Soru Osgb'de Kurucu Hekim Özel Hastanede De Çalışabilir Mi?

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında nurcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

OSGB DE Kurucu olarak tam zamanlı çalışan bir hekim aynı zamanda özel hastanede ki görevine devam edebilir mi?

2. drayhanuza

drayhanuza TÜİSAG Üyesi

Tabiki hayır.

Filiz Ufuk Çilek ve nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  3. Kemal Tarık

Kemal Tarık TÜİSAG Üyesi

devam edebiliyor.. ornekleri var benim cevremde. Bakanlık konuyu farklı degerlendiriyor heralde.

nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  4. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

bizim hekimimiz emekli hekim ve şu an özel bir tıp merkezinde çalışıyor OSGB kurabilirmiyiz bu şekilde?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Kuracağınız OSGB de hekimi tam süreli görevlendirecekseniz başka bir yerde çalışamaz ama Part-Time görevlendirecekseniz başka yerlerde de çalışbilir buda ayda 217 saati geçemez.

Ortak sağlık ve güvenlik birimi
    MADDE 12 – (1) OSGB kurulabilmesi ve hizmet sunabilmesi için tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan en az bir;
    a) İşyeri hekimi,
    b) İş güvenliği uzmanı,
    c) Diğer sağlık personeli,
    istihdamı zorunludur.
    (2) OSGB’lerde tam süreli görevlendirilenler, başka bir OSGB’de veya işyerinde aynı unvanla veya Bakanlıkça yetkilendirilen eğitim kurumlarında eğitici unvanıyla görev alamaz.

M. Emin ÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  6. isgdemc2216

isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

aynı ünvanla diyor , başka iş yapıyorsan olur ..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. drbeste

drbeste TÜİSAG Üyesi

tam zamanlı OSGB anlaşamazsınız eğer özel hastanede de tam zamanlı çalışıyorsanız.

8. livestrom

livestrom TÜİSAG Üyesi

madde 12 herşeyi açıklamış. kurucu üye tam zamanlı olacağı için başka bi iş yerinde veya OSGB de çalışamazsınız

cananbaris bu yazıya teşekkür etti.
  9. ninova

ninova TÜİSAG Üyesi

aynı unvan dıyor ama , OSGB dekı unvanı ısyerı hekımı ıken ozel hastane de pratısyen hekım olarak calısabılır bence, cunku ısyerı hekımı unvanını ozel hastanede kullanmıyor.

nurcan ve isgdemc2216 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Volkan ERDEM

Volkan ERDEM TÜİSAG Üyesi

Bir hekim arkadaşım hastanede 30 gün sgk'lı olarak çalışırken geçen hafta içerisinde e-imza ile girdiği bakanlığın sitesinde 180+36 olarak işyeri hekimliği süresinin boş olduğunu gördü. Fakat bazı doktorlarımızdaki durum kurum hekimi ise 57 saat görev alır şeklinde sanıyorum ki sitede bulunan hekim arkadaşlar konuya netlik kazandıracaklardır.

11. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

arkadaşar bu konuya en iyi açıklamayı ben getirebilirim sanırım.

Özel hastanede çalışan doktorlar işyeri hekimliği yapabilir. çalıştığım özel hastanede doktorlar öyle yapıyor.

Zİra pratisyen hekimler özel hastanelerde tam gün çalışmıyorlar. Sadece nöbet tutuyorlar. Aylık çalışma süresine uyduktan sonra sorn olmaz

OSGB konusunda ise İGUzmanını mesul müdür olarak atarsınız. Ve firma sahibi olarak siz geçersiniz. Yine hastanemizde çalışan doktorlar böyle yapıyor. ve bir sorun çıkmıyor.

Tek olmayacak iş ise devlette çalışan doktorlar. Çünkü onlar "Tam Gün Yasası" adlı şirin ve sempatik kanun yüzünden hiç bir yerde (muayenehane dahil) çalışamıyorlar

nurcan ve dr_ferit bu yazıya teşekkür etti.
  12. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Murat beye bende katılıyorum özel hastanelerde çalışan hekimler 217 saat sınırlı kalmak kaydıyla başka işyerlerinde de iş yeri hekimi olarak çalışabilirler.

nurcan ve kalitek bu yazıya teşekkür etti.
  13. m.bice

m.bice TÜİSAG Üyesi

emekli iç hastalıkları uzmanıyım.işyeri hekimi olarak 116 saat işyerleriyle anlaştım.termal bir tesisin çalışma teklifini değerlendirmek istiyorum.Mayıs ayından itibaren termal tesisler uzman dr çalıştırmak zorundalar..Sizlerin fikrini almak isterim.Çalışmama engel durum varmıdır.İlginize teşekkürler.

14. 0306020

0306020 TÜİSAG Üyesi

şöyle bir soru soralım bu na nasıl bir cevap vereceksiniz acaba OSGB de mesul müdür olarak çalışan bir mühendis dışarda kendi mesleginide icra edebilirmi örnek OSGB de müdür ama dışarda makiana müh olarak dogalgaz işi yapıyor ?

15. m.bice

m.bice TÜİSAG Üyesi

Sorunuz bana ise şöyle cevaplamak isterim.Ben bireysel olarak vergi mükelefi olan bir işyeri hekimiyim.Herhangi bir yerde mesul müdürlüğüm yok.Termal tesisteki iş te parttime.İlginiz için teşekkürler.

16. behran nural

behran nural TÜİSAG Üyesi

Burası kafama takıldı şimdi özel de çalışan bir doktor OSGB kurabiliyor mu özelde acilde çalışıyor eşim OSGB kurmak istiyoruz ve istifa etmesi gerektiğini duymuştum yanlış biliyorum iirt:05326342134

17. isgdemc2216

isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

olur behran bey sorumlu müdür olmaz , tam zamanlı da parttime da çalışır ...

18. cananbaris

cananbaris TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yeni açtım kesinlikle olmuyor bakanlık kurucu üyelerin heryerdeki sigortasını görüyor

19. drsos32

drsos32 TÜİSAG Üyesi

bu konuyu gerçekten bende merak ediyorum...tam zamanlı sözleşme imzalayacağımız fakat OSGB müdürü olmayacak hekimin özel bi hastanede çalışıyor olması veya emekli çalışıyor olması engelmidir?işyeri hekimliği yapacak kişi tam zamanlı sözleşme imzalayabilmesi için hiç bi yerde çalışıor olmaması lazım veya part time çalışıyor olması gerekiyor...

20. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

Sanırım hekimlerin çalışma süreleri ile ilgili bir çakışma var. Tam süreli OSGB de çalışıyorsa 217-180= 37 saat hastane nöbeti tutabilir ama ÇSGB ile Sağlık Bakanlığının kayıtları birbirine düşmediği için şu an için Hekimler açıktan yararlanıyorlar. Ama ilerleyen zamanda sistemler birleşir ise yararlanamazlar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. tam gün işyeri hekimi ücret

Yandex.Metrica