Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

taner buldunn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
saati 5 liraya satmış oluyor c sınıfı uzman 1500 maaşa,

arife taştemel

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar, Ben osgb de çalışmaya başladım ,işverenim çok anlayışlı biri işyerlerinden telep edeceğimiz ücret konusunda bile fikrimi alır sağolsun. arkadaşlar şimdi sorum şu; osgb de çalışan arkadaşlar varsa samimiyetle ne kadar maaş aldığınızı yada işyeri başına saatlik veya günlük ücretlerinizi yazabilirmisiniz. merak eden çok arkadaşım vardır bizde balıklama atlamayalım diye tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var. ÖRN:TEHLİKELİ/77 KİŞİ/yaklaşık 20saat uzmanlık almalı /TALEP ETMEM GEREKEN RAKAM NE OLMALIDIR? KAZASIZ ÇALIŞMALAR ARKADAŞLAR
Firmalar ve osgb ler uzman sayilarini arttirmak zorunda. Lutfen az daha sabredin. Garip rakamlara evet demeyin.
Eger bir firmada tam zamanli calisacaksaniz;
C sinifi en ez 2500
B sinifi en az 4000
A sinifi en az 5000
Not: insaat gibi sektor ise bu rakamlara en az 500 - 1000 ekleyin.
Osgb de calisacaksaniz yukaridaki rakamlara 750-1500 ekleyin.

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Firmalar ve osgb ler uzman sayilarini arttirmak zorunda. Lutfen az daha sabredin. Garip rakamlara evet demeyin.
C sinifi en ez 2500
B sinifi en az 4000
A sinifi en az 5000
Önümüzdeki hafta görüşecem bi yerle ne teklif edecekler çok merak ediyorum

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
C sinifi en ez 2500
B sinifi en az 4000
A sinifi en az 5000
siz bi yerde uzman olarak bu rakamlara çalıştınız mı yoksa temenni mi ? bana biraz temenni gibi geldi :)

totem_ozcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Maaş'lar konusunda C sınıfı en az 2500 bu rakam İstanbul-Ankara ve bir kaç il için daha geçerli olabilir. Fakat Anadolu da kesinlikle fiyatlandırma politikası çok farklı. Yalnızca İSG değil,her sektör için yüksek maaş'lar yok, kariyerinizin ilk yılları için tabiki. Bu rakamlar,sektöre yeni giriş yapacak arkadaşlarımızın beklentilerini yüksek tutmasına, İş görüşmelerine gittiklerinde duydukları teklif vs. şevkleri heyecanları kırılabilir.
Siz kendinize inanıyor ve güveniyorsanız. Bu meslekte de ilerlemeyi uzun vade de düşünüyorsanız, bir yerden başlamak adına kesinlikle başlayın çalışmaya, zaten farkındalık yaratarak kısa zamanda daha yüksek maaş'lara çıkacaksınızdır. Burası Türkiye maalesef..

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben bir osgb ile görüşmeye gittim aynı zamanda kimyagerim 1500 veriyoruz dediler "bende siz boşuna okumuşum dedim siz kendinize yeni bir c sınıfı bulun sizinle anlaşamıcaz dedim" adamlar 2000 verelim dediler "güldüm ben sizi ararım dedim ve sessizce uzaklaştım " :)

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben bir osgb ile görüşmeye gittim aynı zamanda kimyagerim 1500 veriyoruz dediler "bende siz boşuna okumuşum dedim siz kendinize yeni bir c sınıfı bulun sizinle anlaşamıcaz dedim" adamlar 2000 verelim dediler "güldüm ben sizi ararım dedim ve sessizce uzaklaştım " :)
Ben sizi ararım heee :D bu iyiydi

sevilay şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tabiki de bir yerden başlamak lazım ama asgari ücretin 1300 olduğu zamanda nasıl 1500 tlye evet dersiniz arkadaşlar. Benim bir arkadaşım hapisde 15 yıl yedi. Çalıştığı iş yerinde ölümlü kaza oldu 1500 tlye değer mi ? Bu işin riski yüksek herkes 2000 tl derse nasıl daha ucuza çalıştırsınlar. Az tehlikeli iş yerinde çalışıyorum anlaşmalı osgbye 1300 tl ödüyoruz. Uzmanın aldığı maaş 2500 . Uzmanın çalıştığı iş yeri sayısı 10. Düşük ücretleri kabul ederek osgblerin sizin sırtınızdan para kazanmalarına göz yumuyorsunuz

Batuhan61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Düşük maaş veren OSGB'lerin sahiplerine bakın ve görün ***KESİLDİ*** çevresi sayesinde bu işi yapan insanlar olduğunu göreceksiniz.Bu işin içinden gelen bu sektörü bilen OSGB'leri tercih edin derim.Sadece maaş için değil.Çalışma sistemi,sosyal olanaklar,projeler v.b.Ben OSGB'leri gittiğimde ilk sorum OSGB sahibinin unvanı nedir ! ! !

Moderatör tarafında düzenlendi:

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Düşük maaş veren OSGB'lerin sahiplerine bakın ve görün ***KESİLDİ*** çevresi sayesinde bu işi yapan insanlar olduğunu göreceksiniz.Bu işin içinden gelen bu sektörü bilen OSGB'leri tercih edin derim.Sadece maaş için değil.Çalışma sistemi,sosyal olanaklar,projeler v.b.Ben OSGB'leri gittiğimde ilk sorum OSGB sahibinin unvanı nedir ! ! !
Haklısınız bu osgbden kurtuluş yoksa sahibi değen insanlar olsun bu işi bilen A sınıfı uzman hakeden uzman olsun ...işin önemini bilen, maaşı da düşük tutmaz ama tek gayesi para kazanmak olan, işçiyle aynı maaşı vermez .. amacım işçiyi küçümsemek değil benim babam beni işçi maaşıyla okuttu sağolsun amacım aldığın sorumluluğu belirtmektr

Moderatör tarafında düzenlendi:

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
1300 tl artı yemeksiz 3 ay sonrada 1500 diye lutfettiler..ben size dönerim dedim sonrada bir şey demedim..C sınıfıyım yeni aldım belgeyi..tecrübesizsin deyip sorumluluğunda ne olduğunu bilmemezlik yapmayalım..inşallah hak ettiği yeri bulur uzmanlık..ortalama maaşlar hep bu civardaymış osgb nin soylediğine göre nedir bu işin piyasası kaza olduğu durumda bu emek sömürücü osgb lerin ne gibi sorumlulukları var..ve son olarak bireysel olarak çalışma nasıl yapılır ?

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
1300 tl artı yemeksiz 3 ay sonrada 1500 diye lutfettiler..ben size dönerim dedim sonrada bir şey demedim..C sınıfıyım yeni aldım belgeyi..tecrübesizsin deyip sorumluluğunda ne olduğunu bilmemezlik yapmayalım..inşallah hak ettiği yeri bulur uzmanlık..ortalama maaşlar hep bu civardaymış osgb nin soylediğine göre nedir bu işin piyasası kaza olduğu durumda bu emek sömürücü osgb lerin ne gibi sorumlulukları var..ve son olarak bireysel olarak çalışma nasıl yapılır ?
Banada aynı aşağı yukarı kabul etmedim bireysel çalışmak isterim ama osgb paket veriyor dr uzman vs nasıl iş bulacaz bireysel bilmiyorum

houston

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Banada aynı aşağı yukarı kabul etmedim bireysel çalışmak isterim ama osgb paket veriyor dr uzman vs nasıl iş bulacaz bireysel bilmiyorum
biraz da osgb ile alakalı galiba bu maaş olayı. ben de osgb ile çalışıyrum ilk işim ama alcağım maaş da size teklif edilenden çok yüksek araç alıyor her gün ve yemek şantiyede çıkıyor. galiba her osgb yi bir tutmamak lazım uygun teklifi beklemek en iyisi gibi

seytug

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
biraz da osgb ile alakalı galiba bu maaş olayı. ben de osgb ile çalışıyrum ilk işim ama alcağım maaş da size teklif edilenden çok yüksek araç alıyor her gün ve yemek şantiyede çıkıyor. galiba her osgb yi bir tutmamak lazım uygun teklifi beklemek en iyisi gibi
Haklısınız belki bir değildir ama bana söylenen bu ve kabul etmem

mehmet kutbay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar;
Ben şunu merak ediyorum. İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmak isteyen arkadaşların çoğu 4 yıllık bir fakülte mezunu
bir ünvan sahibi mühendis kimyager vb. olduğunu düşünüyorum.

1500-2000 gibi fiyatlarda neden iş Güvenliği Uzmanı olarak iş arıyorlar.
Kendi mesleklerinde iş imkanı yokmu ? veya devlet te kpss sınavları ile bir yerlere yerleşemiyorlar mı ? veya emekliler mi?

Risk olan iş güvenliği uzmanlığında 1500-2000 tl oldukça az. Güvenlik görevlilerinin maaşları aşağı yukarı bu kadar üstelik çok riskleri de yok.

yeni bir kanun çıkması bekleniyormuş. İş Güvenliği Uzmanlığını mezuniyeti ile ilgili alanlarda yapacakmış. Yani İş Güvenliği Uzmanı maden mühendisi gibi
Bu şekilde olursa hem mantıklı hem de daha fazla faydalı olur. hem de daha fazla maaş alır.

Artık sadece kadayıf yetmiyor. KAYMAKLI olması lazım kadayıfın. yani iş güvenliği uzmanı olan kimyager gibi

Allah İşi olmayanlara iş nasip etsin, işi olanlarından işlerini kaybettirmesin.

iyi çalışmalar

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bunun sebebi uyduruk OSGB lerin çok olması

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yaklaşık 3 yılım dolacak kurumsal bir şirkette çalışıyorum ama bir yerdende iş ilanlarını trollüyorum şuan 3500 den kapı açıyorum maaş beklentime inşaat varsa 1000 lira daga koyuyorum üstüne.Kariyer sitelerinde gördüğüm manzara tam facia.Şartlar astronomik olmuş ve başvuran sayısı inanılmaz fazla.Adamlar bu başvurulardan ayıklama yaparak en ucuz en kalifiye uzmanı bulabiliyorlar.Sizlerede tavsiyem işiniz olsa bile bu ilanları trolleyin trolleyinki başlayacak olan arkadaşlarımız yüksek fiyatlarla başlasınlar.

sevilay şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

bu maaşı teklif eden osgb hangi ilde?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.