Osgb'ler Dik Duramıyor.

Nazım42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
OSGB'ler işverenlere eli mahkum olduğu için onaylı defter doldurulmasına karşılar. OSGB'ler bu yüzden işverenle karşı karşıya gelmek istemiyorlar. Tamam bazı büyük firmalara eksikler söylenildiğinde hemen hallediliyor ama piyasada işleri ağır aksak olan bir sürü firma var. OSGB'ler uzmanların elini kolunu bağlıyor. Ölüm olunca da OSGB'ye hiçbir şey olmuyor. Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Uzmanlarımız, ellerini kollarını bağlayan OSGB'lere eyvallah dediği sürece bir şey düzelmez. Onaylı defteri doldurmayacaksınız diyen bir OSGB de varsa bir dakika bile düşünmeden şikayet edilmeli bence. Orada da çalışılmamalı diye düşünüyorum.

Ser Ati

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bunun yanında onaylı defter doldurulmasını isteyen ve hatta doldurmayan uzmanlara yazılı olumsuz dönüşler yapan OSGB lerde var...

Nazım42

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Zaten onaylı defterin doldurulmasını istemesi gereken Uzmanın arkasında olması gereken OSGB, bu normal bir şey. Onaylı defterin doldurulmasını hiçbir OSGB istemese o zaman OSGB' lere ne gerek var ki?
Hem uzman onaylı defteri doldurmuyorsa o kendi bileceği iş, ama OSGB onaylı defteri doldurma rica minnet hallet derse işte o zaman sıkıntılı.

hasan özer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sadece osgb ler değil kurumlar da iş güvenliği uzmanlığı yapanlarda onay lı defteri yazmamaktadır.Yasalar iş güvenliği uzmanına gerekli şartları sağlayamadığı sürece sadece bu böyle olacak.Şu anda sözde iş güvenliği var.Bu gidiş lede öyle kalacak.

S

Sümeyye..

Guest
Onayli defterr yazamakta sorun yasadigimiz zamanlarda e posta olarak isverene bildirim yapabiliriz. Biliyorsunuz ki e posta'larda artik delil olarak kullabiliyor her alanda. En azindan uygunsuzluk.bildirimi yapmis oluyorsunuz. Malum defterlerin de basina hersey gelebiliyor yanabiliyor , kaybedilebiliyor (!)

uzman ist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Benim calisma tarzimi soliyim.defter doldurmada sıkinyi yasadigimda bunu ypiyorum.
Isyerindeki uygunsuzluklar diye bi tutanak hazirliyorum.tum noksanlari yaziyorum.firmayada email atiyorum.firmaya diyorumki bk deftere yazarsam sikinti yasama diye sana mail atiyorum.adam hem memnun kaliyo hmde kndimu azda olsa garantiye aliyorum

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.