Soru : Osgb'den Istediğim Zaman Ayrılmam Mümkün Mü ?

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Malesef tecrübesiz uzmanları çok çabuk düşürüyorlar tuzağa.İşi öğrenmek içinde insanlık dışı şartlarla uyduruk OSGB lerde harcan ıyor uzmanlar ve işin kötü tarafı bilmiyorlarki piyasayı dibe çektiklerini
O yüzden Cv'niz kabarık olmalı >)

TUGCE KAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Özel okulda isg uzmanı olan varmı?lütfen yardımcı olurmusunuz?
Feride hanım yardımcı olabileceğim bir şey varsa sorabilirsiniz. şuan da 4 farklı özel okulda uzmanlık yapmaktayım.

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
aslında tecrübesi olmayan uzmanların önce tecrübe edinip ardından piyasaya atılmaları gerekir. piyasa dibe çekiliyor kimse hakettiğini alamıyor. en iyisi bireysel :)

S

Sümeyye..

Guest
Malesef tecrübesiz uzmanları çok çabuk düşürüyorlar tuzağa.İşi öğrenmek içinde insanlık dışı şartlarla uyduruk OSGB lerde harcan ıyor uzmanlar ve işin kötü tarafı bilmiyorlarki piyasayı dibe çektiklerini
Asgari ucret bile 1300.. yazik yani okdr sorumluluk aliyorlar

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
aslında tecrübesi olmayan uzmanların önce tecrübe edinip ardından piyasaya atılmaları gerekir. piyasa dibe çekiliyor kimse hakettiğini alamıyor. en iyisi bireysel :)
Haklısınız ama gerekli döküman konusundada zorluk çeke bilmektesiniz bireyselde

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Haklısınız ama gerekli döküman konusundada zorluk çeke bilmektesiniz bireyselde
gerekli dokümanlar internet ortamında zaten var. sadece onu kendi üretiminize uyarlıcaksınız. ben bu konuda zorluk çekmedim. OSGB ye sadece doküman ihtiyacı için mi başvurulur ?

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
gerekli dokümanlar internet ortamında zaten var. sadece onu kendi üretiminize uyarlıcaksınız. ben bu konuda zorluk çekmedim. OSGB ye sadece doküman ihtiyacı için mi başvurulur ?
Peki ne için baş vuruyoruz bu osgblere ? Neden bu mantık var ve bu mantığı bakanlık destekliyor anlamıyorum :(

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Peki ne için baş vuruyoruz bu osgblere ? Neden bu mantık var ve bu mantığı bakanlık destekliyor anlamıyorum :(
ben başından beri bireysel çalışmayı destekliyorum. çünkü OSGB ler tamamen ticarete dökmüş ve bizim ücretlerimizi düşürenlerde onlar

Nikola Tesla

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ben başından beri bireysel çalışmayı destekliyorum. çünkü OSGB ler tamamen ticarete dökmüş ve bizim ücretlerimizi düşürenlerde onlar
O zaman bizimle bilgilerinizi paylaşıp destek olmanız yararımıza olacaktır damla hanım. :)

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Piyasada 1200-1500 TL arası çalışan uzman arkadaşlar olduğu gibi iş görüşmesine katılıp 7.000TL isteyen arkadaşlarımızda bulunmakta. Ki Bizzat kendim şahit oldum.
Artık bu işin OSGB dışında piyasası oturmuştur bence. Asla 2.500TL-3.000TL altına çalışmayınız.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar, C sınıfı uzman olarak İzmir'de bi OSGB'de çalışmaya başladım daha 1 ayım oldu. Kendi mesleğim olan kimyagerlikle ilgili bazı iş görüşmelerim oluyor ve iyi gidiyor. Oraya geçiş yapmak istiyorum fakat şöyle bi durum var. OSGB'de e-devletten onayladığım sözleşme ve bana verilen bir firma var. Bu şartlar altında istediğimde istifa edip gidebilir miyim ? Sözleşmeyi tek taraflı olark fesh etmemde bir engel var mı ?

Cevaplarınız için teşekkürler, İyi günler.

Değerli uzman arkadaşım normalde sizin de bildiğiniz üzere Belirsiz süreli iş sözleşmesinin feshinden önce durumun diğer tarafa bildirilmesi gerekir. (4857 kanunhmd.17)

Taraflar;
 6 aya kadar süren çalışmalarda 2 hafta,
 6 aydan 1,5 yıla kadar süren çalışmalarda 4 hafta,
 1,5 yıldan 3 yıla kadar süren çalışmalarda 6 hafta,
 3 yıldan uzun süren çalışmalarda 8 hafta,

yani sizin firmadan ayrılmadan 2 hafta öncesinde istifa edeceğinizi beyan etmeniz gerekir. karşılıklı anlaşırsanız aynı günde ayrılabilirsiniz. ama dediğim gibi yasal olarak bu şekildedir.

emre cakiroglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)

Bir kaç osgb ile gorusmem oldu ilk osgb gorusmemide yazmıstım hatta buraya 1300tl teklif etmıslerdi..ondan sonra iki gorusme daha yaptım biri 1750 net..diğeri 1750+300 yemek..bakalım böyle istikrarlı bir şekilde kabul etmeden gidersem ya dahada işsiz kalacağım yada hakedilen bir şekilde bir iş bulacağım bazen bir umut geliyor..ama bazen :)

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bir kaç osgb ile gorusmem oldu ilk osgb gorusmemide yazmıstım hatta buraya 1300tl teklif etmıslerdi..ondan sonra iki gorusme daha yaptım biri 1750 net..diğeri 1750+300 yemek..bakalım böyle istikrarlı bir şekilde kabul etmeden gidersem ya dahada işsiz kalacağım yada hakedilen bir şekilde bir iş bulacağım bazen bir umut geliyor..ama bazen :)
Bulursunuz emin olun.İş çok bizim sektörde lakin fiyatlar dengesiz biraz.Uyduruk OSGB lerden uzak durun.Direk firmalara yönelin

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar, C sınıfı uzman olarak İzmir'de bi OSGB'de çalışmaya başladım daha 1 ayım oldu. Kendi mesleğim olan kimyagerlikle ilgili bazı iş görüşmelerim oluyor ve iyi gidiyor. Oraya geçiş yapmak istiyorum fakat şöyle bi durum var. OSGB'de e-devletten onayladığım sözleşme ve bana verilen bir firma var. Bu şartlar altında istediğimde istifa edip gidebilir miyim ? Sözleşmeyi tek taraflı olark fesh etmemde bir engel var mı ?

Cevaplarınız için teşekkürler, İyi günler.

4857 sayılı iş kanunu;
Süreli fesih
Madde 17 - Belirsiz süreli iş sözleşmelerinin feshinden önce durumun diğer tarafa bildirilmesi gerekir.
İş sözleşmeleri;
a) İşi altı aydan az sürmüş olan işçi için, bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak iki hafta sonra,
b) İşi altı aydan birbuçuk yıla kadar sürmüş olan işçi için, bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak dört hafta sonra,
c) İşi birbuçuk yıldan üç yıla kadar sürmüş olan işçi için, bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak altı hafta sonra,
d) İşi üç yıldan fazla sürmüş işçi için, bildirim yapılmasından başlayarak sekiz hafta sonra,
Feshedilmiş sayılır.Bu süreler asgari olup sözleşmeler ile artırılabilir.
Bildirim şartına uymayan taraf, bildirim süresine ilişkin ücret tutarında tazminat ödemek zorundadır.

Saygılarımla.

mükerrem demirkıran

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
izmirde ki OSGBlerde hersey var. pazar günü çalışanda var resmi tatilde calısanda var sabah 8 aksam 10 a kadar calısanda var ve bunlar karsılıgında verılen maas 1200 1500
osgb çalışma saatleri sabah 8 akşam 5 tir kanun bu süreler içinde osgb kapatılamaz aksi taktirde kapatma cezası alır

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Piyasada 1200-1500 TL arası çalışan uzman arkadaşlar olduğu gibi iş görüşmesine katılıp 7.000TL isteyen arkadaşlarımızda bulunmakta. Ki Bizzat kendim şahit oldum.
Artık bu işin OSGB dışında piyasası oturmuştur bence. Asla 2.500TL-3.000TL altına çalışmayınız.

Tecrübesiz bir C sınıfı için en az ne kadar maaş olmalı sizce ? Bir de şantiye de çalışacaksa bu uzman.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.