Tartışma : Osgb.siz İsg Uzmanı +isyeri Hekimi

ethememre

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Ben 3 yıldır osgb.ye bağlı çalışıyorum. Işyeri hekimiyim. Osgb kurmadan iş güvenliği uzmanı bir arkadaşla bir firma kurup ssk.mizi kendimiz yatırmak suretiyle bireysel ama firmalara sigorta yükü getirmeden çalışma fikrine ne diyorsunuz? Kanunen problem çıkar mi, çıkmazsa böyle çalışmayı düşünen arkadaş var mı? Evim samandırada. Trafiğe fazla takılmayacagim şekilde bu bölgede firma bulursak güzel güzel çalışırız tabi kurallara uyacak firmalarla diye düşünüyorum. Temmuzda aramıza katılacak bir işyeri hekimi arkadaşım da var.

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Kanuna göre böyle bir firma kurup çalışamazsınız. Kanun isg hizmetinin nasıl ve ne şekilde alınacağını açıklıkla belirtmiştir isg hizmeti ya o firmanın personeli olacaksınız sigortanızı o firma yatıracak yada osgb den hizmet alacaksınız diye açıklıkla belirtmiştir.

sinan1907

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu konuda düzenleme yapılmalı.
Kendi belgesi için sınırlı olmak kaydıyla fatura kesebilse uzmanlar.
OSGB yetkisi almamış olsak da, belge almışız, kendi belgemizi bu şekilde kullanabilsek..

uturan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben 3 yıldır osgb.ye bağlı çalışıyorum. Işyeri hekimiyim. Osgb kurmadan iş güvenliği uzmanı bir arkadaşla bir firma kurup ssk.mizi kendimiz yatırmak suretiyle bireysel ama firmalara sigorta yükü getirmeden çalışma fikrine ne diyorsunuz? Kanunen problem çıkar mi, çıkmazsa böyle çalışmayı düşünen arkadaş var mı? Evim samandırada. Trafiğe fazla takılmayacagim şekilde bu bölgede firma bulursak güzel güzel çalışırız tabi kurallara uyacak firmalarla diye düşünüyorum. Temmuzda aramıza katılacak bir işyeri hekimi arkadaşım da var.
işyeri hekimi+iş güvenliği uzmanlarının beraber bir organizasyonla çalışma düşüncesi harika. ancak bunun için sgk yı filan kendimizin yatırması gibi kanunen mümkün olmayan yolları denemeye aslında gerek bile yok. peki nasıl olabilir, osgbleri aradan çıkarmanın başka bir yolu varmı, evet var. şöyleki en az bir işyeri hekimi ve bir iş güvenliği uzmanı bir araya gelip firmalara beraber teklif verir. firmaların osgbleri tercih etmesinin nedeni işyeri hekimi ve işgüvenliği uzmanı peşinde ayrı ayrı koşmadan tek celsede hizmet alma durumunda olmaları. eğer işyr h.+isgu beraber teklif verirse (ki osgb karı aradan kalktığı için daha uygun teklif verilebilir) firmalar bizi tercih edecektir diye düşünüyorum. sgk mızı zaten firmalar ödediği için farklı bir yol izlemeye gerek kalmaz.

ethememre

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
işyeri hekimi+iş güvenliği uzmanlarının beraber bir organizasyonla çalışma düşüncesi harika. ancak bunun için sgk yı filan kendimizin yatırması gibi kanunen mümkün olmayan yolları denemeye aslında gerek bile yok. peki nasıl olabilir, osgbleri aradan çıkarmanın başka bir yolu varmı, evet var. şöyleki en az bir işyeri hekimi ve bir iş güvenliği uzmanı bir araya gelip firmalara beraber teklif verir. firmaların osgbleri tercih etmesinin nedeni işyeri hekimi ve işgüvenliği uzmanı peşinde ayrı ayrı koşmadan tek celsede hizmet alma durumunda olmaları. eğer işyr h.+isgu beraber teklif verirse (ki osgb karı aradan kalktığı için daha uygun teklif verilebilir) firmalar bizi tercih edecektir diye düşünüyorum. sgk mızı zaten firmalar ödediği için farklı bir yol izlemeye gerek kalmaz.

Firmalar sigorta özlük vs uğraşmak istemediği için bunu düşünmüştüm ama fikriniz dikkate değer. Firma bulmak sıkıntısı kalıyor geriye

uturan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Firmalar sigorta özlük vs uğraşmak istemediği için bunu düşünmüştüm ama fikriniz dikkate değer. Firma bulmak sıkıntısı kalıyor geriye
bu işi yapmaya karar verdikten sonra firmada bulunur. çünkü zaten osgblerin çoğu işide igu yada işyeri hekimine buldurtuyor, işin suyunu çıkarmışlar hali hazırda. o nedenle şimdilik uzak duruyorum bu sektörden. ama bir babayiğit çıkar bir internet sitesi kurar igu ile işyhk ini buluşturan ve organize eden işte o zaman işler değişir. gerçek ve kurumsal osgbler dışındakiler çöker.doğrusu şuan boşta olsaydım atlardım bu işe. üstüne birde sitenin reklam gelirlerindede kazanırdım:)

Ali Üstün

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ufak firmalar bulunur ancak. 50 ve üstü çalışanı olan firmalar osgb istiyor.. çünkü fatura girişi işlerine geliyor. vergi indirimi alıyorlar. bizleri kadrosunda barındırmak daha büyük maliyet. kaldıki 200 ve/veya 300 ve üzeri firmalar tehlike sınıfına göre zaten bünyesine alıyor. yani bu iş yaş.
ama şahıs firması kurup fatura kesen igu lar biliyorum. muhtemelen 1-2 seneye yakalanacaklar. bakanlık açıklamış. isg katip üzerindne nalaşma yapanların bilgileri sgk ya yollandı diye.. ::ok::

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.