Özel Güvenlik Şirketlerinde Isg

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında bonuuus tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yasemin özdemir

yasemin özdemir TÜİSAG Üyesi

merhabalar; bende aynı sorunla uğraşıyorum ve bilgi toplamaya çalışıyorum. yapmış olduğunuz çalışmaları paylaşırsanız sevinirim

2. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben zamanında özel güvenlik silahlı eğitimi kursuna katılıp sertifika aldım aynı zamanda muhendis ve isg uzmanıyım eğitimlerde şu konulara yer verildi : YANGIN , ATEŞLİ SİLAHLAR, İLK YARDIM , TOPLUMSAL OLAYLAR, İLETİŞİM , AKLIMA GELENLER BUNLAR ..

3. makman

makman TÜİSAG Üyesi

Aranızda özel güvenlik şirketinde kısmi zamanlı yada tam zamanlı iş güvenliği uzmanı olarak çalışan var mı?yardıma ihtiyacım var

4. okansari

okansari TÜİSAG Üyesi

ben çalılıyorum kardeşim telefonlaşalım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gulnurkankal

gulnurkankal TÜİSAG Üyesi

Peki acil durum eylem planı konusunda ne yapıyorsunuz? benim baktığım özel güvenlik şirketi yaklaşık 100 noktaya hizmet veriyor.

6. comert54

comert54 TÜİSAG Üyesi

tel numaranızı alabilirmiyim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Last edited by a moderator: 18 Kasım 2013
  7. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

bende özel güvelik şti. de tam zamanlı olarak çalışıyorum daha yeniyim türkiye geneli bankalarda yaklaşık 1000 noktada çalışan var ben bu noktaların hepsine gitmek zorundamıyım

8. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

yapılan iş her yerde aynı bankaların genel yapısıda aynı

9. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgi vermeleri bize yol gösterecektir

10. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

acil durum eylem planlarını bankalar kendi şubeleri için yaptırıp bizim çalışanlarımızıda dahilmi edecekler sonuçta bizim oralarda bir çalışanımız var yanlışmı düşünüyorum ?

11. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

özel güvenlik görevlileri bu işi yapabilmek için yeterli eğitimi almış durumdalar ayrıca bizim alt işveren olarak ne tür bir eğtim vermeliyiz.

12. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

bende güvenlik şirketindeyim mevzuata göre davranmamız gerekıyor 1 kişi bile olsa ona göre dosya gerekıyor ama bankanın tamamına göre yapmayın çünkü sadece personelin görev yaptığı alanı analiz edin acil eylem planlarını koyun eğitim belgesi vs. düzenleyın 2016 ya kadar az tehlikelıler için deftere gerek yok personel değişrse işten çıkarsa yenı gırene eğitim sertıfıkası yapın banka kendı risk değerlendırmesı vs için zaten ayrı isg uzmanı ile çalışıyordur ......

13. M.R.ŞULE

M.R.ŞULE TÜİSAG Üyesi

peki ama ben yaklaşık 1000 noktadaki tüm çalışanların çalıştıkları yerlere gitmelimiyim,buralara gidip gelmek yaklaşık iki yıl sürer.Tüm Türkiye genelinde ayrıca bir kişi için acil durum eylem planı olurmu?

14. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

her şube aşağı yukarı aynı şekılde dizayn edilmiştir tel açın şube hakkında bılgı alın (kaç kat kaç oda kaç yangın tüpü var vs.)raporları küçük değişiklikler yaparak kopy leyın sonuçta orda makıne alet edevat yok fırsat buldukça aylık belırlediğiniz yerlere gidebilirsiniz eğitimleri toplu yapmaya çalışın mesela ust kademeyle görüşün bellı aralıklarla bir yerde eğitim verin topluca gitsinler tektek eğitimle uğraşmak reel değil zaten arada giren çıkan olur acil eylem planı mevzuatta varsa mecburen olur ama detaya girmeyın heryere kopyleyın yollayın imzaları attırın kargoya verın ordakı güvenlikçide imzalar içeriye verır onlarda dosyalar

M.R.ŞULE bu yazıya teşekkür etti.
  15. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

bence 100 noktaya gitmenize gerek yok senin çalışanın banka da altişveren kapsamında çalışıyor. Yani sorumluluk bankanın. Gerçi yapılan sözleşmenin içeriğine bakmak gerekir

16. comert54

comert54 TÜİSAG Üyesi

Okan bey iletişime geçebilirmiyiz

Last edited by a moderator: 19 Kasım 2013
  17. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

hazır betonda calısan guvenlıklerle ılgılı ne gıbı tavsıyelerınz var acaba

18. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

kapıda güvenlikse beton işlerine karışmıyorsa kendı mıntıkası ve araçların giriş çıkışına dikkat etmesi gerek zaten bütün güvenlik işleri taşeron ve kendı çalışma alanları sizi ilgilendiriyor diğer kısımları beton ureten firme kendi isg uzmanına baktırır

19. ezog

ezog TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar güvenlik firmalarıyla ilgili çalışma yapanınız var mı? Yaptıklarını paylaşır mı?

20. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

nasıl bir bilgi arıyorsunuz eğitim ile ilgilimi risklerle mi ilgili?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica