Özel Okullar Ve Hastanelerde Isg Uzmanı Çalıştırma Zorunluluğu 30 Aralık 2012 Tarihindemi Başlıyor?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Makaleleriniz' kısmında ruskamat tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ruskamat

ruskamat TÜİSAG Üyesi

yorumlarınızı yazarmısınız,teşekürler

2. ruskamat

ruskamat TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli grup,50 ve üzeri kişi çalıştırıyorsa yasanın yayınlandığı tarihinden 6 ay sonra diye yazıyordu,sayı 50 den az ise 2 yıl süre verilmiş ,doğru mu anımsıyorum,

3. Okan67

Okan67 TÜİSAG Üyesi

Evet özel okullar ve hastaneler de çalıştırmak zorunda. Artık 50 sayısı anahtar. Hangi sektör olursa olsun.

Arkadaşlar, bu yasa ile birlikte ülkede çok büyük bir değişim başlayacak. İnsan kavramı, insan hakları, hak kavramı daha da gelişecek ve her şeyden önemlisi çok önemli oranda istihdam artışı sağlanacak.

4. füsun

füsun TÜİSAG Üyesi

merhaba,
    Bu yasa ile birlikte devlet okulları da iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorunda mı?

teşekkürler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Yani devlet okullarıda iş güvenliği uzmanı bulundurmak yada gerekli eğitim almak aldırmak,risk analizleri vs yaptırmak zorunda Füsun Hanım..

Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  6. füsun

füsun TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey,
    Paylaşmış olduğunuz bilgi için çok teşekkürler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fuat

fuat TÜİSAG Üyesi

Hüseyin bey,
    Kapsam ve istisnalar bölümü d- maddesinde.....,eğitim,.... geçmektedir. Yani bu alanlarda bu kanun uygulanmaz.

8. Uzman Ahmet

Uzman Ahmet TÜİSAG Üyesi

Sadece okullar değil öğrencilerin bulundukları gerek özel gerek devlet yurtlarıda yasa kapsamına girmiştir desek yanlış olmaz değil mi

9. fuat

fuat TÜİSAG Üyesi

Yanlış olur Ahmet bey,
    Eğitim sektörü kapsam dışındadır. 6331 sayılı kanunda "eğitim" istisnalardan sayılmıştır.

10. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hastaneler ve milli eğitim baknlığına bağlı tüm okullar ve iş yerleri bu kanun kapsamındadırr. Hatta Hacettepe Hastanesinde OSGB kurldu ve faliyette

Emrah ERKEK ve Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  11. eniyiisg

eniyiisg TÜİSAG Üyesi

fuat bey maddeyi yanlış yorumluyorsunuz, mahkumların eğitimi istisna , özel okullar değil

Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
  12. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

d) Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri.

Eğitim sektörü kapsam içindedir. d maddesi sadece hükümlü ve tutukluları içermektedir..

mustafa bahar38 ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  13. pandemi

pandemi TÜİSAG Üyesi

yeni çıkan kanunla ilgili hastanelerde isg uzmanı bulundurma zorunluluğu davası..nasıl alacak KPSS ile mi olacak ?

14. Mehmet NuriALİM

Mehmet NuriALİM TÜİSAG Üyesi

Devlet Okulları, Özel Okullar ve Özel Hastanelerde isg egitimi yasalaştı mı, bu kurumlar bilgilendirildi mi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  15. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Fuat Bey;
    Yorumlamanız yanlış olmuş paylaşmış olduğum yasanın ilgili d maddesinde mahkum ve hükümlüler ile ilgili istisna belirtilmiştir..Orada geçen eğitim sözcüğü mahkumları kapsamaktadır..

uzmancan ve fuat bu yazıya teşekkür etti.
  16. fuat

fuat TÜİSAG Üyesi

Hüseyin bey ve Seylan hnm,

Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

17. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

nasıl olacak uygulanabilecek mi merak ediyorum bu kanun. şimdi 30 aralıktan sonra büyük bir hastaneye gitsek 50 den fazla çalışanınız var iş güvenliği uzmanı bulundurmanız gerekiyor desek, nasıl olacak. aynı şekilde özel okullar, devlet okulları. düşünüyorumda şuanda inşaatlarda ve neredeyse tüm farikalarda iş güvenliği uzmanı bulunmuyorken, hastaneler, ticarethaneler, okullar nasıl iş güvenliği uzmanı bulunduracak? uygulanacak mı bu kanun zamanla göreceğiz

deryayran ve Cem AKBULAK bu yazıya teşekkür etti.
  18. necdethaykir

necdethaykir TÜİSAG Üyesi

6331 sayılı kanun madde 38 herşeyi açıklıyor. Biraz dikkatli ve düşünerek okumak lazım. Böylece gereksiz yorumlarda yapılmamış olur. Saygılar.

Züleyha bu yazıya teşekkür etti.
  19. eylem79

eylem79 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar merhaba ozel okullarda is guvenligi uzmani bulundurulmasi durumu hakkinda cevPlar ksfa karistirici.NEt bir bilgi yok mu?

20. mehmet ünal

mehmet ünal TÜİSAG Üyesi

Var arkadaşım var,50 ve üzeri işçi çalıştıran özel okullar 1 ocaktan 2013 ten itibaren,50den az personeli olanlarda 1temmuz 2014 den itibaren iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorundadır. özetle sorunuzun cevabı bu

bilgesena, doktornext ve adipik bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica