Soru : Otomatik Açılır Kapılar Ve Acil Çıkış Hakkında

Mehmet Metin ÇEMBER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İş güvenliğini aldığım iş yerlerinden birinde otomatik ve üstünde hareket sensörü olan kapı acil çıkış olarak kullanılıyor. Bu kapı market girişlerinde görebileceğimiz küçük cam bir kapı ve iki kapı arka arkaya. Yönetmeliğe göre bu kapıların kullanılamayacağını biliyorum ama acaba alternatif bir yolla ve daha az masrafla durumu kurtarabilir miyiz. Elektrik kesintisi için güç kaynağına bağlamam önerildi bu olabilir mi yoksa başka sakıncaları da var mı? Bu arada kullanılabilecek durumda başka çıkış yok. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum, şimdiden teşekkürler.

ZEHRA AKIN KORKMAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bu konuyu bende merak ediyorum ama sanırım arkadasların ilgisini çekmedi.Benimde işletmemde sensörlü bir kapı var, idari kısım çalışanları acil çıkış kapısı olarak tanımlanmış / rutin giriş çıkış olarak kullanılıyor.Tam da toplanma alanına açılıyor yeri çok uygun ama kapı sensörlü. Elektrik kesintisi olduğunda aydınlatma jeneratörüne bağlı aktif olup çalışıyor ama yine de bu kapıların tam uygunluğu yok sanırım.Gerçi itfaiye 2 senedir gelip düzenli gezdi işletmemizi ama bir yorum yapmadı bu kapıyla ilgili.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.