Patlamadan Korunma Dokumanı Hesaplamaları

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında nuray serdaroglu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nuray serdaroglu

nuray serdaroglu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba

İş Güvenliği uzmanı olaak görev yaptığım bir firmada hegzan kullanılıyor. Patlamadan korunma dokumanı hazırlamam gerekiyor. ZONE bölümlerini belirleyebilmek için kullanılan hesaplama sistemi hakkında yardımcı olabilir misiniz?

2. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

ts en 60079 u okudunuz mu?

melikenas, ziya dede ve nuray serdaroglu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

elinde ts en 60079 olan varsa buradan paylaşabilirmi

4. Cevre5559

Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

nuray serdaroglu bu yazıya teşekkür etti.
  5. İsmail TÜRKER

İsmail TÜRKER TÜİSAG Üyesi

nuray serdaroglu bu yazıya teşekkür etti.
  6. neslihanari

neslihanari TÜİSAG Üyesi

patlamadan korunma dökümanı hesapları için aklıma takılan bazı değerler var C gibi. Bu konuda bilgi ve dökümana sahip arkadaşlardan yardım istiyorum yada bu konu ile ilgilenen tecrübeli kişilere önerebilirseniz çok sevinirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ...BRK...

...BRK... TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar bende aynı konudan müzdaribim. Şirketimde n-hekzan kullanılmakta ve patlamadan korunma dokümanı hazırlamam gerekiyor. Bu konuda bana da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

8. EGE81

EGE81 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar pamuk ipliği üreten fabrikada uzmanlık yapıyorum. Müfettişler patlamadan korunma dokümanı hazırlanmasını istediler. Toz ölçümü yaptırdım, fakat pamuk tozunun alt patlama limiti ile ilgili bilgiye ulaşamadım. Bu konuda elinde bilgi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
    Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri hangi aralıklarla tekrarlanacak?

9. Taner Acar

Taner Acar TÜİSAG Üyesi

Mehaba,
    Benzer bir işletmede bende hizmet veriyorum.Patlamadan korunma döümanı için pamuk tozunun alt-üst patlama değerlerini bulamıyorum.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri çalışma ortamında bir değişiklik (tadilat, makina ilavesi, v.b.) yoksa veya gözetim roparlarında olumsuz bulgu tespiti yoksa risk analiz güncellemesiyle beş yılda bir olur diye biliyorum.

10. Taner Acar

Taner Acar TÜİSAG Üyesi

Mehaba,
    Benzer bir işletmede bende hizmet veriyorum.Patlamadan korunma döümanı için pamuk tozunun alt-üst patlama değerlerini bulamıyorum.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Ayrıca toz ve gürültü ölçümleri çalışma ortamında bir değişiklik (tadilat, makina ilavesi, v.b.) yoksa veya gözetim roparlarında olumsuz bulgu tespiti yoksa risk analiz güncellemesiyle beş yılda bir olur diye biliyorum.

11. Taner Acar

Taner Acar TÜİSAG Üyesi

Mehaba,

12. Öznur Buldu

Öznur Buldu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    ben mobilya fabrikasında çalışıyorum kimyasallar olduğu için bende patlamadan korunma dokümanı hazırlayacaktım.Tanıdığım bir emekli iş müfettişi var ona danıştım o bana sen hazırlayamazsın eğitim aldın mı dedi?Patlamadan korunma dokümanını hazırlamak için ayrı bir kursa gitmek gerekli olduğunu söyledi.Çünkü hesaplamalar var bakanlık o hesapları istiyor dedi öyle deyince sonra bende araştırma yaptım öyle uygun fiyatlı bir kursta değil.Eğer müfettiş isteyene kadar hazırlama dedi..

13. kingg

kingg TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

Şahin Hamarat, avkaisg ve krmbz bu yazıya teşekkür etti.
  14. kenan atalar

kenan atalar TÜİSAG Üyesi

örnek bir hesaplama çalışması olan varsa paylaşabilir mi arkadaşlar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica