P3 Ve Diğer Filtrelerin Sınıflandırılması Hakkında Bilgisi Olan Varmı?

tugba13

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
filtrelerin sınıflandırılmasını bulamadım yardım lütfen

cem.kilic

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sanırım böyle bir şey istiyorsunuz.

Ekli dosyalar

• doc00259520130313124424.pdf
    133.6 KB · Görüntüleme: 115
  • doc00259620130313124446.pdf
    46.8 KB · Görüntüleme: 95

mrcmrt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
filtrelerin sınıflandırılmasını bulamadım yardım lütfen

TOZ MASKESİ KULLANIMI
EN 149 Toz türü
FFP1 Kaba tozlar, Etkisiz (inert) tozlar
FFP2 – S Katı parçacıklar Kaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar cam elyafı, kurşun toz ve dumanı asbestos
FFP2 – SLKatı ve sıvı parçacıklar Kaba tozlar,Etkisiz ince tolzar, polenler, kaynak dumanları, hafif zehirli tozlar, cam elyafı, asbestoz, kurşun tozu ve dumanı, yağ tanecikleri, hafif zehirli aerosoller
FFP 3 – SL Sporlar, Bakteriler, proteolitik enzimler, radyoaktif parçacıklar, kansorojen maddeler.

Toz maskeleri 2001 yılında maskeler için yenilenen EN 149 standartlarına uygun ve CE belgelidir. Soluk verme ventili olan bu modern maskeler, maske içerisinde ısının yükselmesini engelleyerek rahat nefes alıp vermeyi sağlamaktadırlar. Düşük solunum direnci ile donatılan toz maskelerinin kullanımı daha konforlu hale getirilmiştir. Kişiye göre ayarlanabilen burun klipsi, süngeri ve baş bandı bulunmaktadır. Maskelerin üretildikleri malzeme olan Polipropilen rahat kullanımlı mir malzemedir. Bu tür toz maskelerinde kullanılan aktif karbonlu filtre her türlü tozlu dış etkenden koruyarak kullanım rahatlığını artırmaktadır.
Yine EN 149 standartlarına uygun olarak üretilen diğer toz maskeleri de daha hafif olan ve CE 0080 etiketini taşıyan yumuşak bağcıklı /ipli olan maske seçeneğidir. Bu maske seçeneğinde maskenin kolay takılıp çıkarılması sayesinde ön plana çıkan pratikliğidir. Bu sayede kimyasal kirlilik gibi risklerin olmadığı ve daha az korunmayı gerektiren ancak tozlu işlerde daha hafif bir toz maskesi ile daha özgür bir çalışma imkanı bulunmaktadır.
Ventilli olan başka bir toz maskesi çeşidi ise sünger bazlı süzgeç toz maskeleridir. Bu tür toz maskeleri doğal kauçuk malzemelerden üretildiklerinden kirlendiklerinde yıkanarak tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Süngerli toz maskelerinin en büyük avantajı çok ince tozları da tutabilmeleridir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.