeler alır. saldırır sağa sola. nasıl başa çıkacaz "50-100 TL alsam nolur ki, senden de para mı alcam abi derim". alırım listesini. önerir beni sağa sola dallanır budaklanırım. yoksa OSGB miş, esnaf odalarıymış, bilmem ne odalarıymış. 20-30-50 TL Bu ne arkadaş, benim risk analizi sadece 20 TL tutuyo ozalitçide. :D Bişey daha" adam esnaf odasının içine risk analizi odası yapmış,masaların üstüne sermiş risk analizi örneklerini siyah beyaz fotokopiden en fazlası 10 sayfa tutan evrakı, almış bi uzmanı izmirin en potansiyel bölgesinde, gelene sektörüne göre risk analizi veriyo, uzman değil işyerine tespite gitmeyi; odadaki r.a odasından dışarı bile çıkamıyo :) neler var daha neler, patladım valla ha :) Bide işyeri hekimi arıyorum, aktif olacak, kollektif çalışabilecek. ÜZERİNDEN PARA KAZANMAYACAĞIM kendi hesabına çalışacak...

Neşe Yazıcı ve arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  9. koçyiğit_kayhan

koçyiğit_kayhan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçenlerde ALİ TEZEL'in sayfasında 10 dan az çalışanı bulunan tehlikelı ve çok tehlıkelı sınıftakı ışyerlerıne uzman ve hekım hızmetını SGK aracılığı ıle ıllerdekı OSGB lere ıhale ıle verıleceğı konusunda bır yazı yazmıştı. Ben bu nturışletmelerde bıreysel sözleşme yaptım acaba bu yazmış olduğu şeyler olacak mı bırbılgısı olşan varsa aydınlatsın lutfen
    SAYGILAR

10. tugra55

tugra55 TÜİSAG Üyesi

Toplum saglik merkezkeri hekimlik hizmeti verecek bnceee OSGB emek hirsiziii asgari ucretle calisin ama OSGB ile calismayin OSGB ler kaoatilmali benceeee devlet bile bile esnafjni ve uzmanini haraca bagliyor

11. Real

Real TÜİSAG Üyesi

analiz=değerlendirme zaten :D

12. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli, 130 çalışanı olan işyeri için osgblerden teklif istedim,
    1. OSGB personel başına 4,86+%kdv = 745 tl
    2. OSGB 1800+Kdv istedi
    3. OSGB 700+Kdv
    4. OSGB çok ilginç olarak İşyeri Hekimi+İsgUzman+Diğer Sağlık per. için 1500 + KDV
    teklif verdi. bu kadar uçurum olabilirmi? hizmetin kalitesi ne olur.

13. Real

Real TÜİSAG Üyesi

neye göre hesaplıyorlar bunu? bir standardı olması lazım bu işin.

14. koçyiğit_kayhan

koçyiğit_kayhan TÜİSAG Üyesi

1500+kdv dıyen kurum en mantıklısı hızette verır kontrolde yapar dıyerlerı sanırım sadece uzman +hekım+sağlık personelı hızmetı sorumluluğu konusunda fırma kurtulsun da gerısı zaten boş mantığı ıle bakmış

15. çağrı özalp

çağrı özalp TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar OSGM kurmak zor mu?

Ayal bu yazıya teşekkür etti.
  16. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

OSGB ( Ortak Sağlık Güvenlik Birimi )... :)

17. FERİDE KURTULUŞ

FERİDE KURTULUŞ TÜİSAG Üyesi

esenler tekstilkentte bulunan OSGB firmamızı devretmek istemekteyiz.***KESİLDİ***

Last edited by a moderator: 9 Mayıs 2014
  18. servet yortumluk

servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    amaca uygun olmayan bütün işletmeler kaliteli hizmetin altında un ufak olup gidecekler,
    bu gün OSGB lerin gerçek hizmet verenleri ile sanal olanları da gün gelecek bu durumda olacaklar,
    ucuz etin yahnisi yavan olur demiş atalarımız,
    Fransız ata sözü de şöyle der; ucuz mal alacak kadar zengin değilim,
    kazasız günler dilerim,

ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
  19. murat erçevik

murat erçevik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Cizre de Toki Şantiyesi için OSGB çok tehlikeli Uzman+işyeri hekimi+DSP =25+kdv /kişi başı fiyat verdi
    yine artivin de OSGB işyeri hekimi+dsp = 13.5+KDV/kişi başı fiyat verdi
    Memun da olmasam mecburen üç yıldır çalıştığım firma sana biz çok maaş veriyoruz.iyice ayağa düşmüş deyip bana çıkış verdi. 4 tane iş kazası davası var ,( Allahtan tüm yükümlülüklerimi yerine getirdiğimden kusurlu bulunamadım) hatta ağır caze da yargılandım benden düştü .siz hiç karakolda üçlü çapraz sorgu yapıldı mı veya savcı karşısında şüpheli sıfatı ile ifade verdiniz.mi.hatta gecenlerde okuduğum dava sonucunda iş güvenliği uzmanına 20.000 TL rücu edilmiş.hal böyle iken ciddi adım atılmalıdır.Başta piyasayı işverini yanıltan saygınlığını itibarını düşüren OSGB leri tebrik etmek istiyorum. LAkin biz bakanlığı kanunlarla temsil eden uzmanlar olarak bakanlık bize sahip çıkmalıdır.Sahip çıkmayarak sonra olası davalarda kaza ve denetimlerde yetkimizi askıya alma veya iptale gitmesi ne kadar doğru bir çalışma düzenidir.Sonra kazalar neden düşmüyor istatistiklere bakmak lazım.yavaş yavaş uzmanlar kendi meslek dallarına dönmektedirler. Oda da olsak kimse oda rayicine uymayacaktır.Bu sorunlara bakanlık bünyesinde koruma altına alınarak sınıf maaş düzenlemesi ile yapılması gerekiyor. O zaman bakın kaza sayısı nasıl düşecek uzman kendisini güvencede hissederek işini daha sağlıklı yapacak.Maksat bu iş gerçekten yapılması isteniyorsa.Aksi halde yıllarca eğitim ve iş hayatından geçmiş insanlara hükümlü damgası vurularak hayatını karartmayın lütfen.( ben karakol savcılık bilmezken tanışmak zorunda kaldım.)A sınıfı uzman olarak 3 yıldır aktif deneyimim var,iş bulamıyorum. OSGB ler fiyatı çok düşük ve davranışları da itibar etmeden çok saygısızlar. Sayın Levent Kavlak bey lütfen girişimlerinizi bahsettiğim noktaları da dikkate almanızı saygılarımla arz ediyorum.

Ahmet Berova, Ali rıza Aktaş ve suatsahinn bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica