Soru Otobüs, Dolmuş Taksilerde Risk Analizi Yaptırmak Zorunlu Mu?

Konu, 'Ulaştırma Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında ferhat dudu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mehmet42

mehmet42 TÜİSAG Üyesi

tüm araçlar muhtemelen tek işyeri dosyasında işlem görüyordur. bu şekilde ise bir işyeri sayılarak tek bir işlem yapılrı. yok eğer birden fazla işyeri dosyası varsa her işyeri için ayrı ayrı işlem yapmak gerekir.

2. gulnur1903

gulnur1903 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende şuanda servis araçlarının risk analizine başlıyorum yazdıklarınızdan az çok fikir sahibi oldum ama yine de kafamda tam olarak canlandıramadım... yapmış olan bi arkadaş paylaşabilirse bizde fikir sahibi oluruz... şimdiden çok teşekkürler.

3. ahmetprsn

ahmetprsn TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bir sitede gördüm şimdi bir söförler oda baskanı diyorki risk analizi yaptırmak için kimseye para vermeyiniz odamız bu hizmeti ücretsiz yapıyor yani bu ne anlama geliyor uzman yapması zorunlu değilmi risk degerlendirme raporunu aep planını

4. mehmet42

mehmet42 TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirmesini uzman yapmak zorunda değil
    oda üyelerine hizmet verme adına muhtemelen bi uzmanla anlaşmıştır veya osg ile anlaşmıştır. bu şekilde üyelerinin risk analizini yaptıracaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hseuca

hseuca TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yönetmelikleri okuyun lütfen , risk analizi yapılır veya yaptırılır diyor. Açık ve net bir ifade olduğunu düşünüyorum.

6. ogzhn_307

ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bi kaç tane servis,otobüs firmasına yaptım risk analizi ama şu anda şirketlerin kendileri yapabilir risk analizi ama benim yaptıklarımın muhasebecisi biz beceremeyiz bir uzmana yaptıralım demiş o sayede yaptık.Malum şirketler bizden çok muhasebecilerine güveniyor.:) onlar ne diyorsa onu yapıyor:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ggzzdd

ggzzdd TÜİSAG Üyesi

oğuz bey servis, dolmuşa yaparken nelere baktınız acaba.yardımcı olabilir misiniz ya da elinizde varsa paylaşabilirmisiniz rica etsem

8. ogzhn_307

ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

soförlerin psikoteknik değerlendirmesi var mı , karayolları ile ilgili ağır cezaları var mı , soğuk hava,buzlanma gibi durumlarla ilgili yeterli bilgileri var mı , araç donanımları tam mı , ilkyardım çantaları tam mı , acil durum için çekme halatı, üçgen reflektörü varmı , yangın söndürme tüpü var mı (periyodik kontrol ediliyor mu ), araç içi termal konfor şatları yeterli mi, araç geri vites ikaz lambası çalışyıor mu , araçın yolcu taşıma belgesi varmı , araç muayene belgesi var mı , araça seyahata çıkmadan önce bakım yapılıyor mu, motor,elektrik,yürüyen aksamlarında sorun var mı (periyodik bakımları yapılıyor mu ) genelde bunlara dikkat ettim ben yaparken.

9. ggzzdd

ggzzdd TÜİSAG Üyesi

çok teşekkürler oğuz bey.yalnız bir sorum daha olacak burada gördüm yine sanırım bazı kişiler dikkat etmişde; gittiği güzergah üzerindeki yolların durumuna da baktınız mı?

10. ogzhn_307

ogzhn_307 TÜİSAG Üyesi

evet dikkat ettim.. gittiği güzergah üzerindeki yolların durumunu da değerlendirmeye aldım...

11. uzman89

uzman89 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yolcu otobüslerinde olması gerekenleri ifade eden bir çeklist veya risk analizi örneği elinde olan var mıdır? Teşekkürler

12. BUKET KANİ

BUKET KANİ TÜİSAG Üyesi

elinde bu konuyla ilgili hazırlanmıs bır rısk analız ornegı var mı? ve soförlere hangı konularda egıtımler verılmelıdır?

13. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Konuda önceki mesajlara bakarsanız bilgiler mevcut. Bu konuların üzerine eklenti isteyebilirsiniz.

14. Aksoykz

Aksoykz TÜİSAG Üyesi

Merhabalar. Eğer elinizde örnek varsa rica edebilir miyim ???

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica