Duyuru : Osgb'ler Kapanıyor...

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
:) sıkıntıya girmemek için değil ****kesildi*****taraftarı olduğum için siyasete girmek istemiyorum dedim. elbette bir yönetimin hataları varsa ki olacaktır mutlaka; bunlar sağlıklı ortamlarda ifade edilebilir. sizde de bu olgunluğun olduğundan şüphem yok.ancak bazı insanların ****kesildi***** ve mensup larına karşı amasız bir düşmanlığı var.buna muhattap olamamk için siyasete girmiyorum. :) girmedim de. :D
güzel anlatmışsınız durumu ancak en son maden iş kazasının 1940 ta yaşandığı almanyada madenlerin ne kadarı devlete ait, hiç haberiniz varmı.
yada tüm ülkelerinin yıllık ortalamasından 7 kat fazla iş kazası yaptığımız AB ülkelerinde ne kadar devletçilik hakim.
bunlarada bakmak lazım.
dediğim gibi siyaset yapmıyorum.ancak iş kazalarının sorumlusu İNSAN dır.yani BİZİZ.kaçımız otomobiline bindiğinde kontağı çevirmeden emniyet kemerini takıyor.60000 tane uzman var burada hepsine soruyorum. cevap ; belki % 1 dir.
yada eğitimlerde bas bas bağırıyoruz; "kullanmadan önce hızlı yıpranma ihtimali bulunan elektrikli aletlerin kablolarını mutlaka kontrol edin" diye; kaçımız arabasının yağını suyunu servise götürmeden kendisi kontrol ediyor.yağ çubuğunun nerede olduğunu bilmeyiz çoğumuz.onu bırakın stepne nasıl çıkarılır bilmiyoruz. vs vs vs vs.
umarım meramımı anlatabilmişimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

h&s

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kapanma falan yok ya kendi istekleri ile çekilen firmalar çoğu. Parayı vuranlar çoğu pastayı yediler şimdi çıkıyorlar. Yerlerine yüzlercesi daha açılıyor.

oblomov

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
aslında yazılanların hepsi doğru.öncelikle çalışanlarda iş güvenliği kültürü olmaması,işverenlerin maaşlarımızı ödemelerinden dolayı bizi normal işçisi gibi görüp söylediğimiz şeyleri çokta dikkate almayıp yapması gerekenleri ötelemesi yada zorunluluktan yapması,bizlerin ise bu döngüde riskli bir iş yapıp 3-5 kuruşa talim etmemiz en önemli dertlerimiz.önce güvenlik mantığıyla ne kadar hareket edersek edelim işveren maaşımızı verdiği sürece bu sorunları aşamayız.çalışanlar kendi haklarından bir haber eğitim verseniz bile kendi haklarını savunmadan acizler çünki savundukları zaman işten çıkarılım kaygısı yaşıyorlar.toplu hareket etme becerileri ve kararlılıkları yok.benbir fabrikada çalışıyorum tozlu ortamda çalışanlarıma maske taktıramıyorum.yıllardır böyle çalışıyorum deyip bişey olmaz mantığıyla dediğimi umursamıyor bile. bu insana cezalarla güvenlik kültürü aşılamak ise ayrı bir olay.cezayla zorla akıllanmalarını hiç anlamıyorum zaten.bu yüzden işimiz zor.bu kültür öyle kolay kolay oluşmaz.
işverenler vermesin kardeşim bizim paramızı devlet havuz oluşturup bu havuzdan std. lara bağlı bir maaş bağlansın ki işverenler bizi normail işçi yerine koymasın.tam zamanlı çalışılan bir yerde belli bir süre sonra bu duruma düşülüyo ki ben yaşıyorum.yaşayanlarda vardır.
hepimize kolay gelsin daha çok yolumuz var

Miralay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tabi ben olaya mikro açıdan değil makro açıdan bakmıştım. Almanya'yı iyi bilirim Köln doğumluyum ve 16 sene orada yaşadım. Avrupa sandığınızdan ya da bildiğinizden çok daha Devletçi ve Milliyetçidir. Bakmayın bize kapitalist yaklaşımlarına. Kişisel bazda dediklerinize katılıyorum. Zaten sizi anlayabildim merak etmeyin. Bir sıkıntı yok. :D:D

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.