Plastik Üretim Tesislerinde Risk Analizi Ve Risk Değerlendrmesi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Arkadaşlar Merhaba,
    Plastik sanayi sektöründe çalışan arkadaşlar , seköre ait risk analzi ve değerlendirmesi yapmamız gerekiyor.Sunum yapmam lazım işverenlere.Elinde dökümantasyon olan varsa lütfen benimle iletişime geçsin.
    leventkavlak1@hotmail.com

Levent KAVLAK
    TİSAG-YÖNETİCİ

2. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşlar çok yararlı olacaktır, elinde döküman olan varsa paylaşabilir mi? şimdiden teşekkürler,

Hassan bu yazıya teşekkür etti.
  3. deryayran

deryayran TÜİSAG Üyesi

Bir Plastik firmasındaki Risk analizim, umarım işinize yarar.. İyi Çalışmalar..

Ekli Dosyalar:

4. Hakan FIRAT

Hakan FIRAT TÜİSAG Üyesi

Derya hanım güzel bir çalışma elinize sağlık. eksik gördüğüm ( yada görememişim olabilirim) nokta ile ilgili eklme yapılması gerekir.
    * Enjeksiyon makinalarının çalışması esnasında açığa çıkan eriyik plastik dumanı: plastik hammeddleri çok fazla ısıtıldığında açığa çıkan duman polimer duman ateşi hastalığına neden olabilir. bu yüzden enjeksiyon makinelerinin bulunduğu kıısmlarda çok iyi bir havalandırma tertibatı bulunmalıdır.

şule beyter, ser_kan01, Real ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. deryayran

deryayran TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim, Hakan Bey
    Beğendiğinize sevindim. Enjeksiyon preslerde, Cebri havalandırma mevcut.. Bende paylaşımınız için, teşekkür ederim. Birbirimize destek olmazsak, hiç bir ilerleme kaydedemeyiz..
    İyi Çalışmalar..

şule beyter, ezgi akyurt ve Erdal İnce... bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Derya hanım paylaşım için teşekkürler, çok faydalı olacak,

seldakaraer bu yazıya teşekkür etti.
  7. mervebbb

mervebbb TÜİSAG Üyesi

Derya Hanım plastik enjeksiyon makinasında cebri havalandırma mevcut demişsiniz örnek bir fotoğraf paylaşabilir misiniz? Bende plastik fabrikasına bakıyorum ancak enjeksiyonların bulunduğu alanda havalandırma olması gerektiği konusunda üretim mühendisini ikna edemiyorum.
    Yardım ederseniz sevinirim.

8. chemist54

chemist54 TÜİSAG Üyesi

Derya hanım plastik sektörü risk analizi paylaşımınız için çok tşkler, bende plastik gıda ambalajı firmasında çalışıyorum, termoform makinesi için güvenlik talimatı hazırladım, inceleyip eksik yönleri belirten arkadaşlara tşk ederim...

Ekli Dosyalar:

9. elifnuran

elifnuran TÜİSAG Üyesi

derya hanım ellerinize sağlık çok teşekkürler

10. şule beyter

şule beyter TÜİSAG Üyesi

herkese iyi akşamlar ...
    Bende plastik sektöründe ilk kez çalışıyorum. Gerek risk analizi gerek talimat ve yönergeler konusunda çok eksiğim var. Ayrıca bu işletmede yaptırılması gereken ortam ölçümleri konusundada bilgi eksiğim var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler....

11. umittt

umittt TÜİSAG Üyesi

Şule Hanım merhaba. Ben de plastik işletmesinde çalışan tecrübeli biriyim. Size yardımcı olabilirim. Tam olarak istediğiniz dokümanlar nelerdir? risk analizi gönderebilirim. NE tür talimatlara ihtiyacınız olacak? Ortam ölçümleri ile ilgili olarak yaptığınız iş tam olarak nedir onu öğrenmem lazım? Ne tür hammadde ve katkılar kullanıldığını bilmem lazım.

12. şule beyter

şule beyter TÜİSAG Üyesi

Merhaba Ümit Bey ,
    Benim çalıştığım işletme granül maddeden film şeritler oluşturarak daha sonra bunu baskılı baskısız poşet yapıp piyasaya sunuyor.Dediğim gibi bu sektörde yeniyim . risk analizi hazırlıyorum bir yandan .İşletme talimatları hazırlamam gerekiyor. Ortamde rezil bir koku var.Yangın bana göre en büyük risk , ne yaparım bilmem : ))
    Kullanılan hammaddeler
    1. grup : polietilen + liner +hdp
    2. grup : hdp+kalsit+liner gaz alıcı +boya
    Kısacası benim risk analizine , işletme yönergesine , iş talimatlarına (film makinesi , kesim makinesi , torba poset makinesi , Kimyasal kullanımı v.b. ) ihtiyacım var.
    Mail adresim *****kesildi*****
    Şimdiden çok teşekkürler ....

Last edited by a moderator: 17 Mart 2015
  13. umittt

umittt TÜİSAG Üyesi

Merhaba Şule hanım mail adresinizi vermişsiniz ama bildiğim kadarıyla paylaşımlar burdan yapılmak zorunda. risk analizi ektedir. Talimatlar ile ilgili de en kısa zamanda dönüş yapacağım. İstediğiniz herşey elimde mevuct bir tek zamanım kısıtlı:)

Ekli Dosyalar:

Nuran AYDEMİR, alibey, şule beyter ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. şule beyter

şule beyter TÜİSAG Üyesi

Ümit Bey çok teşekkür ederim .

umittt bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. plastik kasa imalat risk analizi

Yandex.Metrica