Soru Özel Okullarda İş Sağlığı Ve Güvenliği

Konu, 'Eğitim Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında Ali KÖKSAL tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Arkadşalar Özel bir Meslek lisesinde görev alcağım. risk analizi, Acil eylem Planı, Yangında korunma yönetmeliği bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa benimle paylaşırlarsa sevinirim. Nereden başlamak gerek Tatbikat (Yangın, Deprem ) Planlar vs.

2. mehmetgulsun

mehmetgulsun TÜİSAG Üyesi

Herhangi bir cevap yazılmamış... Ali bey ben de aynı durumla karşı karşıyayım elimize geçen kaynakları paylaşabiliriz.

Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
  3. gokcar

gokcar TÜİSAG Üyesi

herhalde bır bılen yok

4. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Benim tavsiyem ilk olarak risk analizi ile başlamanız olacaktır. Çünkü yaptığınız detaylı risk analizinde, neyin eksik neyin tam olduğunu daha net şekilde görebilir, bu sayede de yapacaklarınızın ve yapmanız gereken işlerin programını daha kolay oluşturabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mehmetgulsun ve Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
  5. slnbtl

slnbtl TÜİSAG Üyesi

özel okullar ya da dershanelerde risk değerlendirmesiyle ilgili kaynağı olan varsa paylaşabilir
    mi şuan bi özel okul için risk değerlendirmesi hazırlıyorum gözümden bir şey kaçmaması için aklınıza gelen tehlikeleri paylaşabilir misiniz?

6. atalay.ayaz

atalay.ayaz TÜİSAG Üyesi

binalarda yangın yönetmeliği doğal afet planları kantin yemhande calısanların sağlık raporları yemekhane mevcutsa gelen yemeğin en az 40 c gelmesi. çıkış kapılarının yönü. okul servislerin deki araçların periyodik konturolu kar lastiği lastik lastik teki iz derinliği.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

slnbtl bu yazıya teşekkür etti.
  7. yapraksu

yapraksu TÜİSAG Üyesi

Bende hazırlık yapıyorum elindekileri derleyince paylaşırım sizde paylaşabilirmisiniz

atalay.ayaz bu yazıya teşekkür etti.
  8. ardaorkun

ardaorkun TÜİSAG Üyesi

merhaba özel okullar ve dershaneler için risk analiz örneği varsa paylaşa bilirseniz sevinirim.

Last edited by a moderator: 20 Ocak 2014
  9. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Okullarda isg uzmanlığı yapan arkadaşlar bana ulaşabilirse sevinirim. Görüş almak istediğim 1-2 konu var...

10. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Okullarda ISG başlıklı bir sunum var elimde, iletiyorum...

Ekli Dosyalar:

ercan ozgun, nilgün özbey, Real ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. Genco

Teşekkür ederim mekabe, ilginiz için. Ancak sormak istediğim bazı mevzular var. Siz okulda isg uzmanı çalışıyomusunuz?

12. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Ben işyeri hekimiyim Mehmet bey
    Ama gene de sorun, bir bilen çıkar muhtemelen...
    Ekteki linklerdeki bilgilerin de işinize yarayacağını umuyorum
    Saygılarımla
    http://www.isgfrm.com/depo/is_sagligi_ve_guvenligi_rehberi.pdf
    http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprog...lisim/moduller/is_guvenligi_insan_sagligi.pdf

Genco ve uzakkk bu yazıya teşekkür etti.
  13. Genco

Sayın Mekabe,
    yaşadığım çelişki şu şekilde...
    Benim okuldaki sorumluluğum oranın çalışanı olan öğretmen ve idari personelle mi sınırlı, yoksa öğrenciler de benim sorumluluğumda mı?
    Mesela, öğrencilere de isg eğitimi vermeli miyim ya da öğrencilerin okulda başlarına gelen kazalara iş kazası olarak kayıt tutmalı mıyım?

14. gulkubra

gulkubra TÜİSAG Üyesi

merhaba mehmet bey ben özel bir okulun iş güvenliği uzmanıyım o yüzden yazmak istedim. İSG katip üzerinden çalışan sayısı olarak yetkilendirme aldığınızdan dolayı siz sadece çalışanlardan sorumlusunuz ama bir işlem yaparken öğrencileri de dikkate almanız gerekiyor. Eğitimlere katmayabilirsiniz. Ancak acil durum eylem planı yaparken mutlaka öğrencilerde düşünülmelidir, veli giriş çıkışları önemlidir. Acil bir durum olduğunda veliyi nası tutacaksın?
    Ben öğrencilerin başlarına gelen olayların kayıtlarını tutmuyorum. Çünkü onlar her dakka düşüp kalkıyorlar hepsini tutamam sadece haberim olan bir durum mevcut ise giidp bakıyorum sakıncalı bir durum mevcut ise önlem alınmasını sağlıyorum zaten özel oldukları için almış oluyorlar.

Genco bu yazıya teşekkür etti.
  15. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Dilerim yararlı olur.

Ekli Dosyalar:

ercan ozgun, Seyidoglu60, alibey ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. Genco

gulkubra hanım teşekkürler.
    Dediğiniz gibi bende öğrencilerin kaza kayıtlarını tutmadım ancak gerek risk analizi gerek acil eylem planını ve dolayısı ile aldığım önlemler hep öğrencilere yönelik oldu. Bu durumda bende biraz karmaşaya sebebiyet verdi.

17. Genco

Bende elimdeki farklı bir dokümanı paylaşayım.

Ekli Dosyalar:

ercan ozgun, ema, alibey ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba dersaneler ve özel okullara hangi sınıf iş güvenliği uzmanları bakabiliyor?

19. Genco

İşyeri tehlike sınıfları tebliğine bakarsanız, 85 Nace kodu ile başlayan faaliyetler Eğitimle ilgili ve özel 2-3 faaliyet dışında bütün faaliyetler az tehlikeli sınıfta.
    Dolayısı ile bütün sınıflar bakabilir

AllisWell bu yazıya teşekkür etti.
  20. Aslı Ermurat

Aslı Ermurat TÜİSAG Üyesi

merhabalar. özel bir üniversitenin fakültesinin acil durum planlamasını projem kapsamında yapmam bekleniyor. acil durum eylem planı kapsamında ne gibi çalışmalar yapmam gerekiyor? bilgilendirirseniz çok sevinirim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. kolej risk analizi

,
  2. okullarda risk analizi örneği

,
  3. okullarda risk analizi örnekleri

Yandex.Metrica