Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlarım ilginize bilginize ve yardımseverliğinize burada birbirimizi aydınlatmaya ayırdığınız zaman çok teşekkür ederim ağırlıklı olarak temmuz bekleniyor galiba marım hepimiz istediğimiz rakamlara önerilerimize kulak veren işverenlerle çalışırız sonuçta bedava istemiyoruz demi emeğimizin karşılığını TAM VE HAKKIYLA istiyoruz..YAZIMI OKUDUM DA NEDENSE BİR VEDA KONUŞMASINA BENZEMİŞ :) BİRYERE GİTMİYORUM YAHU
inşallah temmuz ayı uğurlu gelir benim şahsi fikrim il il uzman arkadaşların organize olmasıdır çünkü türkiye çapında organize olmak çok zor eğer osgbler düşük maaş veriyosa ve yüksek maaş vermek onları kurtarmıyosa uzman arkadaşların birleşip osgb açmaları çok mantıklı geliyo bana

isguzm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Varsa istanbul da işyeri hekimi ben açmaya razıyım tekliflere de açığım yani...

hmeric

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
osgb bana tam zamanlı 1250tl teklif etti.ön görüşme yaptık, ertsi gün bana tecrübem olmadıgı ıcın kabul etmediler.
bu tarz komik akamlar öneriyorlarsa kesinlikle kabul etmeyin bence. yapılan işin ciddiyetinde değiller sanırım ve sorumluluklarımız çok fazla. 2500 TL yi kabul etmedim

hmeric

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
o yüksek ücetleri adamlar mühendislik mezununa veriyor.teknik elemanlara değil(fizik kimya ve teknik öğretmen mezunlarına vermezler o paraları)bir taşta iki kuş misali işletmelerinde hem mühendis hemde isg uzmanı bulunduruyor 1500 tl den iki iş için 3000 tl veriyor.ama teknik elemanı ne diye alacak sadece uzman olarak....
mehmet bey klasik küçümseyen mühendis tutumu sergilemişsiz. teknik eleman veya teknik öğretmenlerin bu tarz görevlerde ne farkı vardırki. burada uzmanlık görevinden bahsediliyor yok ben çevre mühendisiyim uzmanlık ile birlikte mühendislikte yapacam derseniz sorumluluğunuz artar ve çalışılan iş yerinin size ne kadar değer verdiğini anlamanız gerekir. İSG uzmanı sadece uzmanlık görevinde çalışmalı benim düşüncem

avni4155

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaslar m10 cıvatanın ne oldugunu bılmeyen makıne muhendısıde var fab. müdürlüğü yapan maki muhendiside var
aynı şekilde 1000 kişinin çalıstıgı yerde mudurluk yapan kendını o derece gelıstırmıs teknık ögretmende var kıt kıt dusunmeyın bu sistemın yanlıslıgı teknık ögretmen ve muhendıs arasında daglar kadar fark yok sektörlere gore farklılıklar olabılır hersey kısının kendını gelıstırmesıne baglı bu sertıfıkayı aldıgındada iş mufettısı geldı dıyelımkı denetıme sen tek. ögretmenmısın muhendısmısın deme hakkıda yok yasal olarak bır sertıfıkaya sahıpmısın böyle bır calısan varmı dıye sorar kıt kıt dusunenlere kapak tencere ne olursa artık su sohbetten sıkıldım

SinanBuber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Kimisi demiş düşük ücretleri kabul edenlerin kendine saygısı yok kimi demiş bekleyin.Arkadaşlar ben osgb den tam zamanlı olarak çalışmaya asgari ücret teklifi aldım.bunu teklif eden sahibi yüksek mühendis.benim kendime saygım var ama insanların birbirlerine saygısı yok.firmalar çok müşteri için hizmet fiyatları yerlerde.Dolayısıyla uzmana verilen paralarda 1250 yi geçmiyor.bulundugum ilde bir elin parmağını geçmeyecek sayıda osgb var onlar belirlemiş piyasayı sana soran yok ki ne istiyorsun diye.Ben gibi bu işe yeni başlayanlar nasıl parça parça piyasadan firma toplasın.işe yeni başlayanlar için maaş konuşulsun tecrübesi olan adamalar zaten bir şekilde istediğini alıyor.

tuncay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Türkiye'de tam gün çalışan fiyatı en asgarisini söylüyorum aylık
az tehlikeli için :3000-4000 tl
tehlikeli için :5000-6000 tl
çok tehlikeli için:7000-8000tl
Bu fiyata kaç kişi çalışıyor bu fiyatlar 1 sene öncesinin..

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben gazetede bi ilan gördüm yetiştirilmek üzere yeni mezun inşaat müh. ing bilmesi ve iş güvenliği uzmanı sertifikası olması tercih sebebi. çakallara bak sen

gevele

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yapılan yorumlardan anlaşılıyor ki herkes rekabet alanını daraltmak istiyor, bu bazen mühendis >(büyüktür :)) teknik eleman, bazen "herkez kendi sektörüne kardeşim" düşüncesi, işveren tarafından bakılırsa deneyim kozu ve güvenlik haricinde başka işleride yükleyebilme hınzırlığı,
işverende, mühendis isg uzmanıda, osgb patronlarıda, fizikci kimyacı isg uzmanıda, 2 yıllık mezunu isg uzmanıda, elindeki kozlarını en karlı şekilde kullanma peşinde, yani herkes bir şekilde kendini kurtarmaya bakıyor, hepsi değerlendirilebilir hepsi en acımasız şekilde eleştirilebilir,
burda oyun kurucu devlettir, devlet makul bir taban fiyat belirlemelidir bu fiyat asla patron tarafından aşağıya çekilemez olmalıdır, hatta taban fiyatını devlete ödeyip isg uzmanı devletten maaş gibi çekecek,
isg uzmanı taban fiyattan fazla ücret talep ederse kalan farkı patronuyla kendi aralarında alıp vereceklerdir,
buda benim görüşüm :hey:

E

Emre YİĞİTARSLAN

Guest
Karamsarlığa gerek yok yok. Önce profosyonel çalışmaya odaklanmak lazım. Diğer bir deyişle kendimizi hukuki yönden sağlama almalıyız. Ücret konusundada düşük ücretli işleri kabul etmemekte fayda var. Asalak zihniyetin parçası olamamak lazım diye düşünüyorum. (başkasının sırtından fayda sağlama). 1 Temmuzdan sonra sektör tekrar canlanır. OSGB lerin ücret politikası yükselir. düşük ücretler kabul edilmeye devam edilirse bir seneye kalmaz şuanki durum oluşur. yani seneyede bu mevzuları konuşuyor oluruz. Bu sebeple düşük ücretleri kabul etmemeliyiz.

C

civiluzman

Guest
Artık iş rant kapısına döndü. aklı olan OSGB'de çalışmaz bence. Gir tam zamanlı iyi bir fabrikaya işini iyi yap alacağın para yeter. Üretim mühendisi en fazla 3000 lira alıyor. İş bulamamış fizik kimya yada mühendislik mezunu ne bekliyor ki 5000 lira maaş mı.

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben gazetede bi ilan gördüm yetiştirilmek üzere yeni mezun inşaat müh. ing bilmesi ve iş güvenliği uzmanı sertifikası olması tercih sebebi. çakallara bak sen

Sayın Volkancoskun çakallara bak sen değildir belki.... 2020 itibariyle toki şantiye şefi olacak inşaat mühendislerinde A sınıfı uzmanlık zorunluluğu getireceğini içeren bir karar çıkardı bilmiyorum haberiniz var mı.. O yüzden inşaat mühendislerinin çoğu artık İSG uzmanı olmak zorunda ben şantiye şefi olcam diyen...

fsertoglu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
slm,
yukarıdaki konular güncel sorunlar.Sıkıntı şurada bence tam zamanlı osgb de çalıştığın zaman 3 veya 4 belki daha fazla işterin bakacaksın.C sertifak olsan bile B sınıfı yerlere bakacaksın.OSGB ler b ye göre para lıp bizlere c ye göre para verecek.ortalama 2500 tl civarı teklif ediyorlar.Buda 3 veya 4 fabrika için için çok düşük bir ücret.tek fabrika olsa neyse dersin ama öyle olmuyor.İBrdwe kişi saysı faktörü var belik gittigin fabirkaa 300 kişi çalışıyor oana göre para lalıyor bizlere devede kulağı bile vermiyorlar.Bence en az 4 ve 5 bin tl altını kabul etmeek gerekir.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
slm,
yukarıdaki konular güncel sorunlar.Sıkıntı şurada bence tam zamanlı osgb de çalıştığın zaman 3 veya 4 belki daha fazla işterin bakacaksın.C sertifak olsan bile B sınıfı yerlere bakacaksın.OSGB ler b ye göre para lıp bizlere c ye göre para verecek.ortalama 2500 tl civarı teklif ediyorlar.Buda 3 veya 4 fabrika için için çok düşük bir ücret.tek fabrika olsa neyse dersin ama öyle olmuyor.İBrdwe kişi saysı faktörü var belik gittigin fabirkaa 300 kişi çalışıyor oana göre para lalıyor bizlere devede kulağı bile vermiyorlar.Bence en az 4 ve 5 bin tl altını kabul etmeek gerekir.
hocam 2 gün için part time 1700 artı kdv teklif etti çok tehlikeli sınıf için,şu an b olsam gerçekten iyi olacaktı ama çalışamıyorz

mehmet63

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bana osgb de kurucu teklifi geldi biri 3000 verdi biri 3500 ikisinide reddettim. Bütün işi ben bağlayacam adamın işi için uykularım kaçacak, risk analizleri yapacam, eğitim verecem, prosedür oluşturacam evrak oluşturacam. 6000 istedim vermediler olmaz dedim. ama işyeri hekimine en az 10000 vermeyi biliyolar. Peki bi işyeri hekimi iş bağlayabiliyo mu, mevzuatı biliyo mu? bütün işi biz yapıyoz sorumluluğu biz alıyoz ama paraya gelince yok

herkes senin gibi düşünmeli hapse girersek çocuklarımıza kim bakacak

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın Volkancoskun çakallara bak sen değildir belki.... 2020 itibariyle toki şantiye şefi olacak inşaat mühendislerinde A sınıfı uzmanlık zorunluluğu getireceğini içeren bir karar çıkardı bilmiyorum haberiniz var mı.. O yüzden inşaat mühendislerinin çoğu artık İSG uzmanı olmak zorunda ben şantiye şefi olcam diyen...
öyledirde benim neye çakal dediğim gayet açık işverenler iki işi birden ucuza getirmenin peşinde hem müh yaptırim hem uzmanlık düşükte maaş veririm bizim türk patron zihniyeti ve isg kültürümüz budur. yani avrupadaki isg rezilliğimize şaşırmamak gerekir

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
kaan1 kardeşimin osgb ile ilgili yazdıklarına tamamen katılıyorum bunlara kendinizi ezdirmeyin beyler..

Deniz Devrim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
bana osgb de kurucu teklifi geldi biri 3000 verdi biri 3500 ikisinide reddettim. Bütün işi ben bağlayacam adamın işi için uykularım kaçacak, risk analizleri yapacam, eğitim verecem, prosedür oluşturacam evrak oluşturacam. 6000 istedim vermediler olmaz dedim. ama işyeri hekimine en az 10000 vermeyi biliyolar. Peki bi işyeri hekimi iş bağlayabiliyo mu, mevzuatı biliyo mu? bütün işi biz yapıyoz sorumluluğu biz alıyoz ama paraya gelince yok
Size tamamen katılıyorum

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.