Osgblerde Ücretler Düşük Firmalarda Tam Gün Çalışan Uzman Ücretleri Ortalama Ne Kadar?

gokcar

Üye
TÜİSAG Üyesi
ben 3500 tl alıyordum idari bölümdekilerde yaklasık bu fiyatı alıyorlardı.en yüksek maas işe 5000 tl onlarda üst kademedekiler idiler. bu kadar havada uçmayın bir memur 1500 lira alıyor onlara yazık değil mi? beni yanlış anlamayın a sınıflarının ne kadar ücret aldıklarını biliyoruz neden bu kadar yüksek maasla çalışıyorlar bi sorun kendinize
Eeee simdi.osgbye girseniz o dedikleri komik rakamlari kabul edermisiniz?memurlar o ise girerken zaten sartlari kabul edip stressix bir hayat her ay maas gelir kafasini sectiginden dolayi yazik degil.birde biz 20sene okuduk birakinda olsun okadar bende en son cok buyuk bir kurumsaldaydik temizlik gorevlisi ornegi ordandi uctugum fan degil.

M

mert aslan

Guest
Mevcut C sınıflarının sayısı temmuz 2014 e kadar 25-30 binleri bulması hatta geçmesi kaçınılmaz. ortalama 30 iş yerine bakabilecekken bu arkadaşlar sayılarının yetersiz olması düşüncesi çok gerçekçi değil. Bu işin piyasasını A ve B sınıfları belirler C sınıflarının fiyatlarının aşağılara düşmesi ise arz-talebe göre yüksek olasılıkta.
Ayrıca OSGB lere bu kadar atıp tutmakta mantıksız OSGB de kimsenin çalışma zorunluluğu yok ama bu işi bireysel yapmanında pek kolay olduğunu düşünmüyorum.
Şu mevzuda yanlış bir düşünce şu kadar alıyor bana şu kadar veriyor.Madem öyle o işi sen al. En büyük hatalardan birisi bu şu kadar kazanıyor şu kadar veriyor siz heralde hiç özelde çalışmadınız. Patronun ne kazandığıyla ilgilenmeyin kafayı yersiniz.
aynen katılıyorum size özelde çalışmayan arkadaşlar yanlış düşünüyor patronun kazandığını hesaplıyorlar

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Durum şunu gösteriyorki, bu işte gelecek var deniliyor.Alakası yok...Yakında bu iş ayağa düşer.Bu mesleği ayağa düşürüp,düşürmemek de biz uzmanların elinde...Kanun çıkmış ,uzman sayısı az , bu işte şimdi ekmek yemiyeceğizde ne zaman yiyeceğiz? Ama uzman arkadaşlar tecrübem yok diye, osgb lerde düşük ücret kabul ederse(sorumluluğunun ve riskini de bile bile)osgb ler de işverenlere düşük ücrete hizmet verirse, bu iş gerçekten ayağa düşer ve piyasada ucuza,kalitesiz hizmet dönemi başlar.Düşük fiyata hizmet veren hekimin tabipler odası var şu var ,bu var...Biz uzmanların neyi varki...Daha bir derneğimiz,amblemimiz,örgütlenmemiz ,hiç bir şeyimiz yok...

kdmr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sayın arkadaşlar görüldüğü gibi hepimiz su anda büyük bir çelişkideyiz OSGB mi yoksa özerk mi çalışalım bu iyi veya bu kötü demek tamamen kişilerin yaşadığı tecrübelere göre değiştiğini görebiliyoruz. Yeni bir uzman mesleğe başladığında elinde sadece teorik bilgi bulunmaktadır ve hepinizin benimle aynı kanaatte olacağını düşünerek bu bilgileri etkin olarak kullanamaz tamamen özveri ile araştıra araştıra makale okuya okuya kurslara etkinliklere katıla katıla bir şeyler öğreniyoruz maalesef. Bakanlığın bize yüklediği sınırsız bir sorumluluk var ama ne OSGB nede Özerk çalışmalarda ücretimizi patrondan aldığımız sürece biz işimizi tam layıkı ile yapamayacağız bu sektörün gelişmesini istiyorsak bizde özerkliğimizi kazanmalıyız. Firmaların belgelendirme veya müfettiş teftişlerinde nasıl hareket ettiğini hepimiz görebiliyoruz sizce de bu bizim için üzülecek bir sorun değilmidir ? Eğer yeni başlayacak uzman arkadaşlar bu işin ehemniyetini kavrayamazsa hem onlar hem de bu işi layıkıyla yapmaya çalışanlar büyük zarar görecektir. İnanın 5 sene sonra hem fiyatlar hemde işin kalitesi düşecektir. Herkese saygılar stresli olan mesleğimizin güzel günler görmesi dileğiyle...

tasirs

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ne kadar tecrüben var bu işi ne kadar iyi biliyorsun ki 6-7 binlerden bahsediyorsun. tüzük yönetmelik okumak ve oturduğun yerden atıp tutmakla olmuyor bu iş. millet osgb lerde 1500 de olsa başlayın bu durumda zaten sorumlu kişi siz olmuyor osgb sahibi a sınıfı uzman sorumlu oluyor en azından b sınıfı olana kadar biraz pişene kadar çalışında ondan sonra isterseniz kişisel çalışıp istediğiniz paraları alabilmekten bahsedin.

c İsg uzmanı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tekel olmak kolay değil 2 masa sandalye ile 30000 tl sermaye ile tekel olunmuyor.kimsenin sizin sırtınızdan para kazanmaya hakkı yok.neyse bu işler oturur.ben 2000'ne beş fabrikanın sorumluluğunu almam.2000 tl için cezaevine girecek olan benim, osgb sahipleri değil.
2000 tl mi nerede onu da verseler iyiydi.Bugun iş görüşmesine gittim gelen teklif 1250 tl bu nedir ya?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.