Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
doktorlar neden bukadar alıyorlar demıyrm ama aldıkları o parayı ancak calıstıkları hastanelrde hakedıyorlar osgblerde degl suphesızkı bı uzman daha cok cabalıyo onlardan evet 6 yıl okumus olabılırler ama uzun yıllar muhendıslık okumak da kolay degıl muhendıs sayısı cok da olabılır ama verılen emegın karsılıgını hakedıyolar en azından hekımlerın aldıgı 10binse bı uzman 3000 talep edıyosa cokmu yazık sıze ya
Bu hak meselesi değil uzman sayısı doktorda çoook çok fazla. Biz birbirimizin maaşını düşürüyoruz. Ben hiç hekimlerin aralarında maaş yazışmalarını göremiyorum.

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Az Tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri düşünülerek yapılacak hesaplamada 1 işyeri hekiminin teorik olarak bakabileceği kişi sayısı 4664 kişidir. Bunun sağlanabilmesi için 4 tane 999 çalışanı olan 1 tane de 648 çalışanı olan işyeri bulunması gerekir. Bildiğiniz gibi Az Tehlikeli işyerlerinde 1000 çalışandan sonra tam zamanlı hekim bulundurulması gerekiyor bu nedenle 999 çalışanı olan işyerlerinde çalışan sayısı 1 kişi bile artsa tam zamanlı hekim gerekecektir. Teorik olarak hesap doğru olsa bile uygulamada bu şekilde bir görevlendirme yapılabilmesi mümkün değildir.

10 saat(ayda) + 999 işçi*20dakika(yılda)= 37,75 saat ayda = 38 saat görevlendirme
10 saat(ayda) + 648 işçi*20dakika(yılda)= 28,00 saat ayda = 28 saat görevlendirme

Toplam Süre: (38 saat *4 işyeri ) + (28 saat * 1 işyeri) = 180 saat

Normal şartlar altında işyeri hekimlerinin maksimum çalışma süresi 217 saattir. Ancak yolda geçen sürelerin toplam çalışma süresinden düşmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu kadar parçalı bir çalışmada hesaplama 180 saat üzerinden yapılmalıdır. Tabii ki başta da belirttiğim gibi teorik olarak hesaplanan bu rakama ulaşabilmek uygulamada mümkün değildir.

Murat Çalışır
A Sınıfı İSG Uzmanı
0532 208 17 17
Bence boşuna emek harcamayın , az tehlikeli yerlerde ve 10 dan az çalışanı olan yerlerde sadece OSGB ler hizmet verecek. Ne uzmanlar ne hekimler dertlenmesin kaç yerde ne kadar çalışırım diye.Devlet desteği bunlar(OSGB) aracılığıyla olacak gibi yazık ki. Fırsatçı danışmanlık firmalarına ( ki ben onları OSGB lerden ayırmıyorum. Çalışma prensipler aynı : emek sömürüsü ) bir kazanç kapısı daha açıldı ne yazık!!

chemistanbul

Banned
Az Tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri düşünülerek yapılacak hesaplamada 1 işyeri hekiminin teorik olarak bakabileceği kişi sayısı 4664 kişidir. Bunun sağlanabilmesi için 4 tane 999 çalışanı olan 1 tane de 648 çalışanı olan işyeri bulunması gerekir. Bildiğiniz gibi Az Tehlikeli işyerlerinde 1000 çalışandan sonra tam zamanlı hekim bulundurulması gerekiyor bu nedenle 999 çalışanı olan işyerlerinde çalışan sayısı 1 kişi bile artsa tam zamanlı hekim gerekecektir. Teorik olarak hesap doğru olsa bile uygulamada bu şekilde bir görevlendirme yapılabilmesi mümkün değildir.

10 saat(ayda) + 999 işçi*20dakika(yılda)= 37,75 saat ayda = 38 saat görevlendirme
10 saat(ayda) + 648 işçi*20dakika(yılda)= 28,00 saat ayda = 28 saat görevlendirme

Toplam Süre: (38 saat *4 işyeri ) + (28 saat * 1 işyeri) = 180 saat

Normal şartlar altında işyeri hekimlerinin maksimum çalışma süresi 217 saattir. Ancak yolda geçen sürelerin toplam çalışma süresinden düşmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu kadar parçalı bir çalışmada hesaplama 180 saat üzerinden yapılmalıdır. Tabii ki başta da belirttiğim gibi teorik olarak hesaplanan bu rakama ulaşabilmek uygulamada mümkün değildir.

Murat Çalışır
A Sınıfı İSG Uzmanı
0532 208 17 17
belirttiğim gibi benim yaptığım hesap ta farazi bir hesaplama yani teorik.1000-750-500 çalışan sınırlamalarının olmadğı düşünülerek yapılmış maksimumu veren bir hesaplamadır.elbetteki asıl sonuç sizin dediğiniz gibi olmalıdır.olacaktır.ben aylık 200 saat olarak almıştım.siz bunu 180 olarak almışsınız.mantığımız aynı.

Göker.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
C sınıfı isg uzmanlığını yeni kazanmış biri olarak osgb lerde ne ücretle çalışılmalı ve ne şartlar sunmalıyız.

chemistanbul

Banned
malesef şuan şart sunma gibi bir pozisyonumuz yok.ancak düşük ücretlerle çalışmama gibi bir tepkimiz olabilir.olmalıdır.şuan istanbulda 1500 tl den 2500 tl ye kadardeğişken bir İLK İŞE GİRİŞ MAAŞI söz konusu.bu aralıktaki maaşa ilave olarak bazı firmalar araba veriyorlar.arabalar bazı firmalarda özel kullanıma açık bazılarında değil.yemek kartı veriyorlar bazı firmalar.bu da 100 tl ile 400 tl arasında değişiyor. şuana kadar ekstra farklı bir imkan sağlayan bir osgb duymadım ben.tabi bazı osgb ler sigortayı düşük gösterdiğinden maaşın bir kısmını elden bir kısmını bankadan ödüyor.buda bir durum maalesef.

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
malesef şuan şart sunma gibi bir pozisyonumuz yok.ancak düşük ücretlerle çalışmama gibi bir tepkimiz olabilir.olmalıdır.şuan istanbulda 1500 tl den 2500 tl ye kadardeğişken bir İLK İŞE GİRİŞ MAAŞI söz konusu.bu aralıktaki maaşa ilave olarak bazı firmalar araba veriyorlar.arabalar bazı firmalarda özel kullanıma açık bazılarında değil.yemek kartı veriyorlar bazı firmalar.bu da 100 tl ile 400 tl arasında değişiyor. şuana kadar ekstra farklı bir imkan sağlayan bir osgb duymadım ben.tabi bazı osgb ler sigortayı düşük gösterdiğinden maaşın bir kısmını elden bir kısmını bankadan ödüyor.buda bir durum maalesef.
:alkış:

dr_ferit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Arkadaşlar para önemli değil ama emek herşeydir. Hiçbir şekilde emeğinizi ucuza satmayın, sattırmayın. yaptığınız işe bakın, hakkınız ne ise onu talep edin. Herkesin okuduğu fakülte kendisini bağlar ve her işin hayati boyutları vardır. Ucuza emeğinizi satmayın. Sizin mecburen kabul edeceğinizi bildikleri için düşük ücret talep ediyorlar. Tabipler odasının belirlediği gibi iş güvenliği uzmanlarınında uyduğu bir ücret tablosu vardır umarım.

chemistanbul

Banned
Yaşaaasın OSGB ler. Daha iş başlamadan işin suyunu çıkarın. Yarı elden yarı bankadan ücret , düşük sigorta . İş güvenlikçiler önce kendi güvenliğini sağlasın !!!

neye tepki verdiniz anlayamadım.ben mesajımda bir tespit te bulundum.arkadaşta bu tespitim için bana smiley ile teşekkür etmiş.sanırım siz yanlış anladınız.oosgb yi savunan veya yapılanları hoş gören bir durum söz konusu değildir.

Kasil

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Gördüğüm kadarıyla OSGB lerde yeni başlayan uzmanlar 2000-2500 tl arası maaş alıyorlar. bunların dışında 6 ay tecrübesi olduğu için yaklaşık 3000 tl maaş alan uzman arkadaşım da var. Fakat daha önemlisi OSGB lerin çalıştırdığı uzmanlara karşı tavrı. Çoğu OSGB uzmanları şantiyelere fabrikalara gönderip başı boş bırakıyorlar, telefonlara çıkmıyorlar, destek olmuyorlar. Bu durumda tecrübesiz uzmanlar ellerinde tek sayfa döküman bile olmadan kendi çabalarıyla işi öğrenmeye çalışıyorlar ki esas riskli olan durum budur bence. Bu yüzden OSGB lerde çalışacak arkadaşların ücretten önce bu tarz kriterlerinin olması kendileri için daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabi genelleme yapmak istemiyorum. Bunlar benim çevremde gördüğüm şeyler. Bu tarz tavırları olmayan, tüccar mantığıyla hizmet vermeyen OSGB lerde vardır eminim.

mmxmemo

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
MERHABA ARKADAŞLAR BEN MAKİNE MÜHENDİSİYİM SINAVDAN BAŞARILI OLDUM C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIYIM KURS ALDIĞIM YER İLE GÖRÜŞTÜM MESLEKTE 3 YIL TECRÜBEN VAR İSE ÇOK TEHLİKELİ İŞLETMELEREDE UZMANLIK YAPABİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER BU KONUDA BAŞKA BİLGİSİ OLAN VARMI

Kasil

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
MERHABA ARKADAŞLAR BEN MAKİNE MÜHENDİSİYİM SINAVDAN BAŞARILI OLDUM C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIYIM KURS ALDIĞIM YER İLE GÖRÜŞTÜM MESLEKTE 3 YIL TECRÜBEN VAR İSE ÇOK TEHLİKELİ İŞLETMELEREDE UZMANLIK YAPABİLECEĞİMİ SÖYLEDİLER BU KONUDA BAŞKA BİLGİSİ OLAN VARMI

forumu araştır bulursun

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
neye tepki verdiniz anlayamadım.ben mesajımda bir tespit te bulundum.arkadaşta bu tespitim için bana smiley ile teşekkür etmiş.sanırım siz yanlış anladınız.oosgb yi savunan veya yapılanları hoş gören bir durum söz konusu değildir.

Siz yanlış anladınız beni sanırım,tepkim size değil OSGB diye kurulan ticarethenelere..

akın kurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhabalar.08.11.01 nace kodlu madencilik sektöründe bir firmada teknik nezaretçi olarak çalışıyorum.3 yıldır da çalışıyorum.teknik nezaretçilik hizmeti bakanlığın dediği gibi görevden sayılırmı?

SAFETY FIRST2013

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
40 kişi tehlikeli iş kolu OSGB 'den iş yerimiz için aldığım fiyat 1500+ kdv dir. Uzman ve hekim ücreti dahil :))).Umarım uzman arkadaşlarımıza faydalı olur.Risk büyük!!! lütfen düşük ücretlere çalışmayalım.

BAYRAM ŞEKER

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaslar, tanıdık vasıtası ile güvenilir bir osgb ile ön görüşme yaptım 3000 TL maaşta direttim en son olarak 2500 TL verebileceklerini söylediler , açıkçası çoğu arkadaş gibi bende işi öğrenmek adına osgb de başlamayı planlıyorum, pazartesi tekrar görüşeceğiz diretirlerse en son olarak 2500 + bağladığım iş başına prim istemeyi planlıyorum sizde bağladığım her işten ne oranda prim istemeliyim?
arkadaşım 2500 tl çok iii bir rakam artık elini sallasan c sertifikalıya çarpıyor yarın onuda bulamazsın

Davutt

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşım 2500 tl çok iii bir rakam artık elini sallasan c sertifikalıya çarpıyor yarın onuda bulamazsın
Katılıyorum sana,2014 ten sonra 1 000 tl yada mutfak masrafını çıkartabilecek kadar para verene belgesini vereceklerdir ve şuan bile seviye 1 000 tl ye yaklaşmış,forumdaki yarumlar ilginç yok emek sömürüsü yapmayacaz yok kalitemiz var, 100 iş güvenliği uzmanının yeterli olacağı bir şehirde 500-1000 arası isg uzmanı varsa orada kalite veya kariyer aramayın ve daha fazla para da beklemeyin...

xenitly1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar sınavı yeni kazandım.750 iş gününü tamamlamış bir mak. müh yim bir osgb den tekllif aldım.hizmet edilecek firmaların hepsi A sınıfı. fiat olarak ne belirlemem lazım.? şimdiden teş ederim.acil yardm lütfen

mmüge

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar,
Ben 18 Mayıs sınavında başarılı oldum ve iş aramaya başladım. Ankarada oturuyorum. Hiç deneyimim olmadığı için öncelikle bir OSGB' de çalışmayı düşünüyorum. Bugün bir OSGB' ye gittim iş görüşmesi için, tam gün çalışma için aylık 1000 TL maaş verecekmiş. İleride kendi müşteri portföyümü oluşturursam prim alabilecek miyim diye sordum böyle bir sistemleri de yokmuş Üstelik evimden 2 vasıta ile gidilecek kadar uzak. Kabul etmedim. Yaa dersanede hocama sordum inanamadı asgari ücret verseymiş bari dedi. Ankara' da OSGB' de çalışan arkadaşlar bu maaş konusuna bir açıklık getirebilir misiniz? Şuan sertifikam yok 2 aya kadar elimde olacak bunu da göz önüne alırsak ücret beklentim en az ne kadar olmalı? Bir de OSGB' lerde prim sistemi oluyor mu, kursa gittiğim dönemde bazı OSGB' lerde araç verildiğini duymuştum? Deneyim ve tavsiyeleriniz nelerdir? Bilgisizliğimi mazur görün lütfen:( Teşekkür ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.