Personel Disiplin Uyari Cezasi Örneği

• Konbuyu başlatan BURHANETTİN ERENLER
  • Başlangıç tarihi
B

BURHANETTİN ERENLER

Guest
arkadaşlar; personel işyeri disiplinine uymama ihtar örneği gönderebilirmisiniz

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
" Sayın Burhanettiin ERENLER;

Kurumumuzda uygulanmakta olan Personel Disiplin Yönetmeliğine göre personelin mesai saatleri içerisinde cep telefonundan facebook, tweeter gibi sosyal paylaşım sitelerine girmeleri yasaktır. Tarafınıza konu ile ilgili olarak sözlü uyarılar yapıldığı halde devam ettiğiniz tespit edilmiştir. Konu ile ilgili savunmanızı yazınız" biçiminde savunma istersiniz

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Daha sonra personelin savunmasını alır ve değerlendirirsiniz. Söyle bir yazıyya da cezasını tebliğ edersiniz;

" Sayın Burhanettiin ERENLER;

Kurumumuzda uygulanmakta olan Personel Disiplin Yönetmeliğine göre personelin mesai saatleri içerisinde cep telefonundan facebook, tweeter gibi sosyal paylaşım sitelerine girmeleri yasaktır. Tarafınıza konu ile ilgili olarak sözlü uyarılar yapıldığı halde devam ettiğiniz tespit edilmiştir. Konu ile ilgili savunmanız istenmiştir. Vermiş olduğunuz savunma incelenmiş ve tarafınıza İHTAR cezası verilmes uygun görülmüştür. Çalışma saatlerinizde bu tip hareketlerde bulunmamanızı önemle hatırlatır, gereğini bilgilerinize rica ederiz.

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Personel Disiplin Yönetmeliği ile ilgili elinizde örnek döküman var mı?

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
savunma yazısı ne şekilde yazılır ?

Kübra SAYIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
işçiler işyeri çatısında şalomayla kesim yaparken yan fabrikanın bahçesindeki kuruyan otlara kıvılcımın sıcramasıyla ates almış arkadaslar hemen söndürmüşler hortumla bu duruma nasıl bir savunma yazılabilir.normalde yan taraftan izin alınıp gözlemcibulunduruyoruz ama yapmamıslar arkadaslar ben şimdi savunma istedim işçilerdenfakat nasıl bişe yazmaları gerekiyor ve bizimde fabrikaya bi savunma yazısı yazmamız gerekiyor.bilgiledirirseni sevinirim..

Uzman Özlem

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba ;

Savunma yazısını herkes alamıyor diye biliyorum ben. Bizde mesela tüm tutanaklar İnsan Kaynakları Müdüründe toplanıyor, savunma taleplerini o alıyor. Savunma yazısını istemesi için Noter tarafından onaylanan bir görev yazısı gerekliymiş bana bu şekilde bir açıklama yapılmıştı. Açıkçası üstüne de çok düşmedim, çalışanın savunması alınsın da illa benim tarafımdan olmasına gerek yok diye. Ben de önceki tutanaklarımda savunma talebimi belirtiyordum, ama artık nasılsa İ.K Müdürü illa alacağı için savunmanızı yazmanızı gerekmektedir diye özellikle belirtmiyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.