Özel sektörde C sınıfı İSG Uzmanı olarak çalışanlar

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında tubacakmak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tubacakmak

tubacakmak TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar
    C Sınıfı İSG uzmanı olarak özel sektörde çalışan veya daha önce çalışmış arkadaşlar hangi sektörde çalıştılarını yazabilirler mi?
    Ayrıca çoğunlukla hangi sektörde C sınıfı uzman çalışması gerekiyor, bu konuda bilgisi olanlar da yazarsa sevinirim.

2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

merhaba tuba hanım,sertifikalar gelince çalışmaya başlayacağız inşallah..ben metal işleme sektöründeyim şu an.yeni çıkan 6331 sayılı iş güvenliği yasası ile,3 yıl boyunca tehlikeli sınıflara da bakma hakkı tanındı C sınıflarına..dolayısıyla iş alanımız arttı...gerçi çok tehlikeli sınıfta da A sınıfı uzman altında da sözleşme yapılabiliyor...

3. yasincelenk

yasincelenk TÜİSAG Üyesi

merhaba. kisa bir suredir petrol ve petrol urunleri alaniinda hizmet veren buyuk bir sirkette isg uzmani olarak calismaktayim.

Yasin ÇELENK
    C Sınıfı ISG Uzm.

4. kazım akkaya

kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

GSM ektöründe baz istasyonları ile ilgili çalışma yapan firmada 11 aydır iş güvenlikçi olarak çalışmaktayım.

Ayrıca bu anketin daha faydalı olması için aşağıdaki gibi bir formun olması daha iyi olacaktır.
    Sektör:Telekomünikasyon(GSM baz istasyonları)
    Tehlike sınıfı: Tehlikeli
    Tecrübe süresi: 11 ay

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Sektör : İnşaat (tünel)
    Tehlike Sınıfı: Çok Tehlikeli(bildirim yapamıyorum elbette:( )
    Tecrübe süresi: 2 yıl

6. Bayram ÇELİK

Bayram ÇELİK TÜİSAG Üyesi

Sektör:Metal (Otomotiv?
    Tehlike Sınıfı : Çok tehlikeli
    Tecrübe süresi : 6,5 yıl

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mikrop bu yazıya teşekkür etti.
  7. browland

browland TÜİSAG Üyesi

Sektör:İnşaat (OSGB)
    Tehlike Sınıfı : Çok tehlikeli
    Tecrübe süresi :2 ay :)

8. Hasan Berkman

Hasan Berkman TÜİSAG Üyesi

Mehmet bey merhaba,
    bildirim yapmıyor olsan bile, Allah korusun bir kaza olduğunda Savcı direkt senide sorguluyormuş ve sorumlu tutuyormuş, bu sorunu nasıl aşıyorsun..

9. Sektör : Çevre ve İSG Danışmanlığı (HES, Yol, Demiryolu, Beton Santralleri, Enerji İletim Hattı, İnşaat Şantiyeleri )
    Tehlike Sınıfı : Çok Tehlikeli
    Tecrübe süresi : 1,5 yıl

10. ARDIÇ

ARDIÇ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iyi geceler.
    istanbul ili OSGB de çalışanınız varmı? bilgiye ihtiyacım var

11. Ulaş Devrim YURDABAL

Ulaş Devrim YURDABAL TÜİSAG Üyesi

Sektör:petro Kimya/Kimyasal Teknik Depolama/Antrepo
    Tecrübe:5 Yıl
    Ünvan:Teknik Emniyet ve İş Güv. Sorumlusu
    Sertifika Sınıfı:C Sınıfı almak üzereyim.(21Ekim Sınavı)

12. kubrazıraman

kubrazıraman TÜİSAG Üyesi

Sektör: İnşaat (fab. yapımı)
    Tecrübe : 5 Ay

13. Hüseyinisg

Hüseyinisg TÜİSAG Üyesi

Sektör :Ekoteknik İş sağlığı Güvenliği ve Çevre Hizmetleri(OSGB) ( Hızlı Tren Hat Yapım İşi)
    Tecrübe süresi : 1,5 yıl

14. ceren2005

ceren2005 TÜİSAG Üyesi

15. ceren2005

ceren2005 TÜİSAG Üyesi

Evet kesinlikle katılıyorum size.ülkemizde Gsm Sektöründe gerek bakım onarım gerekse de montajında çalışan çok sayıda isg uzmanı var çalışan var.Yüksekten düşme, radyo frekansa maaruziyet, elektrik gibi çok fazla risk etmenine maruzlar.O yüzden bu sektöre ait formun oluşturulması kısmında size katılıyorum.

16. Hakan KESKİNKILIÇ

Hakan KESKİNKILIÇ TÜİSAG Üyesi

Bence çalışan arkadaslar hangi ilde çalıştıklarını dA belirtirlerse daha faydalı olur

17. GökhanOrdu

GökhanOrdu TÜİSAG Üyesi

iyi günler
    ben özel bir şirkette isg uzmanı dışında başka bir görevle çalışmaktayım.
    sertifikam geldi ve bir OSGB altında isg uzmanı olarak haftada 1 yada 2 gün çalışmayı düşünüyorum
    sertifikamın aktif olarak işleyebilmesi için (b ve c sınıfı sınavlarına girebilmek için) yapılan sözleşmemı devlet nezdinde geçer ya da sigorta girişimin mi isg uzmanı olarak çalıştığım yerden girilmesi gerekir?

18. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Herhangibir iş yerinde tam süreli çalışmanız nedeniyle yasal olarak başka bir işte çalışamazsınız. Yani kendi işinizi yaparken dışarıdan farklı iş yerlerinde görev almanız yasal olarak mümkün değil. Ancak bu iş yerinden ayrıldıktan sonra yasanın izin verdiği sayı ve sürelere göre kendiniz OSGB haricinde her şirketle çalışma süresi kadar kısmi iş sözleşmesi yaparak bu çalışma süreleri için sözleşme yaptığınızı devlete bildirebilirsiniz.

gkhnrd bu yazıya teşekkür etti.
  19. GökhanOrdu

GökhanOrdu TÜİSAG Üyesi

yani ben sertifikamın aktif olarak işleyebilmesi için ssk mın yattığı şirketten ya ayrılmak zorundayım ya da burada iş güvenliği uzmanı olarak görev yapmak durumundayım. isg uzmanı olarak anlaşacağım firma ile sözleşme imzalamalı ve isg uzmanı olarak görev almalıyım.
    çok teşekkürler

20. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Evet ancak bu şekilde görev alabiliyoruz...

gkhnrd bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica