Anket Otomobil Alırken Sizin Için Önemli Olan Nedir?

Otomobil Alırken Sizin İçin Önemli Olan Nedir?

• Fİyatı

Kullanılan: 25 62.5%
  • Güvenliği

Kullanılan: 29 72.5%
  • Tasarımı

Kullanılan: 14 35.0%
  • Vergisi

Kullanılan: 8 20.0%
  • Markası

Kullanılan: 18 45.0%

• Kullanılan toplam oy
    40
  • Anket kapatılmış .

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Madem araba konusu açıldı arkadaşlar size bişey danışayım. 2009 model bir ford connect var onu almayı düşünüyorum. nasıl araba sizce ? artıları eksileri nelerdir?
yasin bey..connectlerin 90 bg ve 110bg olan iki motoru var..75 likler üretimden kalktı diye hatırlıyorum...bizim fabrikada bir tane 90 lık var..yakıt konusunda evet emsallerine göre fazla yakıyo ama sürüş dinamikleri ve sağlamlık olarak iyi..yol tutuşu çok iyi ..geniş ve konforlu bence..yolda güven veriyor..kangoo veya doblo öyle değil mesela..bu 3 araç hepsi var.. ...vw caddy ye göre ise fiyatı hesaplı..zaten ben anti vw ciyim..:) doğuş oto nun satış politikası yüzünden...;)

volkans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar sırasıyla 3 markada araba değiştirdik. ford focus ,honda civic ve volkswagen golf
Değerlendirmeyi fiyata bağlı olarak yapmayacağım çünkü 3 arabanında fiyatları aynı gibi birbirine yakın..

Şimdi araların en rezelat olanı (gerçekten rezalet ve 5 para etmez) ford focus. Bu 3 araba içinde en kötü ve kalitesiz olan en güvenliksiz olan araba ford focustu. Bunun yanında şunu söylemem yeterli olacaktır. Şahinin klimalısını düşünün arada fark bu çok açık ve net söylüyorum.

Honda civic çok güzel araba. Tasarımda iyi güvenlikte iyi motoruda gerçekten çok sıhatli ve seri araba.
Amaaa hiçbiri alman otomobilinin eline su dökemez. Golf şimdiye kadar bindiğim en iyi orta sınıf araba.
Güvenlik olarak bizim golfte 8-10 hava yastığı var( Arabamız 2012 en baz model 1.6 benzin) Güvenlik olarak en üst modelinde ne özellikler varya en alt modeldede o özellikler var ve arabanın gerçekten sağlam olduğu hissini veriyor. Bunun yanında hondayla birlikte içeri fazla ses vermiyor. Sürüşü çok dengeli araba alman arabası olduğunu hissettiriyor yol tutuşu çok iyi.Fordun yol tutuşundan donanımına her şeyiyle kötüydü.

volkans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
golfe Lpg taktırdık bunu unuttum.

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arabada en öncelikle baktığım şey akaryakıt tüketimi,daha sonra ikinci elde tekrar satmaya kalkarsam edebileceğim zarar ve bu özellikleri tamalayan tasarım ve mühendislik kısmı

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar sırasıyla 3 markada araba değiştirdik. ford focus ,honda civic ve volkswagen golf
Değerlendirmeyi fiyata bağlı olarak yapmayacağım çünkü 3 arabanında fiyatları aynı gibi birbirine yakın..

Şimdi araların en rezelat olanı (gerçekten rezalet ve 5 para etmez) ford focus. Bu 3 araba içinde en kötü ve kalitesiz olan en güvenliksiz olan araba ford focustu. Bunun yanında şunu söylemem yeterli olacaktır. Şahinin klimalısını düşünün arada fark bu çok açık ve net söylüyorum.

Honda civic çok güzel araba. Tasarımda iyi güvenlikte iyi motoruda gerçekten çok sıhatli ve seri araba.
Amaaa hiçbiri alman otomobilinin eline su dökemez. Golf şimdiye kadar bindiğim en iyi orta sınıf araba.
Güvenlik olarak bizim golfte 8-10 hava yastığı var( Arabamız 2012 en baz model 1.6 benzin) Güvenlik olarak en üst modelinde ne özellikler varya en alt modeldede o özellikler var ve arabanın gerçekten sağlam olduğu hissini veriyor. Bunun yanında hondayla birlikte içeri fazla ses vermiyor. Sürüşü çok dengeli araba alman arabası olduğunu hissettiriyor yol tutuşu çok iyi.Fordun yol tutuşundan donanımına her şeyiyle kötüydü.
sayın volkans...akşam akşam beni güldürdün..Allah ta seni güldürsün...:evet:
euro ncap testleri falan yalan oldu desenize...
evet..golf sağlam olduğu hissini veriyor..gerçekten öylemi..?
yol tutuşta fordun eline kimsenin su dökemeyeceğini sanırım duymayan sadece sizsiniz..
ayrıca ben connect için izlenimlerimi paylaşmıştım ama konu golf- focus kıyaslamasına gelmiş...:)

yasin123

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
yasin bey..connectlerin 90 bg ve 110bg olan iki motoru var..75 likler üretimden kalktı diye hatırlıyorum...bizim fabrikada bir tane 90 lık var..yakıt konusunda evet emsallerine göre fazla yakıyo ama sürüş dinamikleri ve sağlamlık olarak iyi..yol tutuşu çok iyi ..geniş ve konforlu bence..yolda güven veriyor..kangoo veya doblo öyle değil mesela..bu 3 araç hepsi var.. ...vw caddy ye göre ise fiyatı hesaplı..zaten ben anti vw ciyim..:) doğuş oto nun satış politikası yüzünden...;)
ya bende 2009 model 75 bg aldım :(

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
hayırlı olsun yasin bey...kazasız belasız...:evet:

volkans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
siz fordun çarpışma testlerini izlemediniz galiba gülmeye devam edin çarpınca öyle olmayacak :D arkadaşım ford otosanda çalışıyor ayrıca. söylediği şu bir testtede motorun ve arabanın civataları çıkmasın tek parça kalsın dişimi kıracağım :D

Alman otomoniliyle fordu bir tuttunuzya allahta sizi güldürsün :D ben bunları başlığa binaen yazdım sonuçta aynı markanın otomobil kaliteside belirli standartta oluyor dimi.. euro ncapa bakarsanız 5 yıldız almayan otomobil kaldımıki.. :) bütün reklamlarda 5 yıldız görüyoruz önemli olan insanların oradan sağ çıkıp çıkamadığı.

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
konu oto forumuna dönmeye başladı..kestim....:evet:focusla connect aynı şeyler değil...benim savunduğum şeyler focus için geçerliydi...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.