Haber Patron Güvenliğe Uzak

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

35488349_01.jpeg

MEZUN ve Ufuk Ylc bu yazıya teşekkür etti.
  2. Orhan AKSOY

Orhan AKSOY TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanları kurslardan hiç bir şey öğretilmeden çok değişik saçma sapan eğitimlerle geçiriliyor. 84 aldım sınavdan ama risk analizini nasıl yapacağım piyasaya nasıl gireceğim bilmiyorum. biraz daha piyasa odaklı eğitim alsaydık daha faydalı olacaktı.

3. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

CEVAP:
    Kursları ,saçma sapan eğitimler veren yerler olarak genellemeniz pek hoş olmamış.84 almanız, İSG konularında teorik de olsa belli seviyede olduğunuzu gösteriyor.
    İki konuda tamamen size katılıyorum:
    1-Teorik bilgilerin, süresi artırılmış( pratik ) staj yapılması sağlanarak,kursların daha verimli hale getirilmesi.
    2-Uzman unvanı olanların,Kamu ve Özel Sektör(ki,siz buna piyasa diyorsunuz) İş yerlerindeki çalışma koşulları ve ödemeler v.b muhasebe ile ilgili güncel bilgilerin verildiği bir" DERS" ilave edilmesinin çok iyi olacağını düşünüyorum.Sohbet ve forumda sorulan birçok sorunun bu hususları kapsadığını gözlemledim.Mali mevzuat konusunda ,çalışma koşulları,sözleşmeler,ödemeler,bildirimler,vergi sorumlulukları v.b birçok hususta daha kapsamlı bilgi sahibi olunduğunda,bulunduğumuz platformlarda "Ben Uzman Oldum ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum "gibi üzücü ,ama aslında çok da samimi ifadeleri de görmeyeceğimizi düşünüyorum.
    İyi Çalışmalar.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica