Soru Osgb'de Mesul Müdürün Görevi Ve Sorumlulukları Nelerdir?

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında isg_expert tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. isgdemc2216

isgdemc2216 TÜİSAG Üyesi

bir OSGB de sor müd ve OSGB kadar risk alıyormu uzman kursta bana alınmadığı söylendi ..

stoneage bu yazıya teşekkür etti.
  2. hüseyinkaradeniz

hüseyinkaradeniz TÜİSAG Üyesi

Merhaba ,

İşlemler şu anda e devlet üzerinden yapılıyor. E devlet üzerinden sözleşmeden ayrılma ve görevi iptal var. OSGB müdürünün görevi bırakmasından sonra yeni olacak OSGB müdürü nasıl atanacak acaba? Yazıyla bakanlığamı bildirecek yada yine e devlet yada mail üzerinden mi olacak acaba?

3. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

4. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

teşekkürler sizi destekliyorum bende bireysel çalışıyorum 3 yer aldım 4.5 ayda alıyorum.allah herkeze versin özellikle OSGB çalışanlarına

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bernat bu yazıya teşekkür etti.
  5. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

Şu an bireysel sözleşme olarak C sınıfının bakabildiği yer yok diye biliyorum. Acaba hangi sektörlerde hangi yerleri aldınız? Yoksa ben mi yanılıyorum? Yanılıyorsam nedenlerini yazarsanız bende aydınlanabilirim.

6. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

C sınıfının 2015 yılına kadar B sınıfına vekalet ettiğini unutuyorsunuz o zaman.Kanun yönetmelik mevzuat falan filan tekrar gözden geçirin.DOnanımlı olmak bu meslekte herşeydir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bernat bu yazıya teşekkür etti.
  7. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

son cümlenize hak veriyorum. acaba dediğiniz olay yürürlüğe girdi mi?

8. pelina1986

pelina1986 TÜİSAG Üyesi

gerçekten çok teşekkürler tam zamanında yetişti bu mesajın :)

taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  9. savaş

savaş TÜİSAG Üyesi

BENDE BUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM..
    1.ÖNCE CSGB NA ŞERHLİ BİR YAZI GÖNDEREREK SORUMLU MÜDÜR OLDUĞUMUZU BEYAN EDİYORUZ
    2.E DEVLET ŞİFRESİ İLE ( BAKANLIĞIN VERDİĞİMİ YOKSA KENDİ E DEVLET ŞİFRESİ İLE Mİ ? ) ATAMALARI / ATAMAMIZI YAPIYORUZ..

ŞİMDİ BENİM ANLADIĞIM BUNLAR ACABA DOĞRU MU BİLEN VARSA LÜTFEN CVP VERSİN..

TEŞEKKÜRLER

SAVAŞ UZUN
    İGU (C)

10. Tokat

Tokat TÜİSAG Üyesi

Bakanlık tarafından Size ayrı bir şifre verilmiyor. Ptt den aldığınız E devlet şifrenizi kullanıyorsunuz. İSG Yönetim Hizmetlerine girişte kendi TC no ve e- devlet şifresiyle giriş yapıyorsunuz.

11. Tokat

Tokat TÜİSAG Üyesi

Sorunuzu tekrar okudum ama neyi sorduğunuzu tam olarak anlayamadım. OSGB de sorumlu müdür olarak çalışıyor ve örneğin bir uzmanı bir firma için atamasını yapacaksanız, İSGYH sistemine giriş yapıp Sorumlu müdür modülünü kullanacaksınız. bireysel olarak bahsediyorsak işletme sizinle yapacağı sözleşmeyi İSGYH sistemi üzerinden yaptığı zaman sizde İSGYH sistemine bireysel giriş yaparak bu sözleşme kısmında bu sözleşmeyi "onay bekliyor" olarak göreceksiniz. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylayacaksınız. Daha sonra karşı taraf onaylanan sözleşmeyi çıktı alıp karşılıklı imzalayacaksınız. Bu sözleşme bakanlığa gönderilecek.

12. hüseyinkaradeniz

hüseyinkaradeniz TÜİSAG Üyesi

Savaş bey,

1. soru kabul şerhli görevlendirme yazısını bakanlığa gönderiyoruz ve kendi el yazısı ile kabul ettiğini yazıp imzalıyor. Eğer yeni bir OSGB sorumlu müdürü atanacaksa önce eski müdür istifa yazısını bakanlığa elden yada posta yoluyla gönderiyor. Ve yeni olacak sorumlu müdür görevlendirme yazısını gönderiyor.

Önce eski müdürün e devlet üzerinden şifresi yani OSGB müdürü sisteme girişi kaldırılıyor. Daha sonra yeni müdürün sisteme kaydı yapılıp sözleşme ve diğer işlemleri yeni müdür yapıyor bu işlemler 2-3 haftayı buluyor malesef.

13. emin634638

emin634638 TÜİSAG Üyesi

OSGB'de tam zamanlı çalışmalarda en az ne kadar ücret istenmelidir.(c sınıfı uzman)

14. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar OSGB başvurusunda gönderilen örnek sorumlu müdür kabul görevlendirme yazısı örneğine ihtiyacım var. Dilekçe tarzındamı olacak, yazı OSGB ye mi yazılacak çalışma bakanlığınamı ?

taşdemir bu yazıya teşekkür etti.
  15. seda hatip

seda hatip TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar OSGB başvurusunda gönderilen örnek sorumlu müdür kabul görevlendirme yazısı örneğine ihtiyacım var. Dilekçe tarzındamı olacak, yazı OSGB ye mi yazılacak çalışma bakanlığınamı ? birde OSGB açıldığında çalışacak işyeri hekimi, şuan itibariyle bireysel çalışıyorsa, ancak OSGB onaylandıktan sonra OSGB bünyesinde çalışacaksa, şuan çalıştığı işyerlerini belirteceğiz değilmi çalışma sözleşmesinde yada taahhütnamesine..çünkü şuan çalışma saatleri full gözüküyor demezlermi zaten bu adam full çalışıyor sizde ne zaman çalışacak? o zaman onaylarsanız OSGB yi, diğer işleri bırakacakmı diyeceğiz? çok acil cevaba ihtiyacım var​

16. Musa Kıransoy

Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

Mesleğinin ne olduğunu bilmiyorum ama min 1500 altında çalışmayın eğerki yeni başlamışsanız.

17. mjora

mjora TÜİSAG Üyesi

mesul müdürüm iş güvenliği uzmanı olması isteniliyor. OSGB sahiplerinin mi mesul müdür olması daha mantıklı gibi geliyor? Bu konuda fikirleriniz nelerdir?

18. mjora

mjora TÜİSAG Üyesi

ilk işe başlayan bir C sınıfı uzmanı ne kadar maaş almalıdır? yorumlarınızı merak ediyorum. Teşekkür ederim.

19. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

2000 tl nin altında alınmaması gerekiyor. Zaman içerisinde kaliten ortaya çıkatıkca bu rakamın 3000 tl civarında dolaşması gerekiyor. Mesul müdürlük olayınada katılıyorum.

20. srkndlkts

srkndlkts TÜİSAG Üyesi

Mesul Müdürlük olayına katılıyorum derken..? :)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica