Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

G.Hakan CAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Maaş konusunu bırakıp gerçek problemlere değinen var. Demiştiniz. Sayın abim forumun konusu zaten osgbde uzman maaşları . Tabi ki maaş konuşacağız
Anlatmak istedigimi anladigin da sevgili kardesim insallah gecmez ama buyuk olasilikla gecince asgari ucretle bile calismaya razi olacak uzmanlarla karsilasacaksin.Bu yuzden suan maas konusu bosuna yani benim yada senin demenle millet maas istemez gormuyormusun ben bu kadara bile calisirim diyenleri is bulamadiklari icin...Eger torba gecerse iste ozaman durum daha da vahim olacak anlatmak istedigim bu...

G.Hakan CAN

myxoma

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
başlık zaten maaş başlığı hiç bir fikri olmayanlar için. atışmalara gerek yok. zaten ücret konuşulması faydalı ki burda okuyupta bak 2000 lira veriyorlarmış ben 1000 e çalışıyorum diyenlerin gözünü açsın

adlem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar merhaba
osgb ile görüşmeye gittim c sınıfı uzmanım fakat a sınıfı olarak ayda 100 saat çalıştıracaklar.mesleki deneyimim var ve 750günden fazla şantiye şefliği üzerinden yatmış olan sigorta primim mevcut.sözleşme safhasından karşı taraftan ne gibi bir hak talep etmem gereklidir.üzerime alacağım sorumluluğun bedeli ne kadardır fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim

uzman_26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yine işveren yine devlet kazanıyor anladığım kadarıyla ,aman sonra BUNUDA BULAMAMCILAR 1000 tl lere atlamışlar sonuç olarak bunun geri dönüşü olacağını sanmıyorum(BİR ODA KURULUP MAAŞ BELİRLENMEDİĞİ SÜRECE) çark dönmeye başlamış,benim osgb müdürümde teklif gönderiyo geri dönen yok çok geliyormuşş,ama adam birine bişeye güveniyo duyum alıyoki bize burun kıvırabiliyor...
3 sene evvele kadar muhteşem diye tabir edilen mesleğin de suyunu çıkardık gii görünüyo,kimse üstüne alınmasın ,alınmasın ki şu derdimin arasında yüzünü bile bilmediğim meslektaşlarımla parmaklarım uyuşurcasına laf yetiştirmek zorunda kalmayayım,:düşünceli:
Allah tan hayırlısını diliyorum ,bu çok hızlı çöken mesleğimiz için:hayır:

turgut kayalar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bazı uzmanlar 1250 liraya tam zamanlı çalışıyor, bazıları da günlük 800 lirayı az buluyor . Bu insanlar farklı dünyalarda yaşıyor sanırım. Düz bir hesap yaparsak sizin mantığınıza göre ayda 20.000 lira az öyle mi :) Emeğinize biçtiğiniz fiyat takdire şayan doğrusu. Umarım hep böyle başarılı ve emin adımlarla ilerlersiniz. Maaşınızı sormam da bir sakınca var mı acaba ? Türkiye de hangi kurumsal holding ya da şirketler grubu veriyor bu maaşı merak ettim doğrusu. Biz sürünüyoruz 3000 lira maaşlarla.

2,5 gün 800 demek tama zamanlı 1600 tl demek yazık böyle düşünmeyin çalıştığım en son yerde depocuya 2000 tl maaş verdik.

uzman_26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar osgb den geçen hafta sözleşmemi fesih ettim,bana söylediği cümle şuydu'' KENDİ İŞİNİ KENDİN BULACAKSIN ,PİYASAYI DOLAŞIP KOPARACAKSIN BENDE SENİ ATAYACAĞIM'' BİRDE ONA TÜM VERGİLERİNİ MASRAFLARINI ÇIKTIKTAN SONRA KAR PAYININ YARISINI VERCEĞİM (MİŞŞŞ) BENDE HERŞEYİ BEN YAPIYOSAM SİZE NE HACET DEDİM NEDEN KAYDOLDUMKİ BURAYA ÖYLE SİNİRLENDİM VE KULLANULMIŞ GİBİ OLDUMKİ SANKİ ÇOCUK VAR KRŞILARINDA 4 AY OLMUŞ CEBİME TEK 1 TL BİLE GEÇMEMEİŞ BU İŞTEN BENDE SERBEST ÇALIŞMAYA KARAR VERDİM BİSMİLLAH DEDİM SERBEST GELİR MAKBUZUMU KAŞEMİ BASTIRDIM VERGİ LEHVAMIDA ALDIM ALLAH DİYEN DARDA KALMAZ SÖMÜRTMEYİN KENDİNİZİ..HAYIRLI HABERLER VERİRİM İŞAALLAH

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar osgb den geçen hafta sözleşmemi fesih ettim,bana söylediği cümle şuydu'' KENDİ İŞİNİ KENDİN BULACAKSIN ,PİYASAYI DOLAŞIP KOPARACAKSIN BENDE SENİ ATAYACAĞIM'' BİRDE ONA TÜM VERGİLERİNİ MASRAFLARINI ÇIKTIKTAN SONRA KAR PAYININ YARISINI VERCEĞİM (MİŞŞŞ) BENDE HERŞEYİ BEN YAPIYOSAM SİZE NE HACET DEDİM NEDEN KAYDOLDUMKİ BURAYA ÖYLE SİNİRLENDİM VE KULLANULMIŞ GİBİ OLDUMKİ SANKİ ÇOCUK VAR KRŞILARINDA 4 AY OLMUŞ CEBİME TEK 1 TL BİLE GEÇMEMEİŞ BU İŞTEN BENDE SERBEST ÇALIŞMAYA KARAR VERDİM BİSMİLLAH DEDİM SERBEST GELİR MAKBUZUMU KAŞEMİ BASTIRDIM VERGİ LEHVAMIDA ALDIM ALLAH DİYEN DARDA KALMAZ SÖMÜRTMEYİN KENDİNİZİ..HAYIRLI HABERLER VERİRİM İŞAALLAH
Allah işinizi rast getirsin, yolunuz açık olsun ama pek umutlu değilim ben..

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aynen depocu 1850 lira alıyodu en son

Herkes Tam Zamanlı 2500 Alacağıma Yarı Zamanlı 4 Yer 750 Şerden 3000 Eder Vs Vs Derdinde , Çok Güzel. Ama Gerçekten Cevabını Merak Ettiğim Şeyler Var. Ben De Uzmanım Ve Alıngan Bazı Arkadaşlara Birkaç Soru:1- C Sınıfının Çalışması 2016 Ya Kaldı Sayılır,Peki Yarı Zamanlı Nerede Çalışacaksınız? Biriyle Anlaştınız Da 3-4 Yer Bulmak Mı Kusur Kaldı?2-İş Arayıp Piyasayı Gözlemlediniz Mi?Durumdan Haberdar Değilseniz Kalkın Bilgisayar Başından Birkaç İşletmeyle Görüş(Meye Çalışın)3-İş Sağlığı Kavramının Ve İş Kazalarının Yakın Zaman Kadar (Allah Herkesi Kazalardan Korusun) Kendinin Veye Yakınının Başına İş Kazası Ya Da Ramak Kala Durumu Gelen Kişiler Dışında Bilen Yoktu, Neden Çok Umurunuzdaymış Gibi Davranıp Birbirinize Laf Sokuyorsunuz? Herkes O Ücret Bu Ücret Derdinde? Olacak Tabiii, Bu Hak Aramaktır Ve Doğaldır, ama C Uzmana Bu Komik (1500-2000 Lira )Paraları Bile Veren Yokken Neden Birbirinize ''Bana 3500 Lira Verdiler Çalışmadım '' Gazı Veriyorsunuz?
Devlet Sizin Kadar Önemsemeyip Habire Ertelerken Neden Meslektaş(!) larınıza Yükleniyorsunuz?
4-Kendi Mesleklerinizden Memnundunuz Da (Memnunum Diyenler ) İSG Uzmanı Olmak İçin Zaman Ve Paranızı Neden Harcadınız Ki?

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1000 liralara çalışacak arkadaşlar hiç kendinizi riske atmadan asgari ücretle her yerde iş bulabilirler
bizde çalışan gece bekçisi (ilkokul terk) 1300 tl+kalacak yer+yemek+sgk
sen 1000 lira ya çalışacak arkadaş sorarım sana PEKİ NEDEN ÜNİVERSİTELERDE DİRSEK ÇÜRÜTTÜN ,
MİLYARLARCA LİRA MASRAF ETTİN.1000 lira için mi?:ağlama::(

Bırakın yok limon satarım yok gece bekçisi yok tezgahtar olurum olurum safsatalarını. Ya-pa-maz -sı -nııızzz. Üniversite mezunu bir dene bakayım . Sadece 1 günlüğüne pazarda tezgaha çıkın, birkaç tanıdık denk gelsin acısın sana, ''ah yazııık onca okudu '' vb. desin sen duya duya,gururun ne oluyor, küçücük kalırsın o, bilgisayar başına oturup bol keseden atmayın sanal alemde Allah aşkına.. Bana da soracaklara söyleyeyim ; Evet,yaşadım bunları,hayatta asla kariyer meraklısı olmayan ben bile anlatamadım durumu tanıdıklarıma,. Şimdi hepsi geçti Allah'a şükür ama size bol keseden atması kolay tabii ... Cesareti olan denesin o zaman konuşsun!

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
2 gün önce internetten iş ilanı gördüm,BURSA da az tehlikeli 1000 kişi civarı yere C uzman arıyorlar,bana dediği şu '' 1500-1750 isteyecekseniz gelmeyin,tam zamanlı çalışan uzmana bile o fiyyatı vermeyi düşünmüyoruz ( 1 de yarı zamanlı lazımmış). Gitmedim tabii..

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sn berkay saatlik degıl gunluktür sonradan cakmısın ama tam da düzeltememısın . Evet yeterınce donanıma sahibim ve istediklerimi alabiliyorum, Bizler bu işte yeni değiliz. Senin bilgin asagı seviyelerde ise daha assagını makul görebilirsin. Bunun asagında alacaksan gmühendislik yapabilirsin. Limon satarak da o maasları alabilirsin. Hukuki sorumluğunu ve karsı karsıya kalacagın tazminat ve rucularda aldıgın üç kurusla karsılayabileceksen yapabilirsin tercih hakkı senin
LİMON Satıcılarını ihya eden edene, vay arkadaş ne limonmuş.. Her neyse benim şimdi meselem başka,

Herkes Tam Zamanlı 2500 Alacağıma Yarı Zamanlı 4 Yer 750 Şerden 3000 Eder Vs Vs Derdinde , Çok Güzel. Ama Gerçekten Cevabını Merak Ettiğim Şeyler Var.Ben De Uzmanım Ve Alıngan Bazı Arkadaşlara Birkaç Soru:1- C Sınıfının Çalışması 2016 Ya Kaldı Sayılır,Peki Yarı Zamanlı Nerede Çalışacaksınız?Biriyle Anlaştınız Da 3-4 Yer Bulmak Mı Kusur Kaldı?2-İş Arayıp Piyasayı Gözlemlediniz Mi?Durumdan Haberdar Değilseniz Kalkın Bilgisayar Başından Birkaç İşletmeyle Görüş(Meye Çalışın)3-İş Sağlığı Kavramının Ve İş Kazalarının Yakın Zaman Kadar (Allah Herkesi Kazalardan Korusun) Kendinin Veye Yakınının Başına İş Kazası Ya Da Ramak Kala Durumu Gelen Kişiler Dışında Bilen Yoktu, Neden Çok Umurunuzdaymış Gibi Davranıp Birbirinize Laf Sokuyorsunuz?Herkes O Ücret Bu Ücret Derdinde?Olacak Tabiii,Bu Hak Aramktır Ve Doğaldır,Ama C Uzmana Bu Komik (1500-2000 Lira )Paraları Bile Veren Yokken Neden Birbirinize ''Bana 3500 Lira Verdiler Çalışmadım '' Gazı Veriyorsunuz?
Devlet Sizin Kadar Önemsemeyip Habire Ertelerken Neden Meslektaş(!)Larınıza Yükleniyrsunuz?
4-Kendi Mesleklerinizden Memnundunuz Da (Memnunum Diyenler ) İsg Uzmanı Olmak İçin Zaman Ve Paranızı Neden Harcadınız Ki?

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba ben gıda mühendisiyim,

Eskiden bizim meslek için diploma kiralamalar çok vardı , sonra, kanun değişiti olay kapandı. Ama son zamanlarda öyle bir hal almıştı ki aylık 200-300 tl ye diploma verenler oldu. Genelde çocuk doğuran, ya da temiz iş olsun diye ofis veya banka da çalışan bayanlar sebep oldu. hakkıyla parasını kazanmak isteyenlerin önünü tıkadılar.

umarım isg işi de bu olaya benzemez. benim umudum var biraz. zamanında pek ilgilenmedim ama mecbur kaldık işte bu aralar.
Çocuk doğuranı suçlamayalım, emekliler çay parası yaptı,sebep onlardı bence..

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bizim kapıcı 1200 net alıyor. Hemde apartmanda kalıyor kirada vermiyor. O 1250 ye çalışanlar gidin kapıcı olun, akarı yok kokarı yok :D
Akarı da var kokarı da..
Bide limon satacaklar var, söyleyeyim, yumurtanın kar getirisi daha çok :)

uzman_26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Allah işinizi rast getirsin, yolunuz açık olsun ama pek umutlu değilim ben..

Allah tan umut kesilmez küçük işletmelere risk analizi yaparak hiç olmazsa bi ucundan başlamak istedim birşey yapmak iş güvenliğinden daha 1 tl bile kazanamamaış bir uzman olarak kendimle gurur duyuyorum beklemeyi seçmedim ..iyi dilekleriniz için sağolun

uzman_26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar serbest çalışarak 3 yıl çalıştığımı nasıl belgeleyeceğim bilisi olan var mı? bu 3 yıl sigorta yatırılan gün sayısımı ,hiç bir yere atanmasanda osgb ye kayıtlı olnan gün sayısımı hangisi yani ben osgb de hçbiryere atanmadan 4 ay kayıtlıydım bu saylacakmı?

mechanical

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Ben 18 Mayıs sınavına girenlerdenim,sınavı kazandığımı anlayınca bir OSGB'ye başvurdum,belge olmadan beni kabul ettiler,3500 tl maaşla tam zamanlı anlaştım,fakat 1 ay dayanabildim.Neresi boşsa oraya gönderiyorlardı,risk analizlerine gönderiyorlardı.1 ay sonunda istifa ettim,bu arada 400 çalışanı olan bir üretim firmasıyla kısmi zamanlı 3000 tl.ye anlaştım.Ayrıca 1 hafta içinde sözleşme imzalayacağım 70 çalışanı olan bir firma ilede 1200 tl.ye anlaştım.10-15 firmanın riskini almaktansa 2-3 firmanın riskini alıp onlarla çalışacağım,ayrıca arada bir eşe-dosta risk analizleri yapıyorum,umutsuz olmayın ,bu işler tecrübe istiyor,tek farkım 20 yıllık çalışan bir makina mühendisiyim

uzman_26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Ben 18 Mayıs sınavına girenlerdenim,sınavı kazandığımı anlayınca bir OSGB'ye başvurdum,belge olmadan beni kabul ettiler,3500 tl maaşla tam zamanlı anlaştım,fakat 1 ay dayanabildim.Neresi boşsa oraya gönderiyorlardı,risk analizlerine gönderiyorlardı.1 ay sonunda istifa ettim,bu arada 400 çalışanı olan bir üretim firmasıyla kısmi zamanlı 3000 tl.ye anlaştım.Ayrıca 1 hafta içinde sözleşme imzalayacağım 70 çalışanı olan bir firma ilede 1200 tl.ye anlaştım.10-15 firmanın riskini almaktansa 2-3 firmanın riskini alıp onlarla çalışacağım,ayrıca arada bir eşe-dosta risk analizleri yapıyorum,umutsuz olmayın ,bu işler tecrübe istiyor,tek farkım 20 yıllık çalışan bir makina mühendisiyim

maşaallah diyorum gözlerim ayırarak okudum darısı başımıza:şaşırma:

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.