Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

mfk321

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
merhaba arkadaşlar bir firmadan iş teklifi aldım. henüz C sınıfı sertifikamı almadım kendileri de biliyor. sınavı geçtiğime inanıyorum 86 civarı bir puan yaptım. Firma ankarada. kendilerinin osgb olmadıgını fakat istanbul izmir ısparta eskişehir de tehlikeli ve az tehlikeli yerler ile çalıştıklarından bahsetti. aktif araç kullanabildiğimi sordu evet dedim. 1 ayın 10-13 günü sürekli buraları ziyaret etmem gerektiğinden bahsetti.yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim. askerliğimi tamamladım. Sizce bu işin hakkı nedir? ne kadar ücret beklemeliyim? teşekkürler
değerli arkadaşım;
işin çok başındasın. parayı kafaya çok takma. 1 yıllık sözleşme yap ve 1 ayın sonunda parayı konuşalım de. ya da 2 aylık deneme süresi öner.
bak bakalım sence yaptığın işin ederi nedir.
hem senin hem işverenin hoşuna gidecek bir öneri olduğunu düşünüyorum.
ben senin yaşlarında olsaydım böyle düşünürdüm.
bu meslek gerçekten önemli ve değerli bir meslek. kısa sürede hayata atılıp yol almak istiyorsan bir yerden başlamalısın.
parayı çok kafaya takmadan giriş işe.
hayırlı olsun inşaallah.

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
değerli arkadaşım;
işin çok başındasın. parayı kafaya çok takma. 1 yıllık sözleşme yap ve 1 ayın sonunda parayı konuşalım de. ya da 2 aylık deneme süresi öner.
bak bakalım sence yaptığın işin ederi nedir.
hem senin hem işverenin hoşuna gidecek bir öneri olduğunu düşünüyorum.
ben senin yaşlarında olsaydım böyle düşünürdüm.
bu meslek gerçekten önemli ve değerli bir meslek. kısa sürede hayata atılıp yol almak istiyorsan bir yerden başlamalısın.
parayı çok kafaya takmadan giriş işe.
hayırlı olsun inşaallah.

Söylediğiniz çok güzel bir öneri. Fakat şimdiye kadar mühendislik için başvurduğum yerlerde hep bir ücret aralığı beklentileri oldu ve piyasanın düşüklüğünden ötürü yaşadığım olumsuzluklar, başarılı olduğum mühendislik mesleğinden beni gerçekten soğuttu. İş güvenliğini gerçekten severek yürekten yapabileceğimi biliyorum ama 1 yıllık sözleşme yapıp 1inci ayın sonunda 1750tl gibi bir ücretle karşılaşırsam bir kez daha yıkılırım. tabiri caizse 2500tl hadi bilemedim 2250tl ye fitim. Tabi daha önce gerçek manada iş deneyimim yok bu yüzden şehirler arası seyahat edilmesi gereken ve riski olan karşıma çıkan bu işte hakkım olan nedir bilemiyorum. Dediğinizi düşüneceğim ama genelde büyüklerimin sözünü dinlerim teşekkür ederim :)..

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Dersaneden bir hocama bu durumu sorduğumda aldığım cevap ise:
"Ayda 13 14 gun olduguna gore 4000-5000 lira gibi bir rakam uygundur" dedi. Bu yüzden acaba hakkım olanı düşünemiyormuyum acaba diyorum. İşin piyasasını gerçekten merak ediyorum çünkü her kafadan bir ses çıkıyor.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Dersaneden bir hocama bu durumu sorduğumda aldığım cevap ise:
"Ayda 13 14 gun olduguna gore 4000-5000 lira gibi bir rakam uygundur" dedi. Bu yüzden acaba hakkım olanı düşünemiyormuyum acaba diyorum. İşin piyasasını gerçekten merak ediyorum çünkü her kafadan bir ses çıkıyor.
şehir dışı muhabbetleri varsa 4000 den kapı aç en son 3000 e kadar in ama altı külliyen zarar 3000 yol yemek sigorta olabilir

mehmet3207

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yönetici şu aptal başlıklı konuyu kapat bu ne kardeşim bu dingillik yüzünden asgari ücrete düşecek maaşlar,sen belge aldın diye bi şey mi oldu herkeste var o belge ,tecrübe yok,mekanları ,tehlikeleri bilme 3000 maaş iste,alırsınız 3000 bini

Ayal

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Söylediğiniz çok güzel bir öneri. Fakat şimdiye kadar mühendislik için başvurduğum yerlerde hep bir ücret aralığı beklentileri oldu ve piyasanın düşüklüğünden ötürü yaşadığım olumsuzluklar, başarılı olduğum mühendislik mesleğinden beni gerçekten soğuttu. İş güvenliğini gerçekten severek yürekten yapabileceğimi biliyorum ama 1 yıllık sözleşme yapıp 1inci ayın sonunda 1750tl gibi bir ücretle karşılaşırsam bir kez daha yıkılırım. tabiri caizse 2500tl hadi bilemedim 2250tl ye fitim. Tabi daha önce gerçek manada iş deneyimim yok bu yüzden şehirler arası seyahat edilmesi gereken ve riski olan karşıma çıkan bu işte hakkım olan nedir bilemiyorum. Dediğinizi düşüneceğim ama genelde büyüklerimin sözünü dinlerim teşekkür ederim :)..
Arkadaşlar 2014 Ocak ayı itibarıyla en düşük memur maaşının 2025 tl olduğunu unutmayın derim.

W

wolcanos

Guest
mühendis olarak çalışan maaşı tmmob tarafından 2700 olarak belirlendi parlementoda kabul edildi
bi araştırın ya
yok bin iyiymişte yok tecrübe yapıcakmışta

Tamer Arıcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İnşaat tecrübesi olan ve istanbul anadolu yakasında oturan C sınıfı iş güvenliği uzmanı arıyorum.. İlgilenen arkadaşlar cv lerini tamer5165@gmail.com adresine göndersinler...

Kuzju

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
osgb de çalışan arkadaşlardan çalışma koşulları ve ayrıntılarından bahsedebilecek arkadaşlar var mı acaba?

fatih. yildirim.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bu gun yaptigim is gorusmesinde "1500 tl + yemek !!!" teklif ettiler, sebep olarak tecrubesiz olmammis.

suatt25

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yönetici şu aptal başlıklı konuyu kapat bu ne kardeşim bu dingillik yüzünden asgari ücrete düşecek maaşlar,sen belge aldın diye bi şey mi oldu herkeste var o belge ,tecrübe yok,mekanları ,tehlikeleri bilme 3000 maaş iste,alırsınız 3000 bini
Hem asgari ücrete düşecek diyorsun, hem alırsınız 3000 i diyorsun.. Adamlar bu işin oluru nedir merak ediyor, burda terbiyesizliğin lüzumu yok.. Sen bu işe başlarken badozlama daldın herhalde, bu kadar zoruna gittiğine göre..

NAZLI KUŞVURAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,

21 Aralık sınavına girmiş ve sınav sonucunu olumlu bekleyen uzman aday adayıyım. İnternette sürekli araştırıyorum. İSG ile ilgili tüm siteler girmişimdir. burada yazılanları okuyorum. Ama buralarda okuduğumla sektörde nereden başlarım bilemiyorum. Pek osgb' lere bağlı çalışmak istemiyorum. Bireysel çalışma ile ilgili nette okuduklarımla kafamdaki sorular netleşmiyor. O yüzden buradan tecrübeli abi ve ablalarıma sesleniyorum. İstanbul Maltepe de ikamet ediyorum. Gönüllü olarak sizlere yardım ederek tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. bilgilerinize...

&Topçu&

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben bu işte tecrübeyi anlamıyorum.burda bütün sorumluluk uzmanda değil mi ben mi yanlış biliyorum?!!?bir iş kazası sonucu mahkemede hakim karşısına cıkan bir uzmana hakim senin tecrüben ne diye soruyo mu?? yada tecrübeli diye iş kazasını örtbas mı ediyor.sizin dediğiniz tecrübeyi çooooook büyük firmalar arar.çünkü onlar çalışanlarına değerde verir parada!!!bir uzman tecrübeli olsun tecrübesiz olsun osgb ye aynı parayı kazandırır.uzmanın tecrübesinin faydası kendinedir.çünkü o riskleri daha iyi görür kaza riskini azaltır dolayısıyla kendini garantiye alır.tecrübesiz bir uzmanın göremediği riskten oluşan kazanın sorumlusu gene tecrübesiz uzmandır.ne osgb ne de iş veren!?!!herkes attığı imzanın sorumluluğunu bilsin.burda tecrübe deil hata yapmamak önemli!hatasını yapan cezasını cekecek.

Okan Şenkal

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kısa ve net.

"Bir yerden başlayın!" OSGB'miş, freelance'miş, bir şekilde başlayın arkadaşlar. Başlangıç fiyatınızı da 2000TL'den aşağıda tutmayın.

çağrı eraslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bu işler kişi başıyla değer biçilmiyomu ya :D hoca demişti kişi başı fiyat vereceksiniz diye osgblerdede kişi başına fiyat verin bence...1500 tl 500 kişiyi kitlemesinler bide :D

NAZLI KUŞVURAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben bu işte tecrübeyi anlamıyorum.burda bütün sorumluluk uzmanda değil mi ben mi yanlış biliyorum?!!?bir iş kazası sonucu mahkemede hakim karşısına cıkan bir uzmana hakim senin tecrüben ne diye soruyo mu?? yada tecrübeli diye iş kazasını örtbas mı ediyor.sizin dediğiniz tecrübeyi çooooook büyük firmalar arar.çünkü onlar çalışanlarına değerde verir parada!!!bir uzman tecrübeli olsun tecrübesiz olsun osgb ye aynı parayı kazandırır.uzmanın tecrübesinin faydası kendinedir.çünkü o riskleri daha iyi görür kaza riskini azaltır dolayısıyla kendini garantiye alır.tecrübesiz bir uzmanın göremediği riskten oluşan kazanın sorumlusu gene tecrübesiz uzmandır.ne osgb ne de iş veren!?!!herkes attığı imzanın sorumluluğunu bilsin.burda tecrübe deil hata yapmamak önemli!hatasını yapan cezasını cekecek.
Topçu Beyefendi, siz İSG okulunda okudunuz sanırım. tam donanımlı kendinizi sektöre attınız. Evet doğru biliyorsunuz. Bütün sorumluluk uzmanda. zaten benimde tecrübeden kastım, bu alacağımız sorumluluğu minimum hatayla yerine getirebilmek için kendimi geliştirmektir. öyle çooooook büyük firmalara girmek değil.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

tecrübeli isg uzmanı bireysel çalışır . eğer osgb tecrübe arıyorsa maaşın yanında primde alınmalı diye düşünüyorum...

yenibirdost

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İ ş kazası olunca iş güvenliği uzmanı varsa işveren hiç ceza almıyormu bunu biraz aştırın isterseniz.İşveren kendide zarar görmemek için tabiiki tecrübeli uzman arar.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
6 ay önce kadardı bir osgb de çalışan tecrübesiz bir çalışan risk analizi ve eğitim için geldiğinde gördümki .. elindeki risk analiz listesinide eğitim slaytlarınıda çalıştığı dirma tarafından temin edilmişti...

benim demek istediğim tecrübe kısmı burda aslında . tecrübesizdi ama geldi risk analizini yaptı eğitimini verdi gitti... şimdi düşünüyorum tecrübeli olsa çalıştığı yere ne gibi bir katkıda bulunur diye.. muhakkak vardır tecrübeli çalışanla tecrübesiz bir olmaz , ama ne ??

biraz sohbet ettik 6 ay çalışıp tecrübe kazanıp bireysel çalışacağım demişti..

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
tecrübemden dolayı maaşımı bu kadar düşük yapacak şirkete şunu söylerm. 2 ay hiç maaş vermesin , 2ay sonra edindiğim tecrübe kadar maaşla işe başlayayım aynı zamanda prim ,yol sgk , yemek vs. + 6 ayda bir maaşa zam + prim ....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.