Osgb'lerin Ve Osgb Kurmayı Planlayanların Dikkatine

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Volkan ERDEM tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

evet memurum

2. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

evet prokol bu. şu anda memur olmanız gerekiyor. toplamda 3 yerde başvuru yapıldı. tsmlerde OSGB şartları istendiğinden biraz uzun sürüyor. fakat ilerde hizmet alım yoluyla dışardan iş güvenliği uzmanı alınması yoluna gidilebilir.

3. ahmetderin

ahmetderin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar TSM bünyesinde mi çalışıyorsunuz ? yoksa devlette memur musunuz ?

4. gurcan1903

gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

5. barisbuyukterzi

barisbuyukterzi TÜİSAG Üyesi

http://www.zaman.com.tr/ekonomi_tar...uvenligi-hizmeti-ucretsiz-oluyor_2165521.html

6. gaktuylu

gaktuylu TÜİSAG Üyesi

Aslında tüm uzmanlar devlet bünyesine alındığında hiçbir sorun kalmıyor.Ücretsiz hizmet vermek istediği yere rahatlıkla hizmet götürebilecek ve diğer şirketlerden İSG katkı payı alacak ve uzmanın maaşı için ödenek sağlanmış olacak.Böyle olmaması durumunda TSM den memur statüsünde veya dışardan uzmanda gönderse onun ücretini yine devlet vermek zorunda kalacak.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. imsiyat

imsiyat TÜİSAG Üyesi

çok karıştırdılar çok . Şu an yapılacak sınavla uzman sayısı azalacak gibi ama onunda iptal edilme olasılığı var . hergün saçmalıyorlar biraz daha . Şu an yetersiz OSGB ler yerine TSM leri öne çıkardılar . Ayrıca her hekim olan işyeri hekimi olacak deniliyor +30 saat olarak . Bence bu isg yakında patlar :D

8. cnskrsln

cnskrsln TÜİSAG Üyesi

9. gurcan1903

gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

Ben bulup paylaşmıştım aslında ilk sayfada, ama buradaki en büyük problem tsmlerdeki uzman sayısı yeterli olacak mı olmayacaksa uzman istihdamını osgblere mi taşero edecekler bireysel uzaman mı çalıştırıcaklar, tsm leri aradığımda onların bir bilgisi olmadığı yönünde duyum aldım ve bir oluşum başlatılmış uzman ve hekim için odalarını kurmaya başlamışlar. Bu konu hakkında polat1980 arkadaşımız daha bilgili bizleri aydınlatmasını umut ediyorum

10. serdar akgül

serdar akgül TÜİSAG Üyesi

A Sınıfı İş Güvenlik uzmanıyım. Çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında çalıştım. Ankara iline yerleşme planım bulunmaktadır. Yeni gelişmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği alanında kariyer hedefi olan OSGBkurmak isteyen güvenilir, Ankara İlinde ikamet eden/edebilecek İŞ HEKİMİ belgesi bulunan ortak arıyorum. İlgilenen arkadaşların mesajlarını bekliyorum.

11. serdar akgül

Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.

İLAN
    ---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
    • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
    • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
    • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
    • 35 - 45 yaşları arasında,
    • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
    • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
    • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
    • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

[​IMG] İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
    • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
    • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

[​IMG] Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
    Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
    Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
    Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
    Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
    Ehliyet: B

12. serdar akgül

13. mestantas

mestantas TÜİSAG Üyesi

Protokolü okudum ama iş güvenliği uzmanı değilde sanki işyeri hekimliği adına yapılmış gibi duruyor. Sizin görevlendirmeniz tsm ye yapıldımı,hangi yolu izlediniz.bilgi verirseniz sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica