Osgb'de C Sinifi Uzman Maaşi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Ben de istemedikçe maaşımın artmayacağını biliyorum ve bu yüzden belli bir yolda ilerliyorum. Ya zam alırım ya iş değiştiririm, olay basit.
    Farklı alanlarda çalışan mühendislere gelince, işveren memnun ve Mühendis verilen işi layıkıyla yapıyorsa sıkıntı yok bence.

2. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

OSGB benimde son tercihim amma velakin bakanlık öyle düzenlemeler yapıyor ki işverenlere OSGB daha makul ve mantıklı geiliyor.
    İGU, İYH ve Sağlık Pers. ayrı ayrı almaktansa tek bir yerden hooop hallettim oluyor.
    Ve anlayamadığım en önemli şey Sağlık Personeli ne işl yapar? Niye Mecbur tutuluytor?
    İşyeri Hekimleri bile doğru düzgün bi işin ucundan tutmazken sağlıkçı çok gereksiz bence...
    İş Böyle olunca İşverenin maliyeti artıyor ve Uzmanlara verilen paralar göze batıyor...

muratts bu yazıya teşekkür etti.
  3. biyolog ısg

biyolog ısg TÜİSAG Üyesi

banada kurucu teklifi geldi ve senin sertifikanı hiç bir şekilde bifiil kullanmayacağız dendi yani ısg katipten senin adına giriş yapılmayacak dendi .sadece kuruluş için (OSGB ) kullanacağız dediler,sizce böyle bir şey olabilir mi yani bir sertifikayı sadece kuruluş için kullanma durumu.bilgi sahibi olanlarlar aydılatırsa sevinirim

4. Cem BAYDAR

Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

İSG-KATİP üzerinden hizmet içi onayınız verilir. Dış hizmet olarak görevlendirilmezsiniz. Firma yetkililerinin dediği budur. Tavsiyem, her gün İSG-KATİP'e girerek "sözleşmeler" kısmından durumunuzu incelemenizdir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kuzju

Kuzju TÜİSAG Üyesi

Bir OSGB komik teklif örneği de benden gelsin;
    sabit maaş yok
    firmayı biz ayarlayacakmışız
    ayarladığımız firmadan % 20 alıcakmışız
    aldığımız bu yüzdelik dilimden sigortamızı keseceklermiş
    aldığımız bu yüzdelik dilimden yemek ve yol ücretimizi karşılayacakmışız
    yani kısacası para kazanmayı bırakın, onlar için cebimizden para harcamamız beklenmektedir:)

uzmannn ve Fatihulker bu yazıya teşekkür etti.
  6. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Sabit maaş yok demek sana maaş yok demek.Aldığımız yüzdeden sigorta primi kesilecek demek sigortanı sana yatırtırız demek.Ayrıca yemek ve yol da sana ait demek biz ölü soyucuyuz demek.Bu OSGB diye rezil bir sistem çıkarıldı.Sebebi çok basit birileri birilerinin hiçbir risk almadan köşeyi dönmesine yardımcı oluyor.Böyle risk almadan hatta sigortasını,yemeğini ve yol ücretini kendi karşılayan başka bir iş var mı? Arkadaşlara tavsiyem iş arama sebebiyle OSGB'ye kesinlikle müracaat etmeyin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Kuzju ve Fatihulker bu yazıya teşekkür etti.
  7. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Amerikanın Kölelik-sömürü sisteminin kopyalanmış halini ülkemizde OSGB adı altında uygulamaya soktular.
    Emeğine saygısı olan hiç bir uzman arkadaş başvuru yapmasın. Bırakın kendi sömürü dünyalarında kendilerini sömürsünler.

kemalx ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  8. Burak Durgun

Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümünden mezunum ve stajımı yapıyorum. Sizce stajım bittikten sonra uzmanlığımı alana kadar ne yapmalıyım? Uzmanlığımı aldıktan sonra OSGB de mi çalışmalıyım? Sizce kabul edeceğim maaş aralığı ne olmalı?

9. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

OSGB DEMEK AZ PARA ÇOK İŞ AZ SAYGI EMEK HIRSIZLIĞI SÖMÜRÜ DEMEKTİR ......az tehlikeli bir işte bir firmada tam zamanlı başlayın derim piyasa açık OSGB ye mahkum olmayın 1500/2000 aralığı ile başlamak makuldür zamanla artacaktır saygılar

10. Aksoykz

Aksoykz TÜİSAG Üyesi

2015 artık 2500 mümkün değil :)

11. ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK TÜİSAG Üyesi

Siz bir OSGB sahibi olmalısınız.Amacın OSGB lere hizmet edip emek hırsızlığı mı yapmak?Uzmanları yanıltıp neye ulaşmak istiyorsun?Ayıp yahu kardeşim vasıfsız işçi asgari ücret alıyor be.

kullanıcıadı ve İGUcumhur bu yazıya teşekkür etti.
  12. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

önce mühendis sonra uzerıne uzman oldunuz 1000 tl yı reva göruyorsunuz size örnek maaş spor aş istanbul da sürekli ihale açıyor ihale şartnamesinde 1 uzman alımıdas koymuşlar maaşı 2800 c sınıfı anlayan anlar bisterseniz gidin araştırın

13. huner46

huner46 TÜİSAG Üyesi

Calistiginiz firmanin tehlike sinifi ve personel sayisi nedir? Siz kac tl ye calisiyorsunuz?

14. mkekin1970

mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

Bu dediğiniz rakamlar çok komik rakamlar. Bu fiyatlara bu riskler göze alınamaz...

15. Doğuş

Doğuş TÜİSAG Üyesi

çünkü 2 yıllık bir bölümün getirdiği dalga iş yapmaya çalışıyorsunuz. Eda hanım. Ben de fizik mezunuyum. Çok kötü rakamlara iş yapıyoruz.

16. Burak Durgun

Ben İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü mezunuyum ve sizlerin yüzünde iş bulamayacağım. Sizin iki yıllık diye beğenmediğiniz o insanlar yaptıkları işin bölümünü okuyorlar, emek veriyorlar, sizler gibi iş bulamadığı için bu sektörü seçmiyorlar. Sizler ise 220 saat eğitim alarak bu işi yapıyorsunuz ve çoğunuz derslere bile katılmıyorsunuz, önceden imza atarak evinizde yatıyorsunuz. İş Güvenliği hakkında en ufak bir fikriniz bile yok, risk analizi bile yapmayı bilmiyorsunuz. Burada da kalkmış atıp tutuyorsunuz, yazık gerçekten. Size bu hakların verilmemesi gerekirken, verildiği halde bizleri beğenmiyorsunuz. Gerçekten çok ayıp ve yazık...

17. Burak Durgun

****kesildi*****.Sizin 2 yılda görüp öğrendiğinizi biz 15 günde öğreniyoruz. demişsinşiz. Şöyle sorayım o zaman: İşletme'nin de 2 yıllığı ve 4 yıllığı var; 2 yıl okuyup bitirenler 4 yıl okuyup bitirenlerden daha mı zeki yani de kısa sürede mezun oluyor? Kusura bakmayın ama kabul edin; çok sevdiğiniz için değil, iş bulamadığınız için iş güvenliğine yöneldiniz, biz ise emek verdik. 15 günde neler öğrendiniz ayrıca onu da merak ediyorum. Ben 2 yılda öğrendiğim bilgi birikim ile bu kadar kendime güvenmezken( iş güvenliği ciddi bir konudur çünkü) siz kalkmış dipsiz bir kuyu olan, öğrenmenin sınırı olmayan bir meslekte ne çabuk bütün her şeyi öğrenmişsiniz ve kendinize güveniniz gelmiş. Bunları bırakalım, herkes okuduğu eğitimini aldığı alanda mesleğini icra etse problem kalmayacak. ****kesildi*****

Last edited by a moderator: 29 Nisan 2015
    Barış Nalçacı, mustafa çamardı ve ezgi çevik bu yazıya teşekkür etti.
  18. Ediz U.

Ediz U. TÜİSAG Üyesi

OSGB ler için konuşuyorum ; OSGB nin iş yaptığı bir firmada kaza olduğu zaman sorumlu tam olarak kim? OSGB mesul müdürü mü? O firmaya giden İSG Uzmanı mı? İkisi de mi? Herhangi bir mahkeme örneği bilen var mı?

alperen3 bu yazıya teşekkür etti.
  19. alperen3

alperen3 TÜİSAG Üyesi

5 bin tl altındaki teklifleri kabul etmeyin

Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
  20. alperen3

alperen3 TÜİSAG Üyesi

5 bin tl altındaki teklifleri kabul etmeyin

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica