Osgb'de C Sinifi Uzman Maaşi

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında uzman_26 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İSG_Mühendisi

İSG_Mühendisi TÜİSAG Üyesi

selamlar;
    Bir kere sistem yanlış hem bakanlık adına kayıtlısnız, hemde patrona bağlısınız maaşıda o veriyor. Yapsalar havuz firmadan bakanlık alsa ücretleri dallara göre belirlese ücreti vs.. hiçbir sorun kalmaz. Anca anca bu firmaları rahatlatmaktan başka bişey değil tazminat bölünecek düşücek yük üzerinden olacağı bu sakın anlaşmayın düşük fiyata alabildiğiniz kadar yüksek isteyin düşürmeyin piyasayı arkadaşlar.

İNCİ YALÇIN ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
  2. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR KONUNUN ALINAN EĞİTİM,VERİLEN ÜNVANLA ALAKASI YOK BİZ BURADA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANINI TARTIŞIYORUZ..TEKNİK ELEMAN UZMAN VEYA MÜHENDİS UZMAN DEĞİL HERKESTEN İSTENEN AYNI İŞİN HAKKIYLA YAPILMASI..
    YANİ LÜTFEN BİRBİRİMİZİN MEVKİSİNDEN ÇOK BİRLİK OLUP HAKKIMIZI SAVUNALIM ,FİYAT ARAŞTIRMAMIN NEDENİ BU HERKES BİLSİN ,DUYUYORSUNUZ 1000 TL 800 TL LER HAVADA UÇUŞUYOR

3. eda2

eda2 Guest

haklısınız ama şu an 14-15 üniversitede 2 yıllık iş güvenliği uzmanlığı bölümleri var. buradan mezun olanlar mühendislik eğitimi almadıkları için dediğiniz rakamlara çalışmayı kabul edeceklerdir bence.

Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  4. mmakyol

mmakyol TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ÖZGEHAN ÖZÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  5. mmakyol

mmakyol TÜİSAG Üyesi

Tabipler odasında olduğu gibi is Guvenligi uzmanları odası kurulursa fiyatlar oda tarafından belirlenir.uzmanlarda o zaman hakettiği maaşları bu sekilde alır umarım.size gönülden katılıyorum .is yeri hekimi tam zamanlı 8.000 tl tabipler odası fiyatı.uzmanlar da bundan aşağı olmamalı.bu kadar uğraş riske gir.para alma.komik olmamak lazım.

İNCİ YALÇIN ve ÖZGEHAN ÖZÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

Söylediğiniz durumun 2 yıllık 4 yıllıkla alakası fazla yok çünkü tanıdığım biçok mühendis var kendi işini yapmayıp 1300 tl vs. fiyatlara uzmanlık yapan.Kabul edilebilirlik durumu galiba iş bulamamayla alakalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar o zaman ortalama saat ücreti belirleyelim mesela:sizin yaptığınız işlerde saatlik ücretiniz ne kadara geliyor bu şekilde de ışık tutulabilir konuya

8. Tabi ki, düşünün adam evli çocuğu var ve işsiz kalmış... Evde adamın eline bakanlar var ve bir yandan da işsizlik... Ve maalesef işsiz kalmaktansa eşi ve çocuğu için hiç olmazsa aç kalmasınlar düşüncesiyle hareket edip çok düşük fiyatlara çalışmayı kabul etmek zorunda kalıyorlar... Evet hepimiz bu duruma kızıyoruz. Ama sadece kızıyoruz, ötesi yok. Biz aslında suçu düşük fiyatla çalışmayı kabul edenlerde aramamalıyız, bize düşen tıpkı tabipler odası gibi kendi fiyatımızı belirleyecek bir odamızın kurulması. Ama sadece konuşuyoruz ve eleştiriyoruz. İcraat var mı? Hayır yok. Sonra da düşük fiyatla çalışanlara veryansın ediyoruz. Tabi bu arada OSGB'ler de bu durumu kendi lehlerine çok iyi kullanıyorlar...

satılmış, uzman_26 ve Mehmet ÖZKAN bu yazıya teşekkür etti.
  9. alkınasutay

alkınasutay TÜİSAG Üyesi

şu an 25 myo da 36 proğramda isg bölümü mevcut açıkca yazıldığı gibi meslek yüksekokulu 2 yıl boyunca mesleki bilgi öğretiliyor ayrıca 100 lerce mühendislik proğramı mevcut ve her yıl binlerce mezun veriliyor iş güvenliği iş piyasasına bakıldığında OSGB ler hepimize aynı fiyatı öneriyor yani ucuz iş gücü kimi bulursa çalıştırmaya çalışıyor ve bir çoğunuda uzman arkadaşlar tarafından bu ücretler teklif ediliyor üniversite mesleki bilgiler kendini yetiştirmen hiç önemli değil ne kadar ucuza çalışırsan o kadar çok muteber uzmansın

uzman_26 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Maalesef öyle... Az önce de dediğim gibi İSG'nin bir odası olmalı ve bu oda fiyatı belirlemeli. İşte ancak o zaman piyasa da pek çok kişi bu veryansınları etmez olur...

mehmet özkan bu yazıya teşekkür etti.
  11. Mehmet ÖZKAN

Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

Türkiye'de tam gün çalışan fiyatı en asgarisini söylüyorum aylık
    az tehlikeli için :3000-4000 tl
    tehlikeli için :5000-6000 tl
    çok tehlikeli için:7000-8000tl

volkankim ve serkancebecioglu bu yazıya teşekkür etti.
  12. mentorr

mentorr TÜİSAG Üyesi

bir yıl kadar önce belgesini alıp bir telaş içinde OSGB de 1100 TL ye işe başlamış olan kimyager arkadasım vardı ki benimde belgeyi almam için yönlendiren kişidir, ''girdikten 1 ay sonra anladım ben bu işi malesef sözleşme imzaladığım için geri de dönemedim üzerimden 9 ayda 100.000 TL den fazla para kazandılar'' dedi .. su anda arkadasım şahsi olarak çalışıyor Allah daha çok versin şu an sadece anadolu yakasındaki bir kaç firmadan 4500 -5000 civarı para kazanıyor, ve onun tavsiyesi bir şekilde işi öğreneyimde geri önemli değil diye yola çıkarsan biri çıkar boynuna semeri vurur eşek gibi çalıştırıp üzerinden para kazanır hem sen kaybedersin hemde senden sonrakilere de kötü örnek teşkil ederek piyasayı düşürürsün vebal alırsın dedi .. inşallah özellikle benim gibi belgesini yeni alacak olan arkadaşlar dirayet gösterir hak ettikleri parayı kazanırlar ama bunun için kesinlikle ve kesinlikle değerinizi bilmeyen kurumlara pirim yaptırmamak lazım

ömer salih, Erkan Yiğit, m_guler84 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu forumun kurucuları kimler bilmiyorum ama böyle oda kurmaktan yasal prosedürden anlayan kişilerdir diye umuyorum .Yani artık yasamızda var biz neyi bekliyoruz bı işe öncü olacak kimse yokmu

volkankim bu yazıya teşekkür etti.
  14. burakyuksel

burakyuksel TÜİSAG Üyesi

eşşek olana semer vuran çok olur.

15. TOLGA ARGIN

TOLGA ARGIN TÜİSAG Üyesi

YAKINDA BU İŞİNDE SUYU ÇIKACAK GİBİ ARKADAŞLAR ( ÇEVRE GÖREVLİSİ GİBİ OLACAK ) . ARZ TALEP MESELESİ .. PİYASADA SADECE İYİ OLANLAR PARA KAZANACAK VE ÖYLEDE OLMASI GEREKLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM . BİZİM ÜLKEMİZDE MALESEF HAVUZ SİSTEMİ GİBİ BİR DURUM YOK . YANİ BAKANLIK NEZLİNDE BİR İSG UZMANI HAVUZU OLUŞTURULACAK VE HERKEZ NE EĞİTİMİ ALMIŞ İSE ONA GÖRE YÖNLENDİRECEK. FİRMA PATRONUNDAN MAAŞI ALMAYACAKSIN DİREK FİRMA BAKANLIĞA PARA YATIRACAK SENDEN BAKANLIKTAN ALACAKSIN . BİR İKİNCİ KONU FAALİYET ALANLARI KİMYA MEZUNU ADAM GIDA , KİMYA GRUBU ; İNŞAAT MUH , İNŞAAT GURU GİBİ. ANCAK O ZMAN DOĞRU SONUÇLARA ULAŞIRIZ .ÖRNEK ADAM KİMYANIN K SİNİ BİLMİYOR GİDİYOR KİMYA FABRİKALARINA NEYMİŞ KAZA RİZKLERİNİ AZALTACAĞIM ... SİZCE BU ŞEKİLDE NE KADAR DOĞRU SONUÇLARA ULAŞIRIZ ?? BENİM ŞAHSİ DÜŞÜNCEM ARKADAŞLAR ...

Bayram Alisultangil, fimrek ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
  16. SerkanCEBECIOGLU

SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

Mehmet Özkan beyin söylediği
    az tehlikeli için :3000-4000 tl
    tehlikeli için :5000-6000 tl
    çok tehlikeli için:7000-8000tl verilen rakamlar en mantıklı rakamlardır.

m_guler84 ve uzman_26 bu yazıya teşekkür etti.
  17. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

Mantığımıza yatıyor bu rakamlar fakat ben yaptığım işin bedelini alıyorum diyen varmı yada kaç kişi?ben OSGB de işe başladım işvrenim teklif gönderiyor işyerlerine adamlar dönüş yapmıyor başlayalı 1 ay olacak daha bir şirket bulamadım düşünün yani

18. büter

büter TÜİSAG Üyesi

Koca koca adamlar okulunu bitirmiş askerliğini yapmış belkide halen ergen gibi atışmalar konuşmalar çok yanlış. Bu işte 2 yıllık isg veya mühendisin teknik elemanın hiçbir farkı yok mühendisim diyip övünen arkadaşlar diğerlerini çekiştiren veya ne alakası var diyen arkadaşlar o zaman siz niye isg uzmanı oldunuz ? madem mühendissiniz neden mühendis olarak çalışmıyorsunuz ? herkes iş güvenliği uzmanı. 2 yıl boyunca isg dersi görmüş teknik elemanı 1 aylık eğitimle hor göremezsiniz bu tamamen eziklik psikolojisi özgüvensizlik ve kibirdir. Bende özel sektörde çalışan endüstri mühendisi ve fizikçiyim.
    Saygılar..

19. ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK

ERKİN NEJAT DEMİRTÜRK TÜİSAG Üyesi

HELAL SANA ARKADAŞIM...MESLEĞİN SAYGINLIĞI BÖYLE OLUR...

mmimar63 bu yazıya teşekkür etti.
  20. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Aklı başında insanın hali başka oluyor. Bir cevap ancak bu kadar güzel yazılabilirdi.

Semchenko, emine g, gevele ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica