Anket Osgbde Riskler

Osgb de çalışmaya başlamadan önce neye dikkat etmeliyiz?

• Kullanılan toplam oy
    23

ucazugasibere

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Osgb de çalışmaya başlamadan önce neye dikkat etmeliyiz

ucazugasibere

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Anket şaçma oldu ama neyse :)

ucazugasibere

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Osgblerle görüşüyorum ve hepsi sözleşme yapmamı istiyorlar, sözleşme yapmadan çalışma imkanımız yokmu?
Osgblerde çalışma nasıl, nasıl çalışıyoruz, çalıştığımız yerlerde bizim için ofisler var mı, gün boyu sahada mı olmalıyız?
Osgbler kendi illeri dışında çalıştırabiliyorlar mı?
İş güvenliği uzmanlığı işverenleri sorumluluktan kurtarma operasyonu mu ?
Şimdiden cevaplar için teşşekürler

K

K. Bora BOLAT

Guest
Sözleşme yapmadan OSGB size isg katip sisteminde dışa görevlendirme yapamaz.
Sözleşme yapmadan çalışma yapabilmek için en kolayı muhasebecilerle, mail müşavirlerde anlaşın ellerinde bir çölleşmeler var. Ancak konuştuğunuz kişilere ne yapacağınızı anlatınki sonra anlaşmazlık çıkmasın.
OSGB ler şuan risk değerlendirme yapmakla meşgul, çünkü tüm işletmelere yapma zorunluluğu var. Ancak 300-500tl ye sözleşme imzalıyorlar ve yarım günde sizden denetim, İSG Temel eğitimi, acil durum eylem planı yapmanızı bekliyorlar ki bu imkansız, tabi gerekeni yapmak isterseniz.
En önemlisi araba vermeyen OSGB yi derhal terketmeniz. Ben 2,5 saatimi sadece iki şirket arasındaki mesafeyi katetmek için harcadığımı biliyorum.
Sizin öğle aranızı yolda geçirmenizi isteyeceklerdir.
Günlük planlamanızı birlikte karar verin, benim gibi gün içerisinde şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek zorunda kalmayın...

K

K. Bora BOLAT

Guest
OSGB nin faaliyet sınırları kurulduğu il ve çevresindeki sınır illeri kapsamalara.
İşyeri sahiplerini bililendirme görevini İş Güvenlik Uzmanlarına vermişler denilebilir.
Asıl önemli olan çalıştığınız OSGB sahibinin bakış açısı kısa yoldan para mı kazanmak istiyor yoksa tüm gereklilikleri yerine getirmenizi istiyor. En önemlisi bu, eksik denetim eksik tesbit demektir, eksik tesbit ise yaşam kalitenizin eksilmesi riskini arttırır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.