Eğitim-Sunum Ösym Mayıs Sınavı Için Mevzuat Dışındaki Tüm Konular Tek Dosya( Sinan Akduman Notlarından Derleme )

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kenny tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Mayıs ayında ÖSYM nin yapacağı sınavdan geçebileceğinizi düşünüyor musunuz ?

1. Kesin geçerim..

23,5%
  2. Bir ihtimal geçerim şansımı zorlayacağım...

66,7%
  3. Geçme şansımın sıfıra yakın olduğunu düşünüyorum

9,9%
  1. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Sinan Aksuman adlı arkadaşımızın hazırlamış olduğu harika bir döküman buldum.Bunlardan mevzuat(Yönetmelikler) kısmını ve ÖSYM nin soracağını belirttiği konular dışında kalanları ayıklayıp tek bir dosya haline getirdim.

Yönetmelik özetlerimi zaten forumun ana sayfasında yayınlamıştım.(http://www.isgfrm.com/attachments/tÜmÜ-yÖnetmelİkler-bİrden-zip.16300/) (bunlarla birlikte tüm konular tamamlanmış oluyor...(Tarım,ormancılık ve hayvancılık işlerinde isg konusu hariç)..

Yalnız bu notları detaylı olarak inceleme şansı bulamadım.bir yanlışlık bulanlar geri bildirimde bulunurlarsa hepimiz faydalanırız..

(Not:Sinan Akdumana ulaşma şansım olmadı.Dolayısıyla böyle bir çalışma için izin alamadım.Kendisi bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsa yönetime bildirerek konuyu kaldırtailir.Bu arada kendisine teşekkür ediyorum çok güzel bir özet çıkartmış...)

2. cemile coşkun

cemile coşkun TÜİSAG Üyesi

Merhaba,yukarıdaki ekli dosyayı açamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca birçok sitede birsürü dosya ve soru dolaşıyor.Ben henüz çalışmaya başlıycam.Ancak nereden? nasıl bir yol izlemeliyim.Net ve güzel özetler hangileridir bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

3. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

winzip programını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor... http://download.winzip.com/nkln/winzip180.exe
    bunu kurduktan sonra indirdiğiniz dosyaya sağ tıklayın buraya çıkartı seçin.içinde pdf dosyası çıkacak

Melikeb bu yazıya teşekkür etti.
  4. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla nereden başlamak,hangi kaynaklardan çalışma olayını bende çözemedim. yönetmeliklere bakınca bir sürü soru çözülemiyor.yönetmelik kısmı sadece mevzuat sorularında işe yarıyor gibi o da % 30...

belki de en güzeli güncel bir kitap alıp oradan konu konu çalışmak...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Açılmış pdf dosyası...

Melikeb bu yazıya teşekkür etti.
  6. MEHMET ÇİĞDEM

MEHMET ÇİĞDEM TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar dikkatimi çeken bir şeyi paylaşmak istiyorum
    Eski yada yeni tüm ders notlarında tüp renkleri yanlış veriliyor
    yeni tüp renkleri avrupa standartlarında aşağıdaki gibi hoş şuana kadar burdan soru gelmedi ama ne olur olmaz

oksijen-beyaz
    karbondioksit-gri
    helyum-kahve
    azot-siyah
    asetilen-kestane
    argon-koyu yeşil
    yanıcı gazlar-hidrojen,metan -kırmızı
    zehirli gazlar-sarı
    narkoz-mavi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. MEHMET ÇİĞDEM

MEHMET ÇİĞDEM TÜİSAG Üyesi

SİNAN AKDUMANIN notlarındada hatalı tüp renkleri

8. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

tüp renklerini güncelledim.aslında içerisinde tüzükten falan da bi ton şey var ama editlemek sıfırdan hazırlamaktan zor.. yeni halini buraya yüklüyorum

Ekli Dosyalar:

Fakir fakir bu yazıya teşekkür etti.
  9. mert saka

mert saka TÜİSAG Üyesi

Hocam eline sağlık bu çalışma için. Kursa aralıkta gitmiştim. Ondan sonra hiç takip etmedim. Bunun çıktısını alıp çalışsak bir de deneme seti alacağım yeterli olur mu?

10. Hüsameddin CEBRE

Hüsameddin CEBRE TÜİSAG Üyesi

Aynen bende çıkarmayı düşünüyorum

11. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla sinan akduman adlı arkadaşa teşekkür etmek lazım.ben sadece onun 200 küsür sayfalık notlarından ösym nin bize soracağı konuları lıp derleme yaptım...fazla incelememekle birlikte içerisinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğünden bilgiler de içerdiğini gördüm. o tüzük yürürlükten kaldırıldı biliyorsunuz..

sadece buna çalışmak yeter mi derseniz yetmez.yönetmeliklere de hakim olmak lazım...onun çık kısa özetlerini çıkartıp foruma koymuştum oradan indirebilirsiniz...

bu sınavda hiç birimizin geçebileceğini düşünmüyorum arkadaşlar...ne kadar çalışırsak çalışalım bırakmak için yapacaklar ve bırakacaklar..o yüzden fazla asılmıyorum bu sınava.hatta kendi hazırladığım yönetmelik özetlerini bile daha 1 kere okumadım...nasıl olsa kalacağız...

12. İGU_TR

İGU_TR TÜİSAG Üyesi

hocam inanırmısın bende aynı durumdayım..pek ümidim yok o yüzden tek kelime açıp okumuş değilim..

13. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

e haliyle insanın motivasyonu kalmıyor. aralık sınavı nere şubat sınavı nere.aralıktaki sınava kahveden adam çağırıp soksan geçerdi neredeyse.şubatta maşallah sorabilecekleri en zor soruları sordular.yalnış oldukları gün gibi meydanda olan en az 6,7 soruya da yapılan itirazı kabul etmediler.şubat sınavı geçirmemek için yapılmıştı..

şimdi ösym ye devrettiler.soru sayısı 60 süre 90 dk.demek o kadar kazık soracaklar ki soru başına 1.5 dk bile yetmeyecek. sonuçları da açıklamayacaklar itiraz edemeyelim diye..dünyanın sınav ücretini de yatırdık.ben kendimi enayi gibi düşünüyorum paramı sokağa attım resmen..

aralık sınavını ve şubat sınavını yapanlar vicdanen rahatlar mıdır acaba merak ediyorum.eğer zerre kadar vicdan sahibiyseler yataklarında gözlerini kapadıklarında bu olay akıllarına geliyordur.

bu ülkede hak , hukuk , adalet olduğuna kesinlikle inanmıyorum...

14. mert saka

mert saka TÜİSAG Üyesi

Hocam bu tüzük muhabbetini hiç bilmiyorum neler oluyor yüzeysel olarak belirtimisiniz. Onları eleyip öyle çıktı alayım. Neden bu kadar karamsarsınız anlamadım? Şimdi hiç çalışmayıp kolay bir sınav gelipte geçemezseniz çok daha yazık olur. Ben de sıfırım ama şu an sadece not bulmaya bakıyorum. Ben o kadar zor bir sınav yapacaklarını zannetmiyorum. Bence umudunuzu kaybetmeyin çalışın. En kötü ihtimal geçemezseniz konular hakkında bilginiz olur ve 2. sınavda hem sınav sistemini öğrenip hem de daha hazırlıklı girersiniz. Aynı üniversitede 2. kez aldığımız ders hesabı. Bu arada hocam onun dışında kaynak kitaplara bakıyordum da hep ıvır zıvır. Yargı yayınevinin çıkardığı kitap dikkatimi çekti en azından adı duyulmuş bir yayın acaba nasıldır?

15. Melek Ateş

Melek Ateş TÜİSAG Üyesi

• Bende çalışmaya yeni başladım elimde kursun 4000 sayfalık notu var işin içinden nasıl çıkacağımı bilmiyorum

16. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

http://www.isgfrm.com/attachments/tÜmÜ-yÖnetmelİkler-bİrden-zip.16300/
    tüzük dediğim yönetmelikler. bilgitin sitesinden de indirebilirsin ben özetlerini çıkarmıştım oradan da bakabilirsin...

mert saka bu yazıya teşekkür etti.
  17. mert saka

mert saka TÜİSAG Üyesi

18. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

rica ederim

19. Melek Ateş

Melek Ateş TÜİSAG Üyesi

Sizin yayınladığınız not tüzüklerin çıkarılmış hali mi acaba?

20. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica