Haber Pasinler'de 3 Işçi Metan Gazından Zehirlendi - Erzurum

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Pasinler'de 3 İşçi Metan Gazından Zehirlendi

1.jpg

Erzurum’un Pasinler ilçesinde kanalizasyon çalışması esnasında çıkan metan gazından 3 kişi zehirlendi.

Edinilen bilgilere göre; Pasinler’de Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde çalışan 3 kişi Kaplıcalar Mahallesi mevkinde tıkanan kanalizasyonu açmaya çalışırken, kanalizasyondan yayılan metan gazından dolayı zehirlendiler.

Necati Aras, Oğuzhan Taşçıoğlu ve M. Emin Toy isimli işçiler çalışma arkadaşlarının yardımıyla kanalizasyon çukurundan çıkartılarak Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Oğuzhan Taşçıoğlu, M. Emin Toy’ ayakta tedavi yapılırken, durumu ağır olan Necati Aras’a ise yapılan müdahalenin ardından, Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Kaynak: IHA

Last edited: 10 Kasım 2014
  2. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Erzurum'daki Metan Gazı Zehirlenmesi

ERZURUM (AA) - Pasinler ilçesinde kanalizasyon çalışması sırasında metan gazından zehirlenen 3 işçiden biri, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Kaplıcalar Mahallesi'nde dün tıkanan kanalizasyonu açmak için çukura giren ve metan gazından zehirlenen Necati Aras, kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Aras'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Zehirlenen Oğuzhan Taşçıoğlu ve Muhammet Emin Toy da kaldırıldıkları Pasinler Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün Kaplıcalar Mahallesi'nde tıkanan kanalizasyonu açmak için çalışma yapmış, Çukurda baygınlık geçiren Aras'ı kurtaran Taşçıoğlu ve Toy da metan gazından etkilenmişti.

Kaynak: AA

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

BIRGUN_20141112_4.jpg

trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
  4. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

ERZURUM_PUSULA_20141112_1.jpgERZURUM_PUSULA_20141112_11.jpg

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica