Özel Hastane'nin Yangın Merdiveni ve Olmayan Yangın Tüpü Talimatnamesi

Konu, 'Hatalı Uygulanan İSG Önlemlerinin Fotoğrafları' kısmında Ali Okan Çifteli tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ali Okan Çifteli

Ali Okan Çifteli TÜİSAG Üyesi

IMG_1389.JPGIMG_1390.JPGIMG_1391.JPGIMG_1392.JPGIMG_1394.JPGIMG_1396.JPGIMG_1397.JPGIMG_1398.JPG

salihkuz, Murat KOÇAK, taylantalu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

ALO 170.....;)

Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  3. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

İçler acısı, ben de Eskişehir'de özel bir hastanenin doktorları ile konuşmuştum, kanser hastaları için tedavi ilaçlarının hazırlandığı küçücük odanın hemen yanıbaşında yerlerin silindiği pis kokulu temizlik süpürgeleri duruyordu, neyse ki hak verdilerde çektirdiler. Geçen günde bir benzin istasyonunda dışarda duran klima ünitesinin hemen altında elektrik prizi gördüm ve prizin sızan sudan etkileneceğini söyledim, hiç hoşlanmadılar :). Olmaz bişey deyip kafasını çevirip gitti, ben de peki dedim. Bu işle ilgileneli artık pek sevilmiyorum galiba :p

Cihangir, atoktamis ve izmir bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ali Okan Çifteli

Ali Okan Çifteli TÜİSAG Üyesi

Umarım ülkemizde ALO 170'e ihtiyaç kalmaz :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Seylan Aygün ve izmir bu yazıya teşekkür etti.
  5. sukru_ozgur

sukru_ozgur TÜİSAG Üyesi

hastanelerin 14001,18001 denetimlerinde böyle manzaralarla bende karşılaşıyorum.ne yazık ki denetçilerin önemli kısmı böyle manzaraları ya görmüyor yada görmemezlikten geliyor.
    ülkemiz İSG konusuyla daha yeni tanışıyor diye düşünüyorum.önümüzdeki yıllarda sigorta şirketleri bu konuya el atacak sanırım.
    işyeri sigortası yapılırken risklerle orantılı prim düzenlemesi gündeme gelecek.
    yukarıdaki hastanede olası yangın veya deprem durumunda onlarca kişinin kurtulması mucize gibi.
    böyle felaket durumlarında ,yangında ,depremde zarar görenlerin yakınları milyonlarca liralık tazminat davaları açabilirler ,S.G.K yada özel sigortalar bu tazminatları HASTANE ORTAKLARINA RÜCU EDEBİLİR.
    Burada tespit ve önerilerin onaylı deftere yazılması işverene imzalatılması,bir nüshasının alınması ve süresinde yerine getirilmeyen önlemlerin ise bakanlığa bildirme sorumluluğunun bulunduğu işverene sürekli hatırlatmayı bıkmadan usanmadan sürdürmek dışında bu ortamda elden fazla şey gelmiyor gibi.

izmir bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica