Osgb'de C Sinifi Uzman Maaşi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

+ 5 yıllık da sözleşme... madem tecrübe bukadar önemli bu firmalar için....

2. &Topçu&

&Topçu& TÜİSAG Üyesi

ben inşaat mühendisiyim önce onu belirtim...savunduğum bu işte tecrübesiz birinin bile komik paralara çalışmamasıdır yanlış anlaşılmasın...yeni sertifikalı biri OSGB ye girdiği zaman sanmayın ki onu acemi görüp az tehlikeli yerlere gönderdiğini!?!?demek istediğim 3 yıllık c sınıfı uzmanla belgesini yeni almış c sınıfı uzman aynıdır..işi bilip bilmemesi uzmanın dezavantajıdır...tecrübe kazanalım derken attıgınız imzanın ciddiyetini unutmayın...bu belgeyi zaten lise mezunlarına vermiyolar,siz zaten alanınızda tecrübelisiniz...ya aslında sistem yanlış ona hiç girmeyelim dogru bişey cıkmaz...buradaki saçmalık bir kimyacının fizikcinin bir inşaatı nasıl denetleyebileceği sacmalık, tehlike burda geliyor.

3. &Topçu&

&Topçu& TÜİSAG Üyesi

arkadasım sen o bahsettiğim cooook buyuk firmalar hariç bu yasadan memnun olan iş veren tanıyormusun...işverenin cok mu umrunda sanıyosun...onlar cebınden cıkan paraya yanıyor...sen işverene kalırsan asgari ucret bile alamazsın...ayrıca işveren zaten yükümlülüğünü üzerinden atmak için uzman çalıştırıyor...eger uzmanın önlem al dediği tehlikeden kaynaklanırsa kaza ve işveren önlem almamıssa işveren ceza alır...

4. İGUcumhur

İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

bütün sorumluluk işverendedir. isg uzmanı görevini yapmamış yada eksik yapmışsa işverenle birlikte sorumlu olur .... '' işveren , şartlar her ne olursa olsun 1.derece sorumlulur.''

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. merve yilmaz ozkan

merve yilmaz ozkan TÜİSAG Üyesi

kaç firmaya baktırılacak bilmiyorum ama 2 ay önce 2500 tl fiyat veriyorlardı

6. bio.turgut

bio.turgut TÜİSAG Üyesi

sınav dan geçtiğimi öğrendim vurdum kendimi yollara bi OSGB ile görüştüm tecrübesiz C sınıfı 1250 artı %5 prim teklif etti.kurumsal olduğunu Türkiye geneli 16 şube leri olduğunu felan söyledi. İl Konya
    Şimdi başka bir yere gidiyorum bakalım o ne diyecek

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tugceee

tugceee TÜİSAG Üyesi

MERHABA ARKADAŞLAR BİR KOZMETİK FİRMASINDA KİMYAGERİM C SINIFI UZMAN OLDUM UZMANLIKLARINIDA YAPICAM NE KADAR VE NEYE GÖRE ÜCRET TALEP ETMELİYİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

8. AtakanAlpaslan

AtakanAlpaslan TÜİSAG Üyesi

yapmak istediğin iş tehlikeli bir iş ve OSGB senin koruyucu kalkanın olacaktır. o yüzden bireysel çalışmaktansa OSGB ile çalışmak bence daha mantıklı bireysel çalıştığın zaman işin bütün yükü senin sırtında oluyor lakin OSGB de çalıştığında ve işini iyi yaptığında hem maaş noktasında istediğini alırsın hemde bir çok sıkıntıyı OSGB ile birlikte paylaşırsın bu her zaman bir uzman için en iyisidir.

9. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

bence kozmetik firmasında kimyagerlik yapmayın kimyagere para vermiyolar. doğru düzgün bütün zamanınızı isg ye verin derim daha iyi kazanacağınız kesin 1 yıllık tecrübeyle akıllı davranırsanız güzel paralar kazanırsınız.ücretinizi çalışan sayısına göre belirlersiniz zaten tehlikeli sınıfta yer alıyor.

10. tugceee

tugceee TÜİSAG Üyesi

DÜZGÜN PARA VERMEDİKLERİ KONUSUNDA HAKLISINIZ ANCAK BEN YENİ MEZUNUM VE ÖNCELİĞİM MESLEGİM BU YUZDEN SUAN YENİ FİYAT TEKLİFİNİ NASIL YAPMALIYIM YANİ PİYASASI NEDİR FİKİR EDİNMEYE ÇALIŞIYORUM.

11. bio.turgut

bio.turgut TÜİSAG Üyesi

hocam buna benzer bi durumda bende var. biyoloğum ve eğitmenlik yapıyorum (etüd merkezi) ve üstteki mesajda yazdığım gibi bi yer 1250 + prim dedi ve ben hiç bi şey demedim henüz ne yapsam burası ile anlaşsam da tecrübe mi edinsem yoksa azıcık aşım ağrısız başım deyip eğitmenliğe devam mı etsem kafam karıştı

12. RAGAN

RAGAN TÜİSAG Üyesi

PRİMDEN KASTINIZ NEDİR ? UZMANLIK İLE PRİMİN İLGİSİ NEDİR?

13. RAGAN

RAGAN TÜİSAG Üyesi

NEYE GÖRE PRİM?

14. bio.turgut

bio.turgut TÜİSAG Üyesi

senin sayende anlaşılan kurum. atıyorum 1000 liralık bi yeri bağladın 1 yıl sözleşme yapıldı maaşına ayda 50 lira ek :kirbac:

15. hasan güner

hasan güner TÜİSAG Üyesi

16. memocan

memocan TÜİSAG Üyesi

OSGB ile çalışan başına fiyat olarak anlaşan var mı? Tecrübesi olmadığı halde?

17. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar OSGB'lere başvuran arkadaşlar, OSGB'ler branşınıza göre mi tercihinizi değerlendirdi? Yani OSGB'lerin belli branş tercihleri olabilir mi ?

18. bio.turgut

bio.turgut TÜİSAG Üyesi

hocam haklısınız ben de beğenmedim verilen fiyatı, verilen emeğin alınan riskin karşılığı bu kadar değil ama şu da var benim çok şükür 3 aşağı 5 yukarı bu civarda bi maaşım var ama hiç çalışmayan birisi gidecek bahsettiğim yerde bu şartlarda başlayacak.

19. baran aydemir

baran aydemir TÜİSAG Üyesi

tuğçe hanım ben de sizinle aynı durumdayım.iş güvenliği uzmanlığı da yapıyorum şuan çalıştığım kozmetikte.kimyager olarak mesul müdür olursanız iyi para alırsanız.2 yıl fiilen kozmetikte çalışıp mesul müdürlük yetkisine hak kazanıyorsuz kanunen.benm çalıştığım yerde kimya müh mesul müdürlük yapıyor.3500 veriyorlar ayda.. 1 ay sonra benm de 2 yılım doluyor.ben ikisini birden götürmeye çalışıyorum.isg uzmanlığının piaysası gittikçe düşüyor.bence mesleğinizi bırakmayın

20. tugceee

tugceee TÜİSAG Üyesi

işimi severek yapıyorum mesul müdür olmama daha cok var ama isg uzmanları olarak anlaşma yaptıgımda ek ne kadar istemeyelim piyasayı bilmiyorum tam olarak bu da bi fikriniz varsa yardımcı olursanız cok sevınırım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica