Soru : Otobüs, Dolmuş Taksilerde Risk Analizi Yaptırmak Zorunlu Mu?

mehmet42

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tüm araçlar muhtemelen tek işyeri dosyasında işlem görüyordur. bu şekilde ise bir işyeri sayılarak tek bir işlem yapılrı. yok eğer birden fazla işyeri dosyası varsa her işyeri için ayrı ayrı işlem yapmak gerekir.

gulnur1903

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bende şuanda servis araçlarının risk analizine başlıyorum yazdıklarınızdan az çok fikir sahibi oldum ama yine de kafamda tam olarak canlandıramadım... yapmış olan bi arkadaş paylaşabilirse bizde fikir sahibi oluruz... şimdiden çok teşekkürler.

ahmetprsn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar bir sitede gördüm şimdi bir söförler oda baskanı diyorki risk analizi yaptırmak için kimseye para vermeyiniz odamız bu hizmeti ücretsiz yapıyor yani bu ne anlama geliyor uzman yapması zorunlu değilmi risk degerlendirme raporunu aep planını

mehmet42

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar bir sitede gördüm şimdi bir söförler oda baskanı diyorki risk analizi yaptırmak için kimseye para vermeyiniz odamız bu hizmeti ücretsiz yapıyor yani bu ne anlama geliyor uzman yapması zorunlu değilmi risk degerlendirme raporunu aep planını
risk değerlendirmesini uzman yapmak zorunda değil
oda üyelerine hizmet verme adına muhtemelen bi uzmanla anlaşmıştır veya osg ile anlaşmıştır. bu şekilde üyelerinin risk analizini yaptıracaktır.

hseuca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar yönetmelikleri okuyun lütfen , Risk Analizi yapılır veya yaptırılır diyor. Açık ve net bir ifade olduğunu düşünüyorum.

ogzhn_307

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben bi kaç tane servis,otobüs firmasına yaptım risk analizi ama şu anda şirketlerin kendileri yapabilir risk analizi ama benim yaptıklarımın muhasebecisi biz beceremeyiz bir uzmana yaptıralım demiş o sayede yaptık.Malum şirketler bizden çok muhasebecilerine güveniyor.:) onlar ne diyorsa onu yapıyor:)

ggzzdd

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben bi kaç tane servis,otobüs firmasına yaptım risk analizi ama şu anda şirketlerin kendileri yapabilir risk analizi ama benim yaptıklarımın muhasebecisi biz beceremeyiz bir uzmana yaptıralım demiş o sayede yaptık.Malum şirketler bizden çok muhasebecilerine güveniyor.:) onlar ne diyorsa onu yapıyor:)
oğuz bey servis, dolmuşa yaparken nelere baktınız acaba.yardımcı olabilir misiniz ya da elinizde varsa paylaşabilirmisiniz rica etsem

ogzhn_307

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
soförlerin psikoteknik değerlendirmesi var mı , karayolları ile ilgili ağır cezaları var mı , soğuk hava,buzlanma gibi durumlarla ilgili yeterli bilgileri var mı , araç donanımları tam mı , ilkyardım çantaları tam mı , acil durum için çekme halatı, üçgen reflektörü varmı , yangın söndürme tüpü var mı (periyodik kontrol ediliyor mu ), araç içi termal konfor şatları yeterli mi, araç geri vites ikaz lambası çalışyıor mu , araçın yolcu taşıma belgesi varmı , araç muayene belgesi var mı , araça seyahata çıkmadan önce bakım yapılıyor mu, motor,elektrik,yürüyen aksamlarında sorun var mı (periyodik bakımları yapılıyor mu ) genelde bunlara dikkat ettim ben yaparken.

ggzzdd

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
soförlerin psikoteknik değerlendirmesi var mı , karayolları ile ilgili ağır cezaları var mı , soğuk hava,buzlanma gibi durumlarla ilgili yeterli bilgileri var mı , araç donanımları tam mı , ilkyardım çantaları tam mı , acil durum için çekme halatı, üçgen reflektörü varmı , yangın söndürme tüpü var mı (periyodik kontrol ediliyor mu ), araç içi termal konfor şatları yeterli mi, araç geri vites ikaz lambası çalışyıor mu , araçın yolcu taşıma belgesi varmı , araç muayene belgesi var mı , araça seyahata çıkmadan önce bakım yapılıyor mu, motor,elektrik,yürüyen aksamlarında sorun var mı (periyodik bakımları yapılıyor mu ) genelde bunlara dikkat ettim ben yaparken.
çok teşekkürler oğuz bey.yalnız bir sorum daha olacak burada gördüm yine sanırım bazı kişiler dikkat etmişde; gittiği güzergah üzerindeki yolların durumuna da baktınız mı?

ogzhn_307

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
çok teşekkürler oğuz bey.yalnız bir sorum daha olacak burada gördüm yine sanırım bazı kişiler dikkat etmişde; gittiği güzergah üzerindeki yolların durumuna da baktınız mı?
evet dikkat ettim.. gittiği güzergah üzerindeki yolların durumunu da değerlendirmeye aldım...

uzman89

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar yolcu otobüslerinde olması gerekenleri ifade eden bir çeklist veya risk analizi örneği elinde olan var mıdır? Teşekkürler

BUKET KANİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
elinde bu konuyla ilgili hazırlanmıs bır rısk analız ornegı var mı? ve soförlere hangı konularda egıtımler verılmelıdır?

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Konuda önceki mesajlara bakarsanız bilgiler mevcut. Bu konuların üzerine eklenti isteyebilirsiniz.

Aksoykz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar. Eğer elinizde örnek varsa rica edebilir miyim ???

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.